دانلود کتاب عملیات ضد زمین: سند دکترین نیروی هوایی ایالات متحده


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب عملیات ضد زمین: سند دکترین نیروی هوایی ایالات متحده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب عملیات ضد زمین: سند دکترین نیروی هوایی ایالات متحده

کتاب عملیات ضد زمین: سند دکترین نیروی هوایی ایالات متحده، تالیف سید ابوالفضل حسینی نیک و علیرضا دانشور، سید محمدحسین حسینی، یک دستورالعمل برای برنامه‌ریزی، اجرا و هدایت عملیات‌های ضدّزمین در پشتیبانی از امنیت ملی ایالات متحده و اهداف فرماندهی نیروهای جنگی/مشترک محسوب می‌شود.

شکست نیروی دشمن در جنگ اغلب گامی ضروری در راه نیل به پیروزی محسوب می‌شود. شکست نیروهای مسلح دشمن امری است دشوار که اغلب هزینه‌های سنگینی از لحاظ ریخته‌شدن خون سربازان و هزینه‌های مالی جنگ را به همراه دارد. قوای هوایی و فضایی به دلیل وجود سرعت، بُرد و انعطاف‌پذیری ذاتی بستری فراهم آورده تا بتوان اینگونه خطرپذیری‌ها را از طریق ایجاد ابزاری با قابلیت هم‌افزایی توان نیروها که می‌تواند درصدی از کنترل و تسلط بر محیط سطحی و بی‌اثرکردن نیروهای دشمن پیش از مواجهه با نیروهای زمینی خودی را فراهم آورد تنزل داد. قوای هوایی و فضایی نوین به طور مستقیم توان طرف متخاصم در آغاز نمودن، پیاده‌سازی و پشتیبانی جنگ زمینی را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند.

عملیات‌های ضدّزمین با از بین بردن توان دشمن در جنگ زمینی، محیط سطحی را تحت‌الشعاع قرارداده و آن را تحت تسلط در می‌آورد. قوای هوایی و فضایی می‌توانند با انجام عملیات‌های ممانعت هوایی و پیش از آنکه دشمن فرصت و مجال مقاومت در برابر نیروهای زمینی خودی را داشته باشد، توان بالقوه نظامی دشمن را منحرف، ازهم‌گسیخته، به‌تأخیر انداخته و یا از بین ببرند و به صورت مجزا و مستقل به اهداف فرماندهی نیروهای مشترک نایل گردند. بدیهی است که انهدام وارد آمده بر دشمن توسط قوای هوایی و فضایی می‌تواند مانع وقوع جنگ زمینی که دارایِ هزینه‌های بسیار گزاف است گردد. هنگامی که قوای هوایی و فضایی فراخوانده شوند می‌توانند یک پیشتیبانی منهدم‌کننده برای کمک به نیروهای زمینی خودی در راه نیل و دستیابی به اهدافشان فراهم آورند. 

سند دکترین نیروی هوایی (موسوم به AFDD) مبنای راهنمای تعلیماتی نیروی هوایی ایالات متحده در بخش {عملیات‌های} ضدّزمین را تعیین و شکل می‌دهد. این سند، همچنین بیانگر اصول بنیادین نیروی هوایی در بکارگیری نیروی جنگی است و راهنمایی‌های عملیاتی و کاربردی برای فرماندهان در بکارگیری و ادغام منابع موجود در نیروی هوایی برای نیل به اهداف مطلوب را فراهم می‌کند.

این سند، کل نیروها را شامل می‌شود: کلیه کارکنان نظامی و غیرنظامی نیروی هوایی از جمله نیروی ذخیره ثابت نیروی هوایی، و واحدها و اعضای گارد ملی هوایی. به جزء در مواردی که به طوراخص ذکر گردیده‌اند، دکترین نیروی هوایی کلیه حوزه‌های عملیات‌های نظامی را دربرمی گیرد.

دکترین ذکرشده در این سند دستوری و لازم‌الاجرا است و صرفاً جهت راهنمایی نیست. از این رو فرماندهان باید در هنگام انجام مأموریت‌های خود مطالب سند دکترین نیروی هوایی و موقعیت‌های ویژه را در نظر بگیرند. ضمناً، اعضای نیروی هوایی باید این سند را خوانده، مورد بحث قرارداده و آن را تمرین نمایند.

کتاب عملیات ضد زمین (Counterland)، سندی است تکمیلی و دربردارنده مباحث موجود در نشریات مشترک (JP)؛ دکترین عملیات‌های مشترک (3-0)؛ دکترین عملیات‌های ممانعتی مشترک (3-03)؛ دکترین پشتیبانی آتش مشترک (3-09)؛ و تاکتیک‌ها، تکنیک‌ها، و روش‌های مشترک برای پشتیبانی هوایی نزدیک (3-09.3)

سند دکترین نیروی هوایی 2-1.3، موسوم به عملیات‌های ضدّزمین، در واقع دکترینی است برای شناخت صحیح، برنامه‌ریزی، و اجرای اینگونه کارکردهای حیاتی و مهم قوای هوایی و فضایی در سرتاسر محدوده و قلمرو عملیات‌های نظامی. کارکنان نیروی هوایی می‌بایست قادر باشند تا به درستی مبنای منطقی عملیات‌های ضدّزمین را به عنوان یک گزینه گرانبهای جنگی برای فرمانده جنگی به‌طور واضح و بدون‌ابهام بیان نمایند. و مهمتر آنکه، کارکنان نیروی هوایی باید بدانند عملیات‌های ضدّزمین چگونه می‌توانند در بهبود و ارتقاء راهبردهای (استراتژی‌های) نظامی به عنوان ابزاری برای غلبه بر طرف‌های متخاصم ملت ما {ملت آمریکا} یاری‌رسان باشند.

 ۱۴۳ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8415-09-1 

چاپ ۱۳۹۵: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۳۲۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

چکیده تغییرات
پیش‌گفتار
مقدمه
جملات و عبارات بنیادین و کلیدی در دکترین حاضر
فصل اول: -مبانی عملیات‌های ضدّزمین
1-1- تعریف و هدف
2-1- پیامدهای عملیات‌های ضدّزمین
3-1- ممانعت هوایی و پشتیبانی هوایی نزدیک
4-1- ملاحظات مشترک
5-1- عوامل موجود در عملیات‌های ضدّزمین مؤثر
6-1- چکیده
فصل دوم: ممانعت هوایی
پیدایش دکترین عملیات ضدّزمین
1-2- تعریف
2-2- اهداف عملیات ممانعت
3-2- پیامدهای ممانعت هوایی (AI)
4-2- انواع درخواست‌های ممانعت هوایی
5-2- عوامل موجود در عملیات‌های ممانعت هوایی مؤثر
6-2- چکیده
فصل سوم: پشتیبانی هوایی نزدیک
1-3- تعریف
2-3- مسئولیت‌ها
3-3- اهداف پشتیبانی هوایی نزدیک
4-3- پیامدهای تخریبی پشتیبانی هوایی نزدیک (CAS)
5-3-  ادغام و یکپارچه‌سازی هوایی-زمینی
6-3- کنترل حمله‌نهایی
7-3- اجتناب از هدف قراردادن نیروهای خودی
8-3-  انواع درخواست‌ها برای پشتیبانی هوایی نزدیک
9-3- شرایط پشتیبانی هوایی نزدیک مؤثر
10-3- چکیده
فصل چهارم: فرماندهی و کنترل عملیات‌های ضدزمین
1-4- روابط فرماندهی
2-4- طراحی و نحوه چیدمان فرماندهی و کنترل
3-4-  قسمت‌های فرماندهی و کنترل
4-4- عناصر رابط
5-4- کنترل حمله‌نهایی
6-4-  مختصات هندسی و هماهنگی در میدان نبرد
7-4- اقدامات هماهنگ‌سازی خطی
8-4- اقدامات هماهنگسازی غیرخطی
9-4- چکیده
فصل پنجم: اجرای عملیات‌های ضدزمین
1-5- ملاحظات بنیادین در برنامه‌ریزی
2-5- برنامه‌ریزی اجرایی و اجرای نیرو
3-5-ادغام هوایی - زمینی
4-5- چکیده
مطالعات پیشنهادی
واژه‌نامه
تعاریف واژگان مهم

راهنمای دانلود کتاب عملیات ضد زمین: سند دکترین نیروی هوایی ایالات متحده

برای دانلود کتاب عملیات ضد زمین: سند دکترین نیروی هوایی ایالات متحده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  عملیات ضد زمین: سند دکترین نیروی هوایی ایالات متحده
Bahman 7583
۱۳۹۷/۸/۲۵
خوبه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)