دانلود کتاب صوتی گفتا من آن ترنجم


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گفتا من آن ترنجم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی گفتا من آن ترنجم

کتاب صوتی گفتا من آن ترنجم اثر محمد قاسم زاده، زندگی پربار عارف نامی قرن هفتم جلال‌الدین محمد مولوی، از زمانی که با شمس تبریزی آشنا شد تا لحظه‌ی مرگش را روایت می‌کند. هم‌چنین در کنار این روایات قصه کودکی مولانا نیز به میان می‌آید، پس به نوعی این رمان داستان زندگی مولانا از زمان تولد تا مرگ اوست.

مولانا یا همان جلال‌الدین محمد مولوی (Jalal ad-Din Muhammad Rumi) در سال 1244 میلادی با شمس تبریزی آشنا شد. این دوستی به پیوند و الفت قلبی یگانه‌ای انجامید. طوری که پیوند این دو را صوفیان آینده به اتصال دو اقیانوس تشبیه کرده‌اند. شمس از دراویش قلندریه بود. زبان تند و تیزی داشت. در آن زمان این دو در مسیر سرنوشت هم قرار گرفته بودند، که زندگی‌شان دستخوش تغییرات شد. در سایه این همنشینی بود که مولوی توانست، از یک فقیه و عالم شرع، از تمام آنچه که به آن خو گرفته بود، رها شود، و به یک اهل دل، مدافع پرشور عشق، آفریننده سماع و یک شاعر پرشور بدل شود.

مولوی شاعری عارف پیشه بوده و عرفان در تمام ابعاد آثارش نفوذ کرده، او را به عنوان شاعری عرفانی در کل جهان می‌شناسند. ایران زمین در طول تاریخ، مردان و زنان بزرگی که آوازه‌­ی این سرزمین را به گوش جهانیان رسانده‌­اند، کم به خود ندیده است. یکی از این مردان بزرگ مولانا است. آثار برجسته‌ای که مولانا از خود برجای گذاشت، سبب شد تا به وی لقب شکسپیر عالم اسلام دهند.

مولانا در سال 662 هجری شروع به تالیف پرآوازه‌­ترین اثر خود مثنوی معنوی کرد. مولوی نکات پندآمیز، عرفانی و الهی را در قصه‌های جذاب و زیبا در این کتاب آورده است. وی مثنوی را در 2600 بیت و شش دفتر سروده است. این اثر یکی از برترین کتاب‌های عرفانی پس از اسلام است. او در نگارش این کتاب از تمثیل بهره برده و در 424 داستان سختی­‌های راه رسیدن به خداوند را بیان می‌کند.

با این جمله‌ها وارد جهان داستان می‌شویم: «مولانا و شمس از خلوت سه ماهه بیرون آمدند. من بالای ایوان ایستاده بودم و با کراخاتون حرف می‌زدم که در باز شد و مولانا را دیدم که رقص‌کنان پا به حیاط گذاشت و هم‌چنان که به شتاب می‌چرخید، رو به سوی حوض مدوری می‌رفت که میانه حیاط را پر کرده بود. شمس هم رقص‌کنان بیرون زد، ولی آرام‌تر می‌چرخید و حرکت دست‌ها و پایش موزون‌تر و منظم‌تر بود. کراخاتون تا شوهرش را دید، یکه خورد و رعشه افتاد به تنش و با انگشت آن‌ها را نشان داد.»

محمد قاسم‌زاده در سال 1334 و در شهر نهاوند متولد شد. برخی آثار او عبارت‌انداز: پرندگان بی‌فصل، بی‌پایاب، شهسوار بر باره باد، رقص مرغ سقا، بانوی بی‌هنگام، خاطرات محرمانه خانوادگی، رقص در تاریکی، سیاوش، روی جاده نمناک، نوستراداموس به روایت کلثوم ننه، افسانه‌های کهن ایرانی و داستان‌های عاشقانه ادبیات فارسی.

فهرست مطالب

۲۶ دقیقه
فصل اول
۳۹ دقیقه
فصل دوم
۴۴ دقیقه
فصل سوم
۶۰ دقیقه
فصل چهارم
۳۰ دقیقه
فصل پنجم
۴۸ دقیقه
فصل ششم
۳۹ دقیقه
فصل هفتم - قسمت اول
۲۲ دقیقه
فصل هفتم - قسمت دوم
۳۱ دقیقه
فصل هشتم
۳۴ دقیقه
فصل نهم
۳۹ دقیقه
فصل دهم
۲۷ دقیقه
فصل یازدهم
۲۶ دقیقه
فصل دوازدهم
۵۹ دقیقه
فصل سیزدهم
۴۱ دقیقه
فصل چهاردهم
۵۷ دقیقه
فصل پانزدهم
۴۱ دقیقه
فصل شانزدهم
۷ دقیقه
فصل هفدهم
۲۹ دقیقه
فصل هجدهم - قسمت اول
۲۹ دقیقه
فصل هجدهم - قسمت دوم
۲۳ دقیقه
فصل نوزدهم
۳۷ دقیقه
فصل بیستم
۳۲ دقیقه
فصل بیست و یکم - قسمت اول
۳۲ دقیقه
فصل بیست و یکم - قسمت دوم
۳۹ دقیقه
فصل بیست و دوم
۳۰ دقیقه
فصل بیست و سوم
۴۰ دقیقه
فصل بیست و چهارم
۸ دقیقه
فصل بیست و پنجم
 ۱۶ ساعت و ۸ دقیقه، ۹۰۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۱۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی گفتا من آن ترنجم

برای دانلود کتاب صوتی گفتا من آن ترنجم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  گفتا من آن ترنجم
Mojtaba Hosseini
۱۳۹۸/۴/۲۴
خیلی زیبا و شنیدنی
و همچنین تشکر ویژه دارم از آقای پاکدل که بسیار زیبا روایت کردند
امیدوارم کار آقای پاکدل ازین دست ادامه داشته باشد مثلا زندگی سعدی ، حافظ و ...
زهره صادقی
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
موضوع کتاب عالیه و کتاب ملت عشق رو پیشنهاد میکنم که حتما مطالعه کنید.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)