دانلود کتاب صوتی گیله مرد


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گیله مرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی گیله مرد

کتاب صوتی گیله مرد نوشته‌ی نویسنده‌ی معاصر برجسته‌ی پارسی بزرگ علوی، با صدای شیوای آرمان سلطان‌زاده روایت شده است. این کتاب مجموعه داستان بوده که، داستان اصلی آن گیله‌ مرد، روستایی گیلانی مبارزی است که به جنبش دهقانی می‌پیوندد و پس از هجوم مأموران و کشته شدن زنش به جنگل پناه می‌برد.

گیله مرد در نوع خود اثری تاریخی قهرمانی به شمار می‌آید. داستان حول شخصیت سه مرد می‌چرخد که هر یک از نقاط متفاوت ایران و با خلق‌وخوی متفاوت در کنار هم قرارگرفته‌اند. علوی با این چینش و ضرب آهنگی که در طول داستان تکرار می‌کند، مانند صدای شیون زن و باد و باران، قصد دارد تضادهای آشکار موجود در جامعه‌ی ایران را در زمان وقوع داستان نشان دهد.

گیله مرد یکی از مبارزان گیلان است. او مردی روستایی است که خان منطقه مالیات بی‌حساب و کتاب از او گرفته است. در جریان اعتراض به مالیات و در نبود گیله مرد، زن او را کشته و کودک شیرخواره‌اش تنها می‌ماند. چند وقت بعد نیز گیله مرد دستگیر می‌شود. او همراه دو مأمور در جنگل و در شلاق باران به‌سوی فومن به راه می‌افتند. داستان در همین حرکت و اقامت در قهوه‌خانه نزدیک مقصد به‌تدریج باز می‌شود. گلیه مرد در فکر فرار است.

بزرگ علوی (Bozorg Alavi) نامی آشنا در ادبیات داستانی ایران و مشهورترین نویسنده‌ی چپ‌گرای ایرانی در قرن بیستم به حساب می‌آید. وی در سال 1315 به علت فعالیت‌های سوسیالیستی به همراه 52 نفر دیگر به زندان افتاد و در آنجا کتاب پنجاه ‌و سه نفر و داستان‌های کوتاه ورق‌پاره‌های زندان را نوشت.

بزرگ علوی زندگی سیاسی پر فراز و نشیبی داشت و پس از کودتای 28 مرداد به آلمان رفت و در برلین شرقی مسکن گزید. وی در سال 1375 به علت سکته‌ی قلبی در برلین درگذشت. معروف‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین اثر او چشم‌هایش است.

در بخشی از کتاب صوتی گیله مرد می‌شنویم:

نفیر باد نعره‌های عجیبی از جنگل به‌سوی کومه همراه داشت: جیغ، غرش گاو، ناله و فریاد اعتراض. هرچه گیله مرد دقیق‌تر گوش می‌داد، بیشتر می‌شنید، مثل این‌که ناله‌های دل‌خراش صغرا موقعی که تیر به پهلوی او اصابت کرد، نیز در این هیاهو بود. اما شرشر کشنده‌ی آب ناودان بیش از هر چیز دل گیله‌مرد را می‌خراشاند. گویی کسی با نوک ناخن زخمی را ریش‌ریش می‌کند. دندان‌هایش به ضرب آهنگ یکنواخت ریزش آب به هم می‌خورد و داشت بی‌تاب می‌شد.

 ۶ ساعت و ۲۲ دقیقه، ۳۵۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰۰ ت - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۸ دقیقه
گیله مرد - بخش اول
۲۵ دقیقه
گیله مرد - بخش دوم
۲۳ دقیقه
نامه ها - بخش اول
۲۰ دقیقه
نامه ها - بخش دوم
۳۱ دقیقه
نامه ها - بخش سوم
۲۰ دقیقه
نامه ها - بخش چهارم
۲۷ دقیقه
نامه ها - بخش پنجم
۳۲ دقیقه
اجاره خانه
۲۶ دقیقه
دزاشوب
۲۱ دقیقه
یه ره نچکا
۲۳ دقیقه
یک زن خوشبخت - بخش اول
۲۰ دقیقه
یک زن خوشبخت - بخش دوم
۲۰ دقیقه
رسوایی - بخش اول
۱۹ دقیقه
رسوایی - بخش دوم
۳۳ دقیقه
خائن
۱۶ دقیقه
پنج دقیقه پس از دروازه

راهنمای دانلود کتاب صوتی گیله مرد

برای دانلود کتاب صوتی گیله مرد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  گیله مرد

نظرات کتاب صوتی گیله مرد

میلاد حسین پور
۱۳۹۸/۵/۲
کتاب بسیار خوبیه چرا که به ثبت اتفاقاتی پرداخته در دل خانه‌ها درد زمان خود و مانند فیلم‌هایی مثل ابد و یک روز و شیش و نیم متر که درد‌های روز رو بیان میکنن از افکار و رفتار و درد‌های روز پرده برداشتههههههه
mahdi mahmoodi
۱۳۹۷/۱/۶
کتاب نسبتا خوبیه که در مورد وقایع قدیمی ایران و مربوط به قبل انقلاب صحبت میکنه و تصویر جالبی از بعضی محله‌های قدیمی تهران و همچنین نوع ارتباطات و افکار مردم در زمانه قدیم میده.
Alireza Azimzadeh
۱۳۹۹/۹/۱۵
خیلی خوب بود و نشون میده فساد و دزدی از قدیم بوده الانم هست. و ریشه کن نخواهد شد
مشاهد همه نظرات (۹)