دانلود کتاب طرح‌های ژاپنی: هفتاد طرح رنگی فرهنگ ژاپن

  • از: پدرام حکیم زاده
  • ناشر: انتشارات شهر پدرام
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب طرح‌های ژاپنی: هفتاد طرح رنگی فرهنگ ژاپن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب طرح‌های ژاپنی: هفتاد طرح رنگی فرهنگ ژاپن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب طرح‌های ژاپنی: هفتاد طرح رنگی فرهنگ ژاپن

کتاب طرح‌های ژاپنی: هفتاد طرح رنگی فرهنگ ژاپن نوشته پدرام حکیم‌زاده، نقش‌های تزئینی و نقاشی‌های ژاپنی را به همراه 70 طراحی از این کشور مورد بررسی قرار می‌دهد و به آیین ذن و طبیعت در هنر ژاپن می‌پردازد.

در بخشی از کتاب طرح‌های ژاپنی می‌خوانیم:

ذن شکلی از آیین بودایی مهایانه است که تاکید فراوانی بر تفکر لحظه به لحظه و ژرف‌نگری به ماهیت اشیا به وسیله تجربه مستقیم دارد. این مکتب معمولاً تعالیم خود را به صورت‌هایی تناقض‌آمیز و فرامنطقی بیان می‌دارد. ذن را می‌توان مراقبه‌ای (مدیتیشنی) ناظر بر چهار لایه شرح داد: لایه نخست شاهد بودن بر محیط اطراف شامل صداها، بوها، نورها و احساس سرما و گرما است، لایه دوم ناظر بودن بر ذهن است. به این معنی که با افکار و اندیشه‌ها ستیز نکنیم، از آن‌ها نگریزیم، آن‌ها را نام‌گذاری نکنیم (زشت/زیبا) و به خاطر خجالت یا احساس گناه از افکار، آن‌ها را انکار نکنیم. لایه سوم جسم است که بر تک تک نقاط بدن و وانهادگی و آرامش آن‌ها ناظر باشیم. لایه چهارم تنفس است که طی آن ریتم و آهنگ طبیعی تنفس را شاهد خواهیم بود.

ذن بودایی به دنبال اشراق کامل در معنای بودایی آن می‌باشد. عده‌ای برآنند که ذن در سال (520 .م) توسط بودی دهارمه که از جنوب هند آمده بود، به جنوب چین آورده شد. از نظر عده دیگر این گزارش جعلی است. در نوشته‌های ذن، آغاز عرفانی این مکتب به شخص بودا نسبت داده می‌شود. بر این اساس، بودا روزی بر قله روح کرکس، آموزه بودا – ذهن را صرفاً با کندن یک گل بدون ابراز حتی یک کلمه به شاگردش مهاکاشیپه بیان کرد. سنت ذن، بودی دهارمه را به صورت فردی بدمنظر با سری پر مو و چشمانی نافذ و باز که برق خاصی دارد، نشان می‌دهد. افسانه‌های بسیاری از مراقبه‌های طولانی او نقل شده است؛ برای مثال می‌گویند که او یک بار برای مدت طولانی به مراقبه نشست، به طوری که پاهایش از بدنش جدا شد. تاریخ ذن سرآغاز ذن به بودیسم هندی و به تجربه بودا گوتاما می‌رسد.

 ۱۱۶ صفحه، ۱۰ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6250-54-2 

چاپ ۱۳۹۸: ۵۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

آیین ذن
اندیشه‌های آیین ذن در ژاپن
اصول ده‌گانه ذن
نقدی بر آیین ذن
طبیعت در هنر شرق دور
طبیعت چیست؟
مفهوم زیبایی‌شناسی در هنر ژاپنی
مفهوم طبیعت در تفکر غربی
مفهوم طبیعت در فرهنگ ژاپنی
طبیعت در دین ژاپنی
سیماهای فرهنگ ژاپنی
مصورسازی در ژاپن
تصاویر
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب طرح‌های ژاپنی: هفتاد طرح رنگی فرهنگ ژاپن

برای دانلود کتاب طرح‌های ژاپنی: هفتاد طرح رنگی فرهنگ ژاپن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  طرح‌های ژاپنی: هفتاد طرح رنگی فرهنگ ژاپن

نظرات کتاب طرح‌های ژاپنی: هفتاد طرح رنگی فرهنگ ژاپن

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.