دانلود کتاب عکاسی بیان گرا در طبیعت: طراحی، ترکیب بندی و رنگ در عکاسی فضای باز


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب عکاسی بیان گرا در طبیعت: طراحی، ترکیب بندی و رنگ در عکاسی فضای باز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب عکاسی بیان گرا در طبیعت: طراحی، ترکیب بندی و رنگ در عکاسی فضای باز

کتاب عکاسی بیان گرا در طبیعت: طراحی، ترکیب بندی و رنگ در عکاسی فضای باز نوشتۀ برندا ثارپ، به شما کمک می‌کند تا عکاسی از طبیعت و حیوانات را بیاموزید و خلاقیت خود را برای این هنر شکوفا کنید.

عکاسی، ترکیب دید و هنر است. اگر می‌خواهید عکس‌های خاطره‌انگیز بسازید، نمی‌توانید این دو را از هم جدا کنید. بیشتر کتاب‌های عکاسی دربارۀ درک مبانی عکاسی هستند. کتاب عکاسی بیان گرا در طبیعت (Extraordinary Everyday Photography)، گام بعدی است. به شما کمک خواهد کرد دید خلاقانۀ خود را تصفیه کنید و در کنار آن تکنیک‌ها و مفاهیمی را به شما می‌آموزد که مهارت‌هایتان را نیز تقویت کنید.

استفاده از توصیه‌های این کتاب همراه انجام تمرین‌های آن، به شما کمک می‌کند که نور را بهتر دیده و از آن برای ساخت عکس‌های پویاتر استفاده کنید. خلق جریان بصری و ترکیب‌بندی‌های خوب را خواهید آموخت. مهارت شما در تنظیم شاتر یا دیافراگم بهبود یافته و خواهید توانست بیان خلاقانه و عمق بهتری در عکس‌هایتان داشته باشید. دربارۀ قدرت رنگ‌ها و جایی که سیاه و سفید به کار می‌آید نیز خواهید آموخت.

در فصل آخر، وارد فضای شب شده و شگفتی آسمان شب را عکاسی کرده و نیز به عکاسی زیر نور مهتاب پرداخته شده است. در پایان کتاب، تکنیک‌های مفیدی آموخته‌اید که از آن‌ها برای خلق ایده‌هایی که گرفته‌اید استفاده خواهید کرد. همۀ این‌ها به شما کمک خواهند کرد عکس‌هایی بسازید که بیانگر شما و دیدگاه‌تان نسبت به دنیا است.

خلاقیت واقعی حاصل تمایل به فاصله گرفتن از سنت‌ها و یافتن دید شخصی است. خلق عکس‌هایی مشابه عکس‌هایی که همه می‌گیرند کار بسیار راحتی است، به‌خصوص اگر به همان مکان‌ها بروید. برندا ثارپ (Brenda Tharp) در این کتاب شما را به یک چالش دعوت می‌کند و می‌گوید:

«وقتی به مکان خاصی می‌روید، عکس‌هایی بگیرید که متفاوت از عکس‌های معمول آن جا باشد. بی‌شک شما نیز دوست دارید همان عکس‌های خاص را نیز بگیرید، به‌خصوص اگر هرگز در آن مکان نبوده و آن صحنه‌های زیبا را ندیده باشید - مثلاً نوری که روی دیوارۀ El Capian افتاده یا مهی که از ستیغ کوه‌های Smoky سُر خورده و به دره وارد می‌شود. از این صحنه‌ها عکاسی کنید تا خیالتان راحت شود، سپس این مکان‌ها را بکاوید تا سوژه‌های تازه و منحصربه‌فردی بیابید که با شما جور باشند.

به چشم‌اندازها و مسیرهای همگانی بسنده نکنید. ببینید آن مکان برای شما چه معنایی می‌دهد و از این منظر عکاسی کنید، از دیدگاه شخصی خودتان. به من اعتماد کنید، عکس‌هایتان بیانگرایانه‌تر خواهند شد. اگر کارتان را خوب انجام داده، از اصول ترکیب‌بندی، طراحی، عمق و نور به‌درستی استفاده کنید، عکس‌های زیبایی از طبیعت خواهید گرفت که به احتمال زیاد با دیگران نیز ارتباط برقرار می‌کنند. بازدیدتان از طبیعت را شخصی کرده و سفر خودتان را خلق کنید تا عکس‌هایتان جذاب‌تر بشوند.»

با برندا ثارپ بیشتر آشنا شویم:

برندا ثارپ عکاسی حرفه‌ای و نویسنده چندین کتاب در زمینه عکاسی در طبیعت است. عکس‌های او در نشریات Outdoor Photographer، Audubon Discovery Forbes، Sierra و Sunset منتشر شده و مشتریان او شامل National Audubon Society، Canon، The National Park Service و Sierra Club هستند. برندا کارگاه‌های عکاسی در Maine Media Workshops، Santa Fe Photographic Workshops، The Rocky Mountain School of Photography و BetterPhoto اجرا می‌کند.

جملات برگزیدۀ کتاب عکاسی بیان‌گرا در طبیعت:

- به‌منظور دیدن [واقعی] باید نام لغوی آنچه را که می‌بینیم فراموش کنیم.
- پیش از باز کردن شاتر، فکر کرده و ببینید. قلب و ذهن، لنز واقعی دوربین هستند.
- نقاش باید هر بومی را با رنگ سیاه آغاز کند؛ زیرا همه چیز در طبیعت سیاه است مگر آنکه نور آن را روشن کرده باشد.
- قوانین را مانند یک حرفه‌ای بیاموزید تا بتوانید آن‌ها را مانند یک هنرمند بشکنید.
- تمام دنیا، که به‌ روش دیداری تجربه‌اش می‌کنیم، از طریق قلمرو اسرارآمیز رنگ‌ها نزد ما می‌آید.
- بهترین عکس، ‌آنی است که بتواند عمیقاً تمام احساس فرد را نسبت به سوژه‌ای که از آن عکاسی کرده است نشان بدهد.
- نباید فقط از واقعیت سوژه‌ها عکاسی کرد، بلکه باید از آنچه تداعی می‌کنند نیز عکس گرفت.

کتاب عکاسی بیان‌گرا در طبیعت برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به هنر عکاسی علاقه‌مند هستید و قصد دارید آن را بیاموزید، هرگز این کتاب را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب عکاسی بیان‌گرا در طبیعت می‌خوانیم:

چگونه می‌توان صحنه‌ای را در طبیعت چیدمان کرد درحالی‌که مادر طبیعت آن را از قبل چیده است؟ پاسخ در نقطه دید قوی است. مکان یا نقطه دید شما نقشی حیاتی در بیان داستان یا احساسی که می‌خواهید در عکستان نشان بدهید دارد. اینجاست که نوبت به تمرین بدنی می‌رسد! با حرکت کردن (نه زوم کردن، بلکه راه رفتن با دو پا) می‌توانید تغییرات مهمی در ترکیب‌بندی عکس خود ایجاد کنید. این یعنی بالا رفتن از صخره و تپه، یا زانو زدن و دراز کشیدن روی زمین برای بالا یا پایین بردن نقطه دید.

همیشه یک نردبان کوچک در خودرو دارم که در صورت نیاز از آن استفاده می‌کنم (با این فرض که نخواهم زیادی از خودرو دور بشوم). مثالی می‌زنم: اگر برای عکاسی به مزرعه گل‌های آفتابگردان بروید، از نقطه دید قدتان فقط می‌توانید ردیف اول آن‌ها را ثبت کنید (چون هم‌قد شما یا حتی بلندتر هستند) ولی اگر بتوانید نقطه دیدتان را بالاتر ببرید (مثلاً روی نردبان بروید) می‌توانید تمام مزرعه را در کادرتان داشته باشید که عکس زیباتری خواهد شد.

با تغییر ارتفاع سه‌پایه دوربین، نقطه دید متفاوتی خواهید داشت. همیشه تعجب می‌کنم که مردم سه‌پایه را هم قد خودشان تنظیم می‌کنند، گویی فقط برای این ارتفاع طراحی شده است! به زمین نزدیک شده و رو به بالا از درخت یا حیوانات عکاسی کنید (اگر امکان نزدیک شدن به آن‌ها وجود دارد) یا از صخره یا کوهی بالا رفته و با نقطه دید بالا از دشت، جنگل یا ساحل عکاسی کنید. سعی کنید از نقطه دیدی جز قد خودتان هم عکاسی کنید.

 ۲۹۰ صفحه، ۹ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-671726-7 

چاپ ۱۳۹۹: ۱۹۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

درباره نویسنده
مقدمه
فصل 1: قلب عکاسی
فصل 2: تجلیل از نور
فصل 3: خلق جریان دیداری
فصل 4: دیدن رنگ‌ها
فصل 5: تفسیر چشم‌انداز
فصل 6: تصاویر روایتگر
فصل 7: 4 آثار طبیعت
فصل 8: دیدن در تاریکی
منابع
از همین مترجم

راهنمای دانلود کتاب عکاسی بیان گرا در طبیعت: طراحی، ترکیب بندی و رنگ در عکاسی فضای باز

برای دانلود کتاب عکاسی بیان گرا در طبیعت: طراحی، ترکیب بندی و رنگ در عکاسی فضای باز و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  عکاسی بیان گرا در طبیعت: طراحی، ترکیب بندی و رنگ در عکاسی فضای باز