دانلود کتاب عروس دهکده


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب عروس دهکده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب عروس دهکده

کتاب عروس دهکده یک مراسم بومی ازدواج در یکی از روستاهاست. فاطمه حیدری با به تصویر کشیدن این مراسم از عشق میان دختر و پسری در جریان این رسم پرده برمی‌دارد که خیلی زود به رازی سربه‌مُهر در میان خانواده‌هایشان پی می‌برند.

دربارۀ کتاب عروس دهکده:

جوانی به نام سهراب برای حضور در یکی از مراسم‌های روستای نزدیکشان به آنجا می‌رود تا در جشن پانزده آبان و انتخاب عروس دهکده شرکت داشته باشد. طبق رسم این دهکده هر سال یکی از جوانان که میان همگان به تنومندی مشهورتر است دختر محبوب خود را در این روز به دیگران معرفی و با او ازدواج می‌کند. این زوج نماد خیر و برکت در طی یک سال آینده برای روستا و اهالی‌اش هستند.

در آن سال قرعۀ نیرومندترین جوان به نام پسر کدخدا بهنام جهانگیر می‌افتد و او دختری به نام نگار را به عنوان محبوب خود معرفی می‌کند. اما برخلاف رسم و رسوم، نگار تمایلی به این ازدواج نشان نمی‌دهد و از این رو همگان را علیه او و خانواده‌اش می‌شوراند. بهنام که غرورش زیرپا گذاشته شده با هم‌فکری پدرش تصمیم می‌گیرد با تهمت زدن به نگار و پسر همسایه، مردم را نسبت به آن‌ها بدبین و شکاک کند.

سهراب به دلیل کنجکاوی در روستا می‌ماند تا از پایان ماجرا و سرانجامش باخبر شود، اما ناخواسته درگیر این جریان می‌گردد. او تصمیم می‌گیرد به نگار و پسر همسایه کمک کند و در این بین متوجه می‌شود که مدتی پیش، یکی از دوستان بهنام جهانگیر باعث اتفاقاتی بوده که مرگ برادر نگار را در پی داشته است. هیچ‌کس به جز دختر و جهانگیر این موضوع را نمی‌داند و همین مسئله علت مخالفت نگار با این ازدواج بوده است. در نهایت جهانگیر ناچار به عذرخواهی می‌شود و ماجرا به خوبی پایان می‌یابد اما حالا ماجرای دیگری آغاز شده و آن عشق و علاقۀ سهراب به نگار است ... .

کتاب عروس دهکده برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به رمان‌ها و داستان‌های عاشقانه و تاریخی علاقه‌مند هستید، این کتاب را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب عروس دهکده می‌خوانیم:

صداى شرشر ناودان قطع شده بود و ماه نورافشانى نقره‌اى‌اش را بر زمینیان به خواب رفته شروع کرده بود. همه‌جا سکوت بود و سیاهى. خانه‌اى نبود که چراغش روشن باشد اما بودند کسانى که در این تاریکى اشک مى‌ریختند و به حال سرنوشت عزیزان خود مى‌گریستند.

در کنج اتاق کثیف و نمورى، جوانى زانوى غم بغل کرده و در خلوت و تاریکى زندان به گذشتۀ شادش مى‌اندیشید گذشته‌اى که با یک چشم به هم زدن از آیندۀ زیبایى که مى‌توانست در بر داشته باشد به نیستى و فنا کشیده شد. جرم این جوان مگر چه بوده که تقاص به این سنگینى دارد. او محکوم شده که جرم گناهى را پس دهد که مرتکب نشده. جوان به خودش هم شک کرده که شاید در مستى و هرزگىِ ذهن، دست به این نجاست زده. به دوردست‌ها مى‌اندیشید و بارها در کوچه‌هاى پر پیچ و خم ذهنش لحظه‌اى را جستجو مى‌کرد که خودش بوده و نگار و لذت آنى یک دست‌یابى. هر بار ذهنش به این قسمت مى‌رسید مخش سوت مى‌کشید. چنین لحظه‌اى در زندگى‌اش هرگز به وجود نیامده بود و این یعنى نامردى در حق او، بى‌عدالتى در حق نگار، پستى به تمام معنى.

معشوقۀ رویاهاى رستم کسى نبود جز لیلا، رستم وقتى مغلوب جهانگیر شد از ترس اینکه مبادا جهانگیر لیلا را عروس خود انتخاب کند قلبش از تپش ایستاده بود، شکستن در میدان مبارزه به اندازۀ ترس و اضطراب از دست دادن لیلا عذابش نداده بود. او لحاظاتى مرگ‌آور را تحمل کرده بود و با شنیدن اسم نگار از زبان جهانگیز، جانى تازه گرفته بود، ولى این لذت و شیرینى لیلى و مجنون بودن در مدت کوتاهى رنگ تلخى به خود گرفته بود. سرما تا مغز استخوانش را مى‌سوزاند. زنوانش را به سینه چسباند و با حرکت دست به روى پاها، گرماى مطبوعى در بدنش ایجاد کرد، فکر فردا رهایش نمى‌کرد.

 ۱۷۸ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-8477-41-2 

چاپ ۱۳۸۶: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب عروس دهکده

برای دانلود کتاب عروس دهکده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  عروس دهکده

نظرات کتاب عروس دهکده

سیما خمسه
۱۴۰۰/۱/۷
کتاب فوق العاده زیبایی بود
فرناز ناصری
۱۴۰۰/۱/۶
کتاب قشنگی بود حیف کوتاه بود
مشاهد همه نظرات (۲)