دانلود کتاب فرزانگی در ازدواج

  • از: مریم ایزدی
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب فرزانگی در ازدواج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب فرزانگی در ازدواج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فرزانگی در ازدواج

در کتاب فرزانگی در ازدواج، تالیف مریم ایزدی، درمی‌یابیم که فرزانگی (خردمندی و دانایی) در ازدواج و روابط زناشویی نخستین ضرورت است. برنامه­‌ریزی برای داشتن یک زندگی خردمندانه مستلزم سعی و تلاش است، تا به مفهوم و اهمیت فرزانگی در ازدواج و روابط زناشویی دست یابید.

یکی از مهم­ترین و زیباترین وقایع زندگی، امر مقدس ازدواج است. آیات متعددی با عبارت­‌های گوناگون علاقه به همسر گزینی و ازدواج را به اراده تکوینی خداوند نسبت داده تا بدانیم که امر ازدواج نه تنها در بنی‌­آدم مقرر است بلکه تمام موجودات را برای ادامه نسل نیازمند به یکدیگر خلق کرده است.

خداوند در آیه سوم سوره رعد می­‌فرماید: «و اوست که زمین را بگسترد در آن کوه­‌ها و نهرها را قرار داد. و از هر میوه جفت جفت پدید آورد و شب را به وسیله روز می‌­پوشاند. براستی که در این‌ها هر آینه، آیت‌هاست برای مردمی که تفکر می‌­کنند». و خداوند در آیه 49 سوره ذاریات نیز فرموده است: «از هر چیزی جفت آن را خلق کردیم، باشد که شما پند گیرید».

به عقیده من ازدواج روشی است، برای عشق­ ورزیدن، گرامی داشتن، تجلیل و ستایش هر روزه همسرمان و همچنین صورتی از ابراز تعهدمان در قبال یکدیگر. ازدواج حقیقی را نمی­‌توان فقط با مراسم عقد و عروسی و یا یک «عقدنامه» خلق کرد.

ازدواج یک قطعه کاغذ و یا یک حلقه نامزدی یا آلبومی از عکس­‌های مختلف ترتیب دادن نیست. این هم نیست که بگویید: «ما چندین سال است که با هم ازدواج کرده­ایم». بدین ترتیب ازدواج، فرآیندی است فعال و شراکتی، نه حالتی ساکن و ایستا.

نمی‌­توانید بگویید که متأهل هستید چون عروسی مجللی داشتید یا چندین میلیون خرج کردید و یا به دلیل آن که دیگران فکر می‌­کنند متأهل هستید. شما تنها هنگامی متأهل هستید که با همسرتان از لحاظ فکری، احساسی، جسمانی و روحی نزدیکی داشته باشید.

تحقق ازدواج در قلب­‌های ما حادث می­‌شود نه در یک محضر یا خانه یا تالار یا سالن مجلل یا هتل گران قیمت. ازدواج ارتباطی عمیق و صمیمی است. یک کانون گرم است نه یک میدان نبرد. ازدواج یک انتخاب است، آن هم نه فقط یکبار و در یک روز بخصوص؛ بلکه بارها، بارها، و بارها ... تبلور این انتخاب، رفتاری است که با همسرمان داریم.

چنانچه پیشاپیش یگانگی، یکی ­بودن و پیوند را در قلب­تان احساس می­‌کنید، آنگاه ازدواج بزرگداشتی از آن ارتباط است که قبلاً برای خلق آن سخت تلاش کرده‌­اید. عروسی شما به این گرامیداشت، صورت رسمی می­‌بخشد. اما احساس تأهل باید از پیش در شما وجود داشته باشد.

 کسی نمی­‌تواند این قدرت را داشته باشد که تنها با یک ازدواج حس تأهل شما را از آن چه قبلاً نسبت به او احساس می­‌کردید، بیشتر کند. به عقیده من علاوه بر افزایش بینش و آگاهی جهت آمادگی برای زندگی مشترک سپردن ازدواج­تان به خدا یا یک منبع متعالی و برتر از «آگاهی» و درخواست حمایت و رحمت از جانب او، می­تواند به طرز فوق­‌العاده­ای نیروبخش باشد. این یکی از راه­‌های گرامی‌داشت آفریدگارتان و شکرگزاری به جهت عشقی است که در یکدیگر یافته‌­اید.

 ۲۷۰ صفحه، ۹۸۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-06-9546-7 

چاپ ۱۳۸۵، قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: آماده‌سازی و آموزش قبل از ازدواج
فصل دوم: آشنایی با سؤالات قبل از ازدواج برای یک ازدواج موفق
فصل سوم: آشنایی
فصل چهارم: خواستگاری
فصل پنجم: نامزدی چیست؟
فصل ششم: کاربرد اصول صحیح در ازدواج
فصل هفتم: راهنمایی‌های حقوقی قبل از ازدواج
فصل هشتم: پیشینه بررسی ارتباطات زناشویی
فصل نهم: مهارت‌های لازم برای زندگی مشترک
فصل دهم: حل مشکلات زناشویی از طریق ایجاد رابطه دوستانه
ایجاد رابطه‌ای صمیمانه برای حل مسائل زناشویی
استفاده از مهارت‌های ارتباطی به عنوان راهگشا
فهرست منابع

راهنمای دانلود کتاب فرزانگی در ازدواج

برای دانلود کتاب فرزانگی در ازدواج و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فرزانگی در ازدواج