دانلود کتاب طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمودی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمودی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمودی

کتاب طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمودی تمام آن چیزی که برای دانستن و انجام پلایومتریک نیاز دارید را در اختیارتان قرار می‌دهد. محمد فشی، بهزاد پاک راد و بیتا رضایی این کتاب را با مرور بیشتر منابع و مقالات این حوزه تدوین کرده‌اند.

درباره‌ی کتاب طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمودی:

برنامه‌ریزی دقیق تمرینی نیازمند آگاهی از روش‌های نوین و به روز است. با وجود توجهی که مربیان و ورزشکاران در سال‌های اخیر نسبت به پلایومتریک داشته‌اند اما همچنان نگاه علمی و کاربردی به این شیوه تمرینی وجود ندارد. با توجه به اینکه امروزه پلایومتریک در کشورهای مختلف به عنوان یک شاخه‌ی تمرینی جدید، برنامه‌ریزی و استفاده می‌شود در ایران همچنان اکثر برنامه‌های تمرینی بر اساس الگوهای قدیمی طرح‌ریزی می‌شوند. در باقی کشورها پلایومتریک به عنوان ساختاری از برنامه‌های تمرینی پذیرفته شده و بر اساس آن طراحی و زمان‌بندی می‌شود. پلایومتریک روشی برای توسعه پرش عمودی و پرواز ورزشی است.

راز پرش عمودی، دقیقا چیست؟ واقعیت این است که، راز یا سیستم‌ جادویی برای این کار وجود ندارد. هرچند، اصول محکمی وجود دارد. اطلاعات کتاب «طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمومی» از منابع مختلف قرن اخیر گردآوری شده است و روش آن، با روش مورد استفاده توسط بهترین ورزشکاران، پرش‌کنندگان، پرتابگرها، وزنه برداران المپیک، بازیکنان فوتبال، والیبال و تعدادی بسکتبالیست یکسان است. شما می‌بینید که ورزشکاران حرفه‌ای یا المپیکی، به توانایی غیر عادی جهش، دست می‌یابند. روش آن‌ها چند وجهی است و پرش ارتفاع آن‌ها به دلیل طراحی تمرین جهت بهبود دیگر فاکتورها مثل کشش، سرعت و توان انفجاری کلی بهبود می‌یابد. زمانی که این فاکتورها بهبود یابند پرش عمودی نیز به دنبال آن پیشرفت می‌کند.

مطمئنا شما نمی‌توانید یک ورزشکار المپیکی یا حرفه‌ای را پیدا کنید که در جستجوی بهبودی جادویی پریدن باشد زیرا چنین چیزی وجود ندارد. پرش عمودی، خود یک کار برجسته‌ای است که مربیان بیش از 50 سال در حال تحقیق روی آن هستند. تعداد مطالعات علمی در دسترس بر روی پرش عمودی حیرت‌آور است. به عبارت دیگر، اگر معجون جادویی وجود داشت که در مدت 6 هفته 50 سانتی‌متر بر پرش عمودی شخص اضافه می‌کرد، مطمئن باشید که مدت‌ها پیش توسط دانشمندان ورزشی شناخته می‌شد. خوشبختانه، این دانشمندان اصولی را ارائه داده‌اند که کار حدس و گمانی را از میان بر می‌دارد. آنچه در این کتاب انجام شده است جمع آوری همه اطلاعات، آزمودن آن‌ها و شکل‌دهی آن‌ها به نحوی بوده که بر مقادیر پرش عمودی بیافزاید. بعد از مطالعه‌ی این اثر، شما این نمایش ورزشی را درک کرده و می‌دانید چطور بهبودش دهید.

کتاب طراحی طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمودی به چه کسانی پیسنهاد می‌شود؟

این کتاب برای برنامه‌ریزی و طراحی تمرین مربیان، کمک مربیان و ورزشکاران اثربخش و کاربردی بوده و زمینه رسیدن به موفقیت‌های ورزشی را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

در بخشی از کتاب طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمودی می‌خوانیم:

در حالی که انواع مشخصی از بلند شدن اسکوات با تمرکز بر روی شتاب وجود دارد، مانند حرکاتی که با بار کم و سرعت و شتاب بالا انجام می‌شود، تمریناتی هستند که می‌توانند میزان توسعه نیرو را بهبود ببخشند. نکته کلیدی این تمرینات، انجام آن‌ها با بالاترین سرعت ممکن می‌باشد. اما این روش غیر منطقی به نظر می‌رسد. بنابراین، به نظر می‌رسد بیشترین وزنه‌ای که بتوان با بالاترین سرعت بلند کرد منجر به سازگاری در سیستم عصبی و عضلانی می‌شود که می‌تواند نرخ توسعه نیرو را افزایش دهد.

هنگامی که شما توانایی روشن کردن واحدهای حرکتی بیشتر و بیشتر در آن واحد را بهبود می‌دهید، قدرت شروع کردن را بهبود می‌بخشید که شما را قادر می‌سازد تا حرکت را با کارایی بیشتری شروع کنید. انواع مشخصی از بلند شدن و تمرینات وزن بدن که بر شروع حرکت تأکید می‌کند برای این منظور وجود دارد. قدرت شروع، توانایی توسعه نیرو به صورت ثابت است در حالی که نرخ توسعه نیرو توانایی به کار گیری بیشترین نیرو در کوتاه‌ترین زمان است. یک مثال خوب از تمرینات قدرتی که هر دو نوع توانایی را بهبود می‌بخشد، اجرای اسکوات پرشی با مکث در انتهای حرکت است. ما اغلب انواعی از تمرینات پلایومتریک مانند پرش‌های توانی یا رو به بالای مرحله‌ای بر روی یک پا را استفاده می‌کنیم. به خاطر اینکه نرخ توسعه نیرو در افزایش پرش عمودی خیلی مهم است، برنامه و مراحل مختلفی را دربرمی‌گیرد.

 ۱۴۵ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-355378-1 

چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۵۹۰۰۰ ت - 17.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: پیش‌درآمدی بر توسعه پرش عمودی
فصل 2: نقش قدرت در توسعه ورزش
فصل 3: توان
فصل 4: بازیابی
فصل 5: طراحی برنامه ویژه توسعه پرش
فصل 6: گرم کردن قبل از پلایومتریک
فصل 7: پرسش و پاسخ کاربردی

راهنمای دانلود کتاب طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمودی

برای دانلود کتاب طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمودی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمودی