دانلود کتاب صوتی کوچه اقاقیا


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کوچه اقاقیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی کوچه اقاقیا

کتاب صوتی کوچه اقاقیا اثر راضیه تجار، رمانی با مضمون اجتماعی، خانوادگی است و از مشکلات و تیره‌روزی‌های زندگی زنانی از طبقات مختلف جامعه می‌گوید، زنانی که با نامهربانی‌های مردان جامعه خود دست و پنجه نرم می‌کنند و برای رهایی از این محدودیت‌ها و فشارها دست به هیچ کاری نمی‌زنند.

داستان از جایی شروع می‌شود که میرزا ابوتراب با دختر جوانی به نام «ماه‌ منظر» ازدواج می‌کند در حالی که دخترش دلنواز به این ازدواج راضی نیست، زیرا مادرش در هنگام به دنیا آمدن او جنون گرفته و مدتی‌ست که در زیرزمین خانه به زنجیر کشیده شده. با آمدن زن جدید خانم جان مادر میرزا دستور می‌دهد که مادر و دختر هر دو به خانه دایی دلنواز بروند. آن‌ها قصد فرار از آنجا را داشتند اما نقشه فرارشان بی‌نتیجه می‌ماند.

سپس دلنواز به خانه بازگرداننده می‌شود و ماه نظر با او بد رفتار می‌کند. پس از مدتی اختلاف بین آن‌ها تشدید می‌یابد و اوضاع غیرقابل تحمل می‌شود. آن‌ها تصمیم می‌گیرند مادر دلنواز یعنی خانم کوچک را به بیمارستان روانی‌ها یا دارالمجانین ببرند، زیرا میرزا به شرط بهبودی او حاضر به نگهداری او بود. در طول بستری شدن خانم کوچک اتفاقاتی در بیمارستان رخ می‌دهد که باعث بهبودی او می‌شود و شفا پیدا می‌کند. با بازگشت همسر سابق میرزا، اختلاف‌ها و مشکلات گذشته رفع می‌شود و دو هوو در کنار هم به خوبی و خوشی زندگی می‌کنند و میرزا و دلنواز خدا را بخاطر این موضوع شکرگزار بودند. از سویی، زبیده که در خانه خانم جان کار می‌کند، به علت نازا بودن، خودش برای شوهرش به خواستگاری می‌رود و زن می‌گیرد. ناروایی‌های مردان بر زنان و البته ظلمی که گاه خود زنان بر زنان روا می‌دارند، «کوچه اقاقیا» را به اثری شنیدنی تبدیل کرده است.

راضیه تجار نویسنده پرکاری است که از تجربه‌‌های فراموش‌ شده می‌‌نویسد و گاه تجربه‌‌های زندگی خود را در قالبی احساسی به تصویر می‌کشد و با نثری شاعرانه به آفرینش داستان می‌‌پردازد. کوچه اقاقیا روایتی از سال‌های 1320 به بعد است و قابلیت خلق یک اثر تصویری را دارد.

تجار در «کوچه اقاقیا» فضای گذشته را برای مخاطب به تصویر می‌کشد، به صورتی که خود گذشته را عینا ببیند، خوبی‌هایش را پاس بدارد و بدی‌هایش را به آب دهد. فضای سیاه و سفید رمان او برای مخاطب قابل درک است. بیشتر شخصیت‌های اصلی داستان‌های او همچون «کوچه اقاقیا» زنان‌اند و نشان دهنده‌ی این است که نویسنده دردهای زنان را می‌شناسد؛ زنانی که گرفتار مشکلات خانوادگی، اجتماعی و اقتصادی هستند.

سوژه‌های نویسنده از میان عشق‌‌ها و رنج‌‌های بشری برگزیده شده و داستان مردان و زنانی است که زمانی به امنیت خاطر دست پیدا می‌‌کنند که ایثار کنند و در معنویت پناه‌گاهی یابند. آثار تجار عبارت‌اند از: نرگس‌ها، هفت بند، زن شیشه‌ای، شعله و شب، بندهای روشنایی، سفر به ریشه‌ها، از خاک تا افلاک، ستاره من، گمان مبر که شعله بمیرد، جایی که آسمانش آینه کاریست و...

در قسمتی از کتاب صوتی کوچه اقاقیا می‌شنویم:

«هر صبح پیش از طلوع آفتاب از بستر برمی‌خاست؛ بستری که به عطر سر و دوش ماه منظر آغشته بود. به حیاط می‌آمد. وضو می‌گرفت. دست، حائل صورت می‌کرد و به آوایی خوش، اذان می‌گفت. بعد به اتاق جلو دستی می‌رفت و جلوی مادر که گویی تا صبح بیدار نشسته بود، سر خم می‌کرد و بر همان سجاده‌ای که او نماز خوانده بود پیشانی می‌گذارد و نماز می‌خواند. بعد از نماز برای خود طلب مغفرت می‌کرد. آیا در حق خانم کوچک کوتاهی نکرده بود؟ بعد سر سفره می‌رفت و از نان دو بار تنوری که مشهدی اسدالله گرفته بود، تکه‌ای به دهان می‌گذاشت و به ماه منظر که پیچیده در چادر وال نقره آبی از در وارد می‌شد و پنهان از دید مادر لبخند می‌زد. صبحانه‌اش را که می‌خورد، راه می‌افتاد...»

«حوریه زیر نگاه زبیده سرش را پایین انداخته بود و با کف دو دست رویه متکا را صاف می‌کرد. مشهدی دراز کشید و گفت: «اگر دختر شد اسمش را می‌گذاریم فاطمه. اسم مادرت. اگر هم پسر شد اسمش را می‌گذاریم رضا... اسم پدرت.»
زبیده با دست در هوا اندازه‌ای را نشان داد.
- بچه... بچه چی؟!
مشهدی روی شانه غلتید و به او پشت کرد.
- بیا بهش سر بزن، این هم می‌آید و به تو سر می‌زند.»

 ۶ ساعت و ۵۲ دقیقه، ۳۸۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۹۹۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۸ دقیقه
بخش اول
۲۹ دقیقه
بخش دوم
۲۹ دقیقه
بخش سوم
۲۹ دقیقه
بخش چهارم
۲۷ دقیقه
بخش پنجم
۲۸ دقیقه
بخش ششم
۲۶ دقیقه
بخش هفتم
۲۷ دقیقه
بخش هشتم
۲۸ دقیقه
بخش نهم
۲۶ دقیقه
بخش دهم
۲۵ دقیقه
بخش یازدهم
۲۶ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۸ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۸ دقیقه
بخش چهاردهم
۳۰ دقیقه
بخش پانزدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی کوچه اقاقیا

برای دانلود کتاب صوتی کوچه اقاقیا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  کوچه اقاقیا

نظرات کتاب صوتی کوچه اقاقیا

Iran Irani
۱۳۹۹/۲/۳
جدا از موضوع آزاردهنده (که با وجود ظهور اسلام، هنوز عده‌ای مثل عرب جاهلیت می‌اندیشند)، روان بودن متن، پیوستگی داستان، لطافت کلمات و از همه مهمتر پایان خوب داستان، از خصوصیات خوب این کتاب هست، ممنون از نویسنده و گوینده و کتابراه
Mehdi Tehrani
۱۳۹۸/۱/۱۱
صدای خانم اقا جانی لالایی کودکی و باعث ارامش همه‌ی ما ست
Azadeh Akbari
۱۳۹۹/۱۱/۲۶
خوب بود دیگه میشه تا اخرش گوش کرد
مشاهد همه نظرات (۷)