معرفی و دانلود کتاب عادت‌های اتمی

عکس جلد کتاب عادت‌های اتمی
قیمت:
۳۰,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب عادت‌های اتمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب عادت‌های اتمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب عادت‌های اتمی

جیمز کلیر در کتاب عادت‌های اتمی که یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز و آمازون به شمار می‌آید به شما می‌آموزد که عادت‌های خوب خود را بهبود بخشید و عادت‌هایی که به نظرتان بد هستند را از خود دور کنید تا به شخصیت دلخواهتان برسید.

اتم، کوچک‌ترین واحد تشکیل دهنده‌ی یک ماده است و از همین رو می‌توان آن را کوچک‌ترین ماده در عالم هستی نامید. ترکیب کلمه عادت با اتم خود توضیح کاملی از کتاب عادت‌های اتمی (Atomic Habits) است. ما همیشه به دنبال تغییرهای بزرگ در زندگی خود هستیم و تغییرات کوچک را نادیده می‌گیریم. در صورتی که همین تغییرهای کوچک هستند که منجر به اتفاقات بزرگ می‌شوند.

یک مربع کوچک را در نظر بگیرید، به احتمال زیاد آن را نادیده خواهید گرفت، اما اگر دو، سه یا حتی بیست مربع کنار هم جمع شوند، آیا می‌توانید آن‌ها را نادیده بگیرید؟ هرگز. چون طرز چینش و اندازه‌ی آن‌ها می‌تواند تصاویر گوناگونی را در ذهن شما تداعی کند.

QR Code، یک نمونه خوب از همین مربع‌هاست. تعدادی مربع کوچک و بزرگ کنار هم قرار می‌گیرند و یک هویت را تشکیل می‌دهند که در این میان نقش مربع‌های کوچک بسیار بیشتر از مربع‌های بزرگ است.

عادت‌های کوچک نقش بسیار تعیین کننده‌ای در زندگی ما دارند و وقتی کنار هم جمع می‌شوند شخصیت ما را شکل می‌دهند که مصداق این گفته را می‌توان در این ضرب‌المثل یافت: «قطره قطره جمع گردد، وانگهی دریا شود». این ضرب‌المثل را در اقتصاد و پس‌انداز امور مالی به کار می‌برند، اما روانشناسانی همچون جیمز کلیر، ثابت کرده که در زمینه‌ی روانشناسی و شخصیت هم کاربرد دارد.

انسان‌ها شبیه به هم آفریده نشده‌اند و هر کدام از ما با روحیات و علایق خاص خودمان به دنیا می‌آییم. کسی که ابتدا به خودشناسی برسد و راه و مسیری را برای زندگی‌اش تعیین کند، می‌تواند متناسب با روحیات و علایق خود عادت‌هایی را برای گام برداشتن در مسیر زندگی‌اش ایجاد و خود را به هدفش نزدیک و نزدیک‌تر کند.

به گفته‌ی نویسنده‌ی این کتاب، جیمز کلیر، همین رفتارها و عادت‌های کوچک تعیین می‌کنند که بعد از گذشت چند سال، در چه مرتبه‌ای از زندگی قرار دارید و چقدر در زندگی موفق شده یا شکست خورده‌اید.

رفتار انسان‌ها ساعت به ساعت، لحظه به لحظه و ثانیه به ثانیه در حال تغییر است. کتاب عادت‌های اتمی درباره‌ی موضوعاتی صحبت می‌کند که نمی‌توانند تغییر کنند. در واقع این کتاب درباره‌ی اصول رفتار انسان‌ها می‌باشد؛ اصول پایدار و جاوادانه‌ای که هر سال قادر هستید در زندگی به آن‌ها تکیه کنید. راه‌حل‌ها و روش‌هایی که می‌توانید کسب و کارتان را ارتقا دهید و زندگیتان را در جهت مثبت هدایت کنید.

جملات برگزیده‌ی کتاب عادت‌های اتمی:

- وقتی یک عادت شکل می‌گیرد، احتمال که بتوانید آن را فراموش کنید کم است.
- یکی از روش‌های کاربردی برای حذف یک عادت بد، کاهش قرار گرفتن در معرض سرنخ‌هایی است که علت آن‌ها هستند.
- هرچه یک فرصت، بیشتر جذاب باشد، احتمال آن‌که به شکل یک عادت درآید بیشتر است.
- علت عادت‌های شما، در واقع همان پیش‌بینی است که قبل از اقدام انجام می‌دهید. این پیش‌بینی باعث ایجاد یک احساس در شما می‌شود.

جیمز کلیر را بیشتر بشناسیم:

جیمز کلیر (James Clear) نویسنده‌ای مشهور و کارآفرینی محبوب است که روی عادت‌های خوب و بد انسان‌ها کار می‌کند، زیرا معتقد است که این باورها سبب توسعه و پیشرفت فردی می‌شوند. جیمز کلیر در ارتباط با علم و عادت‌ها و رفتارهای انسانی اطلاعات بسیار خوب و مفیدی ارائه کرده و داستان‌های جذابی از زندگی خود و چهره‌های مشهور کسب و کار، هنر، ورزش و دیگر رشته‌ها شرح داده است.

در بخشی از کتاب عادت‌های اتمی می‌خوانیم:

خوشبختانه صبح روزِ بعد، نفس کشیدن و شرایط حیاتی من به‌ گونه‌ای شد که پزشکان خیالشان راحت شد که من از کُما خارج شده‌ام. وقتی کاملاً هشیار شدم فهمیدم که حس بویایی‌ام را از دست داده‌ام. برای آزمایش این موضوع پرستار از من خواست که فین کنم و سپس آب سیب را بو بکشم. حس بویایی من برگشته بود، ولی - چیزی که همه را غافلگیر کرد -‌ فین کردن باعث شد هوا از داخل کاسۀ چشمم عبور کند و چشم چپم را بیرون بیندازد. کُره‌ی چشمم از جایش درآمده بود و به‌سختی توسط رگ‌هایی که چشم را به مغز وصل می‌کرد، سر جای خود مانده بود.

چشم‌ پزشک گفت که چشمم به‌ مرور سر جای خودش بر خواهد گشت؛ ولی مشکل بود که بگوید چقدر طول می‌کشد. هفته‌ی بعد برای من نوبت عمل جراحی گذاشتند که با این فرصت وقت بیشتری داشتم تا حالم بهتر شود. قیافه‌ام طوری بود که انگار با یک فرد قوی‌ هیکل مسابقه بوکس داده‌ام؛ با این‌ حال من را با دماغ شکسته، صورتی که نصف آن پاره شده بود و چشم چپم که از کاسه بیرون زده بود، از بیمارستان مرخص کردند.

ماه‌های بعد از آن خیلی سخت گذشت. احساس می‌کردم همه چیز در زندگی‌ام ثابت مانده است. چندین هفته چشم‌هایم تار می‌دید. یک ماهی طول کشید تا چشم‌هایم به حالت قبلی خود برگردد. هشت ماهی طول کشید تا دوباره بتوانم پشت فرمان بنشینم. در فیزیوتراپی الگوهای اصلی حرکت، مثل راه رفتن روی خط صاف را تمرین می‌کردم. تصمیم گرفته بودم اجازه ندهم که مصدومیت زمین‌گیرم کند، ولی گاهی پیش می‌آمد که افسرده و ناامید می‌شدم.

یک سال زَجر کشیدم تا دوباره به زمین بیسبال برگردم. بیسبال همیشه بخش بزرگی از زندگی من بود. پدرم در لیگ دسته پایین بیسبال سنت لوئیس کاردینالز بازی می‌کرد و من هم آرزوی یک بازی حرفه‌ای را داشتم.

فهرست مطالب کتاب

معرفی
اصول پایه: چرا تغییرات کوچک، تغییرات بزرگ‌تر را می‌سازد
فصل اول: قدرت شگفت‌انگیز عادت‌های اتمی
فصل دوم: چگونه عادت‌هایتان هویت شما را شکل می‌دهد (و بالعکس)
فصل سوم: چگونه با چهار گام ساده، عادت‌های بهتری بسازیم
قانون اول: شفاف‌سازی
فصل چهارم: مردی که خوب به نظر نمی‌رسید
فصل پنجم: بهترین روش برای شروع یک عادت جدید
فصل ششم: همه به انگیزه بیشتر اهمیت می‌دهند، اما اکثر اوقات این محیط است که اهمیت بیشتری دارد
فصل هفتم: راز کنترل خود
قانون دوم: آن را جذاب کنید
فصل هشتم: چگونه یک عادت را غیرقابل مقاومت کنید
فصل نهم: نقش خانواده و دوستان در شکل‌گیری عادت‌ها
فصل دهم: نحوۀ شناسایی علل عادت‌های بد و اصلاح آن‌ها
قانون سوم: آن را ساده کنید.
فصل یازدهم: آهسته به جلو قدم بردارید، ولی هرگز به عقب برنگردید.
فصل دوازدهم: قانون حداقل تلاش
فصل سیزدهم: نحوۀ پیشگیری از اتلاف وقت، با قانون دو دقیقه‌ای
فصل چهاردهم: چگونه عادت‌های خوب را اجتناب ناپذیر و عادت‌های بد را غیر ممکن کنیم
قانون چهارم: آن را رضایت‌ بخش کنید.
فصل پانزدهم: قانون اساسی تغییر رفتار
فصل شانزدهم: چگونه هر روز به عادت‌های خوب پایبند بمانیم
فصل هفدهم: چگونه یک همراه در مسئولیت می‌تواند همه چیز را تغییر دهد.
تاکتیک‌های پیشرفته: چگونه از خوب نسبی به خیلی عالی تبدیل شوید.
فصل هجدهم: حقیقت استعداد (چه زمانی ژن‌ها اهمیت پیدا می‌کنند و چه موقع نمی‌کنند)
فصل نوزدهم: قانون طلایی: چگونه در کار و زندگی با انگیزه بمانیم.
فصل بیستم: نقطه ضعف ایجاد عادت‌های خوب
نتیجه‌گیری: راز نتایجی که ماندگار شد
ضمیمه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب عادت‌های اتمی
نویسنده
مترجمطیبه احمدوند
ناشر چاپیانتشارات یوشیتا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات272
زبانفارسی
شابک978-622-6412-77-3
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب عادت‌های اتمی

Farshad ch
۱۴۰۱/۲/۲۹
چقد نکته ازش برداشتم چیزای ساده‌ای که هر روز جلو چشمم بود ولی دیدگاه من به آینده دیدنشونو ازم گرفته بود بخونین تا از تک تک لحظه‌های که در اختیار دارین استفاده کنین و تو همون لحظه هرچند کوتاه احساس موفقیت تجربه کنید این کتاب نشون میده که برد‌های کوچیک چطور میتونه روحیه شما از این رو به اون رو کنه که اگه میخواین هروز احساس برنده شدن بهتون دست بده این کتاب همونه همون چیزی بهش نیاز دارین فقط با حوصله و آروم آروم بخونین و نکته هاشو به کار بگیرید واقعا مشتاقتون میکنه برای حرکت همراه با عمل نه نشستن فکر کردن‌های بیخودی...!!!!! 🍀
مریم کریمی
۱۴۰۲/۲/۵
کتاب عادتهای اتمی عادتها را به اتم تشبیه کرده و همونطور که اتم کوچکترین واحد ماده س و یک ماده از اتمهای زیادی برای شکل گیری تشکیل شده، عادتهای کوچک ما هم مثل اتم با اجماعشون شحصیت و هویت افراد را شکل میده و در این کتاب به این موضوع اشاره شده که چه عادتهایی در وجودمون هست که باید حفظ شوند و خودمون و عادتهایی که برای رسیدن به اهداف شخصیت ما مانع میشن رو حذف کنیم به موارد خاصی اشاره کردع است و اخر مطالعه کتاب یه یک خوداگاهی عمیقی خواننده رو میرسونه که با توجه به علایق و روخیاتش در مسیر ایجاد عادتهاش گام بردارد
طاها محبوبی
۱۴۰۲/۱/۲
این کتاب به همه پیشنهاد میدم. در این کتاب به عادات تاثیر اونها در زندگی و انتخاب‌های روزانه و حتی سرنوشت آدم میپردازه و راهکارهایی برای از بین بردن عادات بد و ایجاد عادات خوب میده و به خوبی توضیح میده که نباید انتضار تغییر ناگهانی و سریع را داشت بلکه تغییر و رشد نیاز به زمان و تالاش زیاد و اسقامت و داره پس ناامید نباشید به خوبی از مطالب این کتاب استفاده کنید. یکی از بهترین کتاب هاب موفقیت. من از مطالب این کتاب استفاده کردم و برام بخوبی جواب داده ودر تغییر خودم وزندگی‌ام کمک شایانی کرده.
Ssss
۱۴۰۲/۱۰/۱۳
خوب کتاب بسیار عالی و تاثیر گذاری بود که حتما پیشنهاد میکنم همینطور که اسمش پیداست میخواد به ما یاد بده ۱ درصد و همون عادت‌هایی که ما توی روزمره انجام میدهیم می‌تونه چه تاثیری در زندگی ما بذاره چه تاثیر مثبت چه منفی و به نظر یکی از بهترین کتاب‌های انگیزشی و موفقیت هست که آدم رو تو راه موفقیت هل و میده
قلم روان قشنگ نویسنده آدم رو با کتاب همراه می‌کنه
من این کتاب رو بهتون پیشنهاد میکنم
و درآخر ممنونم از کتابراه
Leila Rashki
۱۴۰۰/۳/۲۵
کتاب برخلاف کتاب‌های دیگر موفقیت، حاوی روش‌های عملی و موثری هست که می‌توان با آن‌ها پایبندی به عادتها رو در زندگی نهادینه کرد. بسیار لذت بردم و خیلی مفید بود. به نظر من یک مکمل عالی برای کتاب بولت ژورنال بود. توصیه میکنم حتما با دقت مطالعه کنید. من حتی از کتاب نکته برداری کردم چون به نظرم باید در فواصل مختلف مطالب مرور شوند تا بازدهی بهتری داشته باشیم.
جواد پورابراهیم
۱۴۰۱/۱۲/۲
با راهکار‌های ارائه شده در این کتاب خیلی ساده و راحت می‌هوانیم عادت‌های بد را از وجودمان پاک کنیم و عادت‌های خوب و مفید را جایگزین ان کنیم
من قبلا از بین بردن عادت یا بوجود اوردن عادت خود برایم خیلی مشکل یا غیر ممکن یه نظر می‌رسید ولی با خواندن این کتاب متوجه شدم با روش درست کار خیلی هم راحت است
AMH1954
۱۴۰۳/۱/۵
همون جور که از اسم کتاب معلومه درمورد عادت‌های کوچکی هست که باعث میشه ما از پیشرفت باز بمونیم، جیمز کلیر در کتاب عادت‌های اتمی سعی میکنه ساختار عادت رو به ما توضیح بده. اگر این ساختار رو به خوبی درک کنیم، می‌تونیم با آگاهی بیشتری سراغ خلق عادت مثبت و سازنده بریم
ماریان مهر
۱۴۰۲/۱۲/۷
کتاب خیلی خوبیه حداقل متوجه عادت‌ها یمون میشویم و اثرش رو در زندگیمون بهتر درک می‌کنیم، گر چه من یک سری از عادتهای بدم رو نتونستم ترک کنم اما نمیشه گفت که کتاب مفیدی نبود، با این که مدت ها از خوندن کتاب میگذره هنوز یک سری از نکاتش در ذهنم مونده و ازش استفاده میکنم
Fatem
۱۴۰۲/۵/۶
میتونم بگم هیچ کتابی ندیدم که صدرصد مطالبش مفید و جدید و... باشه.. ولی کتابی میتونه مفید باشه که درصد بالایی از مطالبش کارایی داشته باشه و این کتاب جز کتاب‌های خوب و موثر برای ایجاد عادت و... و حتی باعث میسه بتونید اینجوری برنامه روزانه یا سالانه خوبی داشته باشید
Kim Aj
۱۴۰۱/۶/۵
کتاب فوق العاده‌ای هستش اگر لازم دارید عادتی مثبت در خودتون و زندگی روزانتون ایجاد کنید حتما این کتابو مطالعه کنید، در واقع همین عادت‌های کوچک روزانه و تکرارشونده هستش که زندگی مارو میسازه. پس چرا که بهترینشو نسازیم؟
حسام حجتی
۱۴۰۲/۱۰/۱۶
کتاب ساده و در عین حال کاربردی با شیده بیانی روان هستش که بهتون یاد میده چگونه عادت‌های بد رو ترک و عادت‌های خوب رو به مرور جایگزینش کنید و نکته جالب اینه که براتون تصمیم نمیگیره که چه عادتی بده یا چه عادتی خوبه
S Kh
۱۴۰۱/۴/۲۶
کتاب بسیار کاربردی با راهنمایی‌های عملیه. مسائلی رو برات باز میکنه که تاحالا بهش فکر نکردی یا از اون زاویه به قضیه نگاه نکردی. فقط میمونه اراده خود انسان که بخواد عمل کنه به این راهکارها.
Amir Najafi
۱۴۰۰/۱۲/۲۹
سلام عشقای من توصیه میکنم این کتاب رو هم بخونید واقعاً مفید بود برای تغییر در عادات شما و مطمنم زندگیتان را دگرگون میکنه و همچنان ممنون از کتابراه عزیز دوستون دارم شما بنده‌های خدا هستید ♥️💯
Heliya Moghaddam
۱۳۹۹/۵/۲۳
بنده به شخصه کتابهای زیادی در این باره مطالعه کردم و قطعا این کتاب یکی از بهترینهاست که واقعا ارزش زمان گذاشتن و مطالعه رو داره.
میلاد عالم
۱۴۰۱/۲/۹
به نظرم واقعا کتاب جذابیه
همون عادت‌های کوچیکی که بهشون توجه نمیکنیم میتونه تو هر لحظه از زندگیمون بدردمون بخوره مطمعن باشید بعد از اینکه این کتاب میخونید تو زندگیتون اتفاقات بهتری میوفته
مشاهده همه نظرات 143

راهنمای مطالعه کتاب عادت‌های اتمی

برای دریافت کتاب عادت‌های اتمی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.