دانلود کتاب عزیزم چه رنگی بپوشم؟! - قصه‌های غرب وحشی

  • از: شهرام شفیعی
  • ناشر: انتشارات سوره مهر
  • ۷ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب عزیزم چه رنگی بپوشم؟! - قصه‌های غرب وحشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب عزیزم چه رنگی بپوشم؟! - قصه‌های غرب وحشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب عزیزم چه رنگی بپوشم؟! - قصه‌های غرب وحشی

شهرام شفیعی در «قصه‌های غرب وحشی»، شیوه‌ای کاملا تصویری و سینمایی برای روایت داستانش بکار می‌گیرد.

روایت او از نظر تقسیم بندی مکانی و زمانی و توالی فصل‌های مختلف، ریتمی کاملا حساب شده و دقیق دارد؛ به گونه‌ای که انگار با اثری دکوپاژ شده و تدوینی حرفه‌ای در یک اثر سینمایی روبه‌روییم. شفیعی خوب می‌داند که کجا باید مخاطب را کاملا از محور اصلی قصه دور کند و دوباره او را سرجای خود بازگرداند. در قصه «عزیزم چه رنگی بپوشم؟!» نیز ما با یکی از جذاب‌ترین شیوه‌های روایت در این مجموعه روبروییم.

شفیعی در این کتاب، کلانتر را در موقعیتی میان عشق و ترس قرار می‌دهد. از یک سو خواهرزاده فرماندار به شهر آن‌ها آمده و کلانتر می‌خواهد با او ازدواج کند و از سوی دیگر خبر می‌رسد «تهوع» گربه زندانی ایالتی بعد از سال‌ها فرار کرده و قصد انتقام از کلانتر را دارد. قصه در میان ترس فرماندار و تلاش مخفیانه‌اش برای فرار و اصرار و پافشاری نامزدش برای روبه‌رو شدن با تهوع پیش می‌رود. شفیعی در این قصه، برای پیوند میان اجزاء و شخصیت‌های مختلفی که ممکن است به محور اصلی داستان ارتباطی نداشته باشند، از یک حلقه رابط استفاده می‌کند؛ گربه غریبه‌ای که حاضر است در ازای یک همبرگر خبر مهمی را به گوش گربه‌های شهر برساند. خبری که از‌‌ همان ابتدا متوجه می‌شویم فرار تهوع است.

«عزیزم چه رنگی بپوشم؟!» از نظر لحظه‌های کمیک و به‌کارگیری طنز نیز یکی از جذاب‌ترین قصه‌های این مجموعه است. اصرار مادربزرگ و پروفسور برای آماده کردن مراسم کفن و دفن کلانتر پیش از رسیدن تهوع، تلاش کلانتر برای مخفی شدن در هیات یک پرستار بچه، ترس و بی‌عرضگی او و روحیه مبارزه‌جویانه و خشن نامزدش از لحظاتی هستند که قصه را به یک طنز هنرمندانه نزدیک می‌کنند، طنزی که اگرچه ماهیتش بر خنده استوار است، اما در پس این خنده، همواره واقعیتی عمیق و جدی را به چالش می‌کشد. جالب اینکه نویسنده در چهارمین کتاب از این مجموعه، در دیالوگ‌نویسی، به‌کارگیری شوخی و موقعیت‌های طنز ذره‌ای به تکرار نیفتاده است.

 ۱۱۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-506-359-5 

چاپ ۱۳۸۵، قیمت الکترونیکی: ۴۵۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب عزیزم چه رنگی بپوشم؟! - قصه‌های غرب وحشی

برای دانلود کتاب عزیزم چه رنگی بپوشم؟! - قصه‌های غرب وحشی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  عزیزم چه رنگی بپوشم؟! - قصه‌های غرب وحشی
ehsan amin
۱۳۹۶/۱/۲۳
آخره داستان را دوست نداشتم
خودخواه بودی یا وقت نداشتی
رسول برومند
۱۳۹۵/۶/۳۱
به کتاب خوانها پشینهاد میکنم حتما مطالعه کنند این کتابرا
Soap Mactavish
۱۳۹۶/۱/۲۴
خیلی عالی بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)