دانلود کتاب فرهنگنامه هنری المپیک


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب فرهنگنامه هنری المپیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فرهنگنامه هنری المپیک

کتاب فرهنگنامه هنری المپیک اثر پدرام حکیم زاده، مجموعه‌ای از آثار گرافیکی نوزده دوره بازی‌های المپیک از سال 1936 تا 2016 میلادی است. آثار گرافیکی شامل پیکتو گرام‌های ورزش‌های مختلف، پوستر‌ها، مدال‌ها، گواهی‌ها (دیپلم)، عروسک‌ها، بلیط‌ها، تمبرها و کارت پستال‌ها می‌شود.

طراحی این آثار با توجه به زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی کشور میزبان توسط طراحان برجسته‌ی همان کشور طراحی و اجرا شده‌اند. تغییرات تدریجی انتخاب لوگوها، پوسترها و... در طی حدود هشتاد سال حکایت از تغییر حس زیبایی‌شناسی انسان‌ها و ارزش‌های رایج در روح هر زمان است.

بازی‌های المپیک یا المپیاد ورزشی به جشنوارهٔ ورزشی‌ای گفته می‌شود که به عقیده باستان‌شناسان و تاریخ‌نویسان در یونان باستان به انجام می‌رسیده، و در اواخر قرن 19 میلادی از نو احیا شد. در دوره باستان جشن‌ها در ابتدا جنبه مذهبی داشته و برای ادای احترام به زئوس (پادشاه خدایان یونان) در صحن مربوط به او در المپیا برگزار می‌شد. در یونان باستان شرکت کنندگان متشکل از مردانی که ثروت و وقت کافی داشتند که به تمرین ورزشی بپردازند بودند. پس از احیا مسابقات در دوران مدرن، تا دهه هفتاد قرن بیستم میلادی شرکت کنندگان حتماً می‌بایست ورزشکاران غیرحرفه‌ای می‌بودند؛ ولی در طی دهه هشتاد قرن بیستم، درها به روی ورزشکاران حرفه‌ای هم باز شد. بعد از گذشت سال‌ها از احیا شدن، المپیک تبدیل به معتبرترین و بزرگ‌ترین رویداد ورزشی در سراسر جهان شد. امروزه بسیاری از ورزشکاران آرزوی شرکت و مدال آوردن در المپیک را دارند.

 ۱۳۸ صفحه، ۲۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7811-96-2 

چاپ ۱۳۹۷: ۶۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب فرهنگنامه هنری المپیک

برای دانلود کتاب فرهنگنامه هنری المپیک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فرهنگنامه هنری المپیک