دانلود کتاب عوامل ورود به عالم بقیت اللهی

  • از: اصغر طاهرزاده
  • ۱۷ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب عوامل ورود به عالم بقیت اللهی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب عوامل ورود به عالم بقیت اللهی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب عوامل ورود به عالم بقیت اللهی

1- کتاب « عوامل ورود به عالم بقیت اللّهی » خواننده را متوجه موضوع بسیار حساسی در مباحث معرفتی مهدویت می‌نماید که لازم است عزیزان اگر می‌خواهند به واقع نسبت به آخرالزمان و پایان تاریخ تحقیقی همه جانبه داشته باشند با دقت بسیار آن را دنبال کنند. زیرا به‌جای بحث از «حوادث ظهور» به «قواعد ظهور» پرداخته است، تا معلوم شود حضرت در چه شرایطی قیام خواهند کرد و لذا زمینه‌ای فراهم می‌کند که آن شرایط را بشناسیم و تا آن‌جا که می‌توانیم آن شرایط را ایجاد نماییم.

2- مؤلف محترم در این کتاب ابتدا معنی حقیقت الانسان یا انسان کامل را گوشزد می‌کند و سپس روشن می‌نماید به چه معنی مقام واسطه‌ی فیض با شخصیت امامان اتحاد وجودی دارد و چگونه می‌توان امامان(ع) را به عنوان مظاهر مقام واسطه‌ی فیض در نظر داشت.

3- هنر اصلی این کتاب تبیین مقام بقیت الله است که صاحب اصلی آن حضرت مهدی(عج) هستند و سعی دارد متذکر این نکته باشد که تا این مقام درست تبیین نشود و انسان‌ها در خود چنین مقامی را احیاء نکنند زمانه‌ی ظهورِ نور بقیت اللّهی مهدی(عج) فراهم نمی‌گردد. توصیه‌ی اصلی ما این است که خوانندگان محترم از خود بپرسند اگر مهدی(عج) همان بقیت الله است و در حال حاضر غائب است آیا به این معنی نیست که معنی بقیت الله غائب است و تا عالَم بقیت اللّهی در جان ما ظهور نکند مهدی(عج) ظهور نمی‌کند؟

4- در کتاب روشن شده که هرکسی بهره‌ای از نور بقیت اللّهی دارد که اگر آن را نادیده بگیرد نمی‌تواند منتظر حضرت مهدی(عج) باشد و از برکات انتظار بهره‌مند شود، و برعکس، اگر عالم بقیت اللّهی هرکس ظهور کرد شدت انتظار مهدی(عج) به اوج خود می‌رسد و عملاً ظهور محقق می‌گردد.

5- از عالم بقیت اللّهی و آزادشدن از زمان که رمزالرموز ورود به عالم بقیت اللّهی است سخن به میان آمده و روشن شده چگونه باید از زمان آزاد شد و به بقای الهی باقی گشت.

6- با تبیین عالم بقیت اللّهی و آزادشدن از «زمان» که ناشی از «حرکت» است، جایگاه وجودی فرهنگ مدرنیته در عالم روشن می‌شود و این‌که چرا فرهنگ مدرنیته همان ظلمات آخرالزمان است و چگونه با حرکت‌های افراطی که در این فرهنگ ایجاد شده انسان‌ها از باقی‌ماندن در زیر سایه‌ی بقای الهی محروم شده‌اند.

7- بحث از آن است که چگونه عالم بقیت اللّهی به سراغ ما خواهد آمد و این‌که باید به انقلابی جهانی فکر کرد که به جهانی غیر از جهان موجود نظر دارد و تا روح بقیت اللّهی مدّ نظر ما نباشد هرگز نمی‌توانیم به جهانی دیگر فکر کنیم و لذا هرگز نمی‌توانیم به انقلاب جهانی حضرت بقیت الله اعظم(عج) که ماوراء استضعاف و استکبارِ انسان‌ها، به قرب الهی رجوع دارد و شیطان را در آن فضا می‌میراند، بیندیشیم.

8- از راز ظهور و خفای نور بقیت الله(عج) سخن به میان آمده تا لحظه‌لحظه‌ی تاریخ بشریت و به‌خصوص دوران‌های مختلف انقلاب اسلامی را بر اساس نقش حضرت مهدی(عج) تحلیل کند و روشن شود چرا در بعضی زمان‌ها حضرت مهدی(عج) ظهور بیشتری داشته و در بعضی زمان‌ها در خفا رفته است.

امید است اندیشمندانی که در موضوع مهدویت تدبر می‌کنند با تأکید بیشتر بر عالم بقیت اللّهی، زمینه‌ی هرچه بیشترِ ظهور بقیت الله اعظم(عج) را فراهم نمایند.ان شاء الله.

 ۱۰۶ صفحه، ۸۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 9789642609369 

چاپ ۱۳۹۳: ۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

مقدمه
جلسه‌ی اول
بداء ‌ناپذیری ظهور توحید ناب
برکات شناخت امام‌زمان(عج)
معنی حقیقت‌الانسان
معنی بقیت اللّهی‌بودن
صاحب اصلی عالم بقیت الله
حالِ باقی به بقای الهی
خطر محروم شدن از بَقیت‌اللّه
عامل تقدُّم ظهور
ارتقاء جامعه و ظهور
معنی انتظار
ظهور انسانیت
نور مهدی(ع) و تغییر نقشه‌ی سیاسی جهان
جلسه‌ی دوم
1- پایان تاریخ یا بلوغ تاریخ
آخرالزمان، عالَمی جدید
ایران و تکلیف دنیای آینده
2- معنی بقیت الله
3- ظهور امام، اشاره به چه عالَمی دارد؟
گشایش موعود
حقیقت زندگی زمینی
4- خصوصیات انسان در نظام بقیتُ‌اللّهی
شرط اُنس با عالَم بقاء
5- عالَم لطف
6- به سراغ آمدن خدای لطف
7- خصوصیات پایان تاریخ
ماوراء استضعاف و استکبار
8- مژده‌ی بزرگ
9- زندگی در جبهه‌ای روشن
10- راز ظهور و خفای نور بقیت الله(عج)
بی‌رنگی کفر
11- دو نوع رجعت

راهنمای دانلود کتاب عوامل ورود به عالم بقیت اللهی

برای دانلود کتاب عوامل ورود به عالم بقیت اللهی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  عوامل ورود به عالم بقیت اللهی

نظرات کتاب عوامل ورود به عالم بقیت اللهی

میلاد فراهانی
۱۳۹۹/۴/۴
فوق العاده بود، خداقوت.
ناصر رییسی
۱۳۹۵/۱۱/۲۹
خوبه خدا قوت
سید علی حسینی
۱۳۹۵/۲/۲۰
خوب است ولی کافی نیست
مشاهد همه نظرات (۳)