دانلود کتاب صوتی ضمیر پنهان


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ضمیر پنهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ضمیر پنهان

کتاب صوتی ضمیر پنهان اثر بزرگ‌ترین روانکاو قرن بیستم کارل گوستاو یونگ، به بررسی و تحلیل شناخت روان آدمی و کشف درون هر فرد که در زمره‌ مسائل مهم روان‌شناسی و روان‌کاوی در جهان معاصر است، می‌پردازد.

کتاب ضمیر پنهان (The undiscovered self) یا نفس نامکشوف پاسخگوی مسائل بحرانی جهان امروزی است. این اثر موثرترین و پیشگویانه‌ترین کتاب کارل گوستاو یونگ (Carl Gustav Jung) به شمار می‌رود. یونگ تمام تلاش خود را به هدف خودشناسی و خودآزمایی اختصاص می‌دهد. نفس نامکشوف کتابی است که چشم بسیاری از افراد را به زندگی نوین خود که یونگ پدید آورده، باز و بینا می‌کند.

در جامعه‌ ما، هیچ مسئله‌ای مهم‌تر از گرفتاری اسف‌بار فرد در دنیای فراسازمان یافته‌ی امروز نیست. انسان مدرن بسیاری از آزادی‌های خود مثل آزادی سیاسی، مذهبی، اخلاقی و معنوی را تسلیم نیروهای شکست خورده‌ی جامعه توده‌گرا کرده است. یونگ ابتدا فردیت انسان را در جامعه‌ امروزی باز می‌کند، آن‌گاه به دین به عنوان وزنه‌ی تعادل‌بخش ذهنیت جمعی بشر و موقعیت غرب در برابر دین می‌پردازد و موضوع درک فرد از خویشتن و دیدگاه فلسفی و روان‌شناختی زندگی مورد تحلیل قرار می‌گیرد.

ضمیر پنهان، نفس یا درون کشف ناشده‌ی هر انسان است. آینده پیش روی ماست. چقدر از درون نامکشوف خود آگاهی داریم؟ جهان مدرن چه آینده‌ای در پیش خواهد داشت؟ ذهن پیچیده و روحیات درونی انسان چه مرزهایی را باز خواهد کرد؟ و ده‌ها سوال دیگر که کارل گوستاو یونگ به شیوه‌ای تحلیلی و جامع به آن‌ها در این کتاب پاسخ می‌دهد.

در قسمتی از کتاب صوتی ضمیر پنهان می‌شنویم:

آینده چه به بار خواهد آورد؟ این پرسش از زمان‌های دور و دراز هرچند نه همیشه به یک اندازه ذهن انسان را مشغول کرده است. از نظر تاریخی، بیش تر در اعصارِ تنگناهای مادّی، سیاسی، اقتصادی و معنوی است که نگاه انسان با امیدی نگران کننده به آینده معطوف می‌گردد و این هنگامی است که انتظارات، آرمان شهرها و بینش‌های مکاشفه‌وار چند برابر می‌شود. برای نمونه، می‌توان به انتظارات هزاره گرای روزگار آگوستوس در آغاز عصر مسیحی، یا به دگرگونی‌های روحیِ غرب در پایان هزاره‌ی نخست اندیشید.

امروز، همین که به پایان هزاره‌ی دوم نزدیک می‌شویم، از نو در عصری پُر از خیالات مکاشفه‌وارِ نابودی جهان به سر می‌بریم. معنی این شکاف که نمادش «پرده‌ی آهنین» است و انسان‌ها را به دو نیمه بخش کرده، چیست؟ اگر بمب‌های هیدروژنی به کار گرفته شوند یا اگر تباهیِ معنوی و اخلاقیِ مطلق گرایی دولت در سراسر اروپا گسترش یابد، تمدن ما چه خواهد شد و چه بر سر انسان خواهد آمد؟

دلیلی نداریم که این تهدید را سرسری بگیریم و از آن بگذریم. همه جا در غرب، اقلیت‌های مخرّبی هستند که در پناه انسانیت گرایی و حس عدالت خواهی ما قرار دارند و در عین حال، مشعل‌هایی خانمان سوز در دست گرفته‌اند و هیچ چیز بازدارنده‌ی گسترش عقاید آنان نیست، مگر خردِ انتقادیِ لایه‌ای منفرد از انبوه مردمی که نسبتا هوش مندند و اندیشه‌ای استوار دارند. به هرحال، نباید گستردگی و ضخامت این لایه فکری را بیش از اندازه تخمین زد، چون با توجه به خُلق و خوی ملی، از کشوری به کشور دیگر تفاوت دارد. از نظر منطقه‌ای نیز به آموزش همگانی وابسته است و در معرض نفوذ عواملِ آرام برهم زننده یک خصلت سیاسی و اقتصادی قرار دارد. اگر آرای عمومی را ملاک قرار دهیم، می‌توانیم بر پایه‌ی یک ارزیابی خوش بینانه، حداکثر در حدود 40 درصد رای دهندگان را در نظر گیریم. دیدگاهی نسبتا بدبینانه‌تر نیز ناموجه نخواهد بود، چون موهبتِ خرد و اندیشه‌ی انتقادی یکی از ویژگی‌های برجسته‌ی انسان نیست و حتی هرجا که به خرد و اندیشه‌ی انتقادی برمی‌خوریم، آن را لغزان و ناپایدار می‌بینیم؛ هرچه بیش‌تر می‌گذرد، گروه‌های سیاسی بزرگ‌تری پدید می‌آیند. توده‌ها بصیرت و اندیشه‌ای را که هنوز در فرد امکان وجود می‌یابد، درهم می‌شکنند، و اگر دولتِ نهادینه یا قانون سالار ضعیف و تسلیم شود، این امر ناگزیر به سلطه‌ی مکتبی و اقتداری منجر می‌گردد.

 ۳ ساعت و ۵ دقیقه، ۱۷۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۱ دقیقه
یک: وضع بغرنجِ فرد در جامعه‌ی نوین
۲۱ دقیقه
دو: دین تعادل‌بخش ذهنیت توده
۱۸ دقیقه
سه: موقعیت غرب در برابر دین
۴۷ دقیقه
چهار: درک فرد از خویشتن
۲۸ دقیقه
پنج: رویکرد فلسفی و روان شناختی به زندگی
۲۸ دقیقه
شش: خودشناسی
۱۱ دقیقه
هفت: معنی خودشناسی

راهنمای دانلود کتاب صوتی ضمیر پنهان

برای دانلود کتاب صوتی ضمیر پنهان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ضمیر پنهان
Mahmood shariat
۱۳۹۸/۱/۲۱
تمام اثار یونگ رو باید با تمام وجود سر کشید
پیمان تاجیک
۱۳۹۸/۱/۱۸
در منگنه‌ی حرفای بی‌پناه در انتهای جاده‌ی ابریشم نوری به مکاشفه نشسته است و از هر سو آبی جاریست و به دیدگانت بی‌پناهی را آموزش میدهد
Azardokht Rad
۱۳۹۸/۱/۱۷
یکمشو گوش دادم به نظر کتاب خوبیه و لازمه خونده بشه فقط ترجمه‌اش یکم ثقیله خیلی روان نیست
گوینده یکنواخت میخونه آدم خوابش میگیره
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴۰)