دانلود کتاب صوتی گزیده آثار راسل


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گزیده آثار راسل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی گزیده آثار راسل

کتاب صوتی گزیده آثار راسل اثر رابرت ادوارد اگنر، شما را با مسائل حیات بشری از نگاه فیلسوف بزرگ جهان برتراند راسل آشنا می‌کند.

پروفسور رابرت اگنر (Robert Edward Egner) در کتاب صوتی گزیده آثار راسل (Bertrand Russell's best) اعتقادات و افکار فیلسوف برجسته جهان برتراند راسل را گردآوری کرده تا مخاطب بتواند با شنیدن آن‌ها با افکار و عقاید این فیلسوف مشهور آشنا شود.

این کتاب شامل 6 فصل با موضوعاتی از قبیل روانشناسی، دین، اخلاقیات، زناشویی و امور جنسی، آموزش و سیاست است. اگنر برای نوشتن این کتاب 41 عنوان کتاب و 7 مقاله از برتراند راسل و همچنین سخنرانی‌های او به هنگام دریافت جایزه نوبل را مورد بررسی قرار داده و به یکی از عقاید آشکار راسل در باب برابری تمام انسان‌ها فارق از نژاد، رنگ و جنسیت نیز پرداخته است.

برتراند راسل (Bertrand Russell)، فیلسوف، جامعه‌شناس، ریاضی‌دان، منطق‌دان، مورخ بریتانیایی بود که در قرن بیستم زندگی می‌کرد. او جایزه‌دار نوبل و یک فعال صلح‌طلب است و جنبش مخالفت با آرمان‌گرایی را در اوایل قرن بیستم هدایت می‌کرد. لرد راسل در سراسر زندگى‏‌اش بر این باور بوده آن‏چه جهان به آن نیازمند است یک امر دیرپاى از مد افتاده است و آن «نگرش عاشقانه یا مهرورزانه به بشریت» است.

راسل در سال 1950، به دلیل "آثار متعدد در حمایت از نوع‌دوستی و آزادی اندیشه"، برنده‌ی جایزه نوبل ادبیات شد. او یک فعال ضد جنگ و مخالف امپریالیسم بود که به خاطر عقاید صلح‌طلبانه‌اش در طول جنگ جهانی اول، از دانشگاه اخراج شد و به زندان افتاد. او مخالف آدولف هیتلر، منتقد تمامیت‌خواهی استالین، معترض درگیری آمریکا در جنگ ویتنام و همچنین از حامیان خلع سلاح هسته‌ای بود. از وی به همراه گوتلوب فرگه و لودویگ ویتگنشتاین، به‌ عنوان بنیان‌گذاران فلسفه‌ی تحلیلی یاد می‌گردد.

در سال 1970 جهان اندیشه یکى از شاخص‏‌ترین اعضاى خود را از دست داد، آن‏‌گاه که لرد راسل با آرامش تمام در سن 98 سالگى بر این جهان چشم فرو بست. گفتنى است از زمانى که تاریخ فلسفه غرب از 600 قبل از میلاد از تالس شروع مى‏‌شود هیچ فیلسوفى با یک چنین شاخصیتى این همه عمر طولانى نمى‌‏داشته. اما میراثى که راسل به جاى گذاشته صرفا براى روشن اندیشى نیست. شاید بزرگ‏ترین هدیه لرد راسل به نوع بشر، جسارت خدشه‌‏ناپذیر و موضع بى‏‌هراسش در مبارزه براى حفظ انسان‌‏هاست. به اعتبارى او همه آراى خود را در یک جمله جمع‌‏بندى کرده است: «انسان بودن خود را به خاطر بسپار و بقیه را فراموش کن.»

در بخشی از کتاب صوتی گزیده آثار راسل می‌شنویم:

به منظور شاد زیستن به انواع بهانه‌ها مى‌آویزیم تا حرمت خویش را حفظ کنیم و خود را برتر بشمریم. ما انسانیم: پس انسان‌ها هدف و غایت آفرینش هستند؛ ما آمریکایى هستیم: پس آمریکا سرزمین مورد عنایت خاص خداوند است؛ ما سفیدپوست هستیم: پس خداوند حام و اعقاب او را که سیاه‌پوست بودند نفرین کرده است؛ ما پروتستان یا کاتولیک هستیم، به همین ترتیب پس کاتولیک‌ها یا پروتستان‌ها، بستگى دارد که کدام‌شان باشیم، مکروه و ناپسندند. ما مرد هستیم: پس زنان موجوداتى غیرعقلانى و غیرمنطقىاند؛ ما زن هستیم: پس مردها وحشى و خشن هستند، ما شرقى هستیم: پس غربیان وحشى و پشمالویند یا ما غربى هستیم: پس شرقى‌ها وامانده و پست هستند، یا ما کار یدى و اجرایى مى‌کنیم، پس تنها رنجبران داراى فرّ و شکوه هستند.

سرانجام فراتر از همه؛ یک یک ما داراى شایستگی‌‌هایی هستیم که کاملاً منحصر به فرد است، ما با یک چنین تأملات و تفکرات آرامش‌بخشى پاى به عرصه زندگى مى‌گذاریم تا با همه جهان بجنگیم. بدون یک چنین پشتوانه‌یى، جسارت و جرأت‌مان چه بسا فروشکسته شود. بدون این دلگرمى‌ها و خودباورى‌ها همان‌طور که روال چنین است احساس حقارت و فرودستى خواهیم کرد، براى این‌که احساس برابرى را از دست مى‌دهیم. اگر مى‌توانستیم احساس کنیم که ما همتاى همسایگان هستیم نه برتر و نه فرودست‌تر، چه بسا زندگى کم‌تر آلوده به نبرد و درگیرى مى‌شد و ما کمتر نیاز به اسطوره‌هاى مستى‌آور داشتیم تا به ما شجاعت ناشى از بى‌خردى و مستى بدهد.

 ۶ ساعت و ۴۲ دقیقه، ۳۷۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰۰ ت - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۴ دقیقه
فصل اول: روانشناسی - قسمت اول
۳۲ دقیقه
فصل اول - قسمت دوم
۳۷ دقیقه
فصل دوم: دین - قسمت اول
۳۰ دقیقه
فصل دوم - قسمت دوم
۳۰ دقیقه
فصل سوم: امور جنسی و ازدواج - قسمت اول
۱۵ دقیقه
فصل سوم - قسمت دوم
۳۴ دقیقه
فصل چهارم: آموزش - قسمت اول
۳۶ دقیقه
فصل چهارم - قسمت دوم
۲۷ دقیقه
فصل پنجم: سیاست - قسمت اول
۳۴ دقیقه
فصل پنجم - قسمت دوم
۳۵ دقیقه
فصل ششم: اخلاقیات - قسمت اول
۳۵ دقیقه
فصل ششم - قسمت دوم
۳۲ دقیقه
فصل ششم - قسمت سوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی گزیده آثار راسل

برای دانلود کتاب صوتی گزیده آثار راسل و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  گزیده آثار راسل

نظرات کتاب صوتی گزیده آثار راسل

سجاد حسینی
۱۳۹۸/۸/۲۹
کتاب بسیار مفید و مختصر است و از نظر بنده برتراند راسل یکی از مشهورترین و البته محبوب‌ترین فیلسوفان قرن بیستم است و این کتاب بطور مختصر و مبسوط به نظریات ایشون پرداخته و توصیه میکنم حتما مطالعه بفرمایید
reza gh
۱۳۹۹/۸/۲۰
سلام. برای اشنایی با افکار دیگر مکاتب خوب بود. خلاصه و جمع جور با دسته بندی مناسب. این اقای راسل به واسطه تناقض گویی بیشتر با سنت پل مشکل داشته و به نظرم خیلی از تشکیک هایش با اسلام قابل پاسخ گویی است. البته این نظر بنده است.
borzou farshad
۱۳۹۸/۸/۲۴
من راسل را خیلی دوست دارم این کتاب همون طور که خودش میگوید گزیده سخنان و افکارش است ولی تلنگر خوبی برای این است بقیه کتابهاش رو بخونی بسیار اذت بخش و عمیق است
مشاهد همه نظرات (۱۲)