دانلود کتاب فرهنگ جامع مشاورین املاک


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب فرهنگ جامع مشاورین املاک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فرهنگ جامع مشاورین املاک

کتاب فرهنگ جامع مشاورین املاک نوشته‌ی محمدباقر عبدالرحیمی، به افزایش سطح اطلاعات مشاورین املاک، پیشرفت فروش و کاهش تخلفات آن‌ها کمک می‌کند.

بر کسی پوشیده نیست که امروزه گستره و پیچیدگی مبادلات املاک قابل قیاس با دهه‌های گذشته نیست به طوری که حجم عظیم گردش پولی این حوزه و سودآوری آن، دغدغه‌ها و مشکلات مربوط به آن را با تغییرات و دگرگونی‌های زیادی مواجه کرده است. از طرف دیگر نقش مشاورین املاک در معاملات ملکی که هر روز در کشور صورت می‌گیرد و ضرورت آگاهی فعالان در این دفاتر به قوانین و آئین‌نامه‌های حقوقی در این حوزه علاوه بر اینکه حیاتی است می‌تواند در کاهش پرونده‌های مرتبط با این حوزه از معاملات در دستگاه قضایی و دادگستری‌ها نقش مؤثری داشته باشد.

با توجه به برنامه‌های جدی دولت و قوه قضاییه برای یکپارچه کردن مدیریت معاملات املاک و مستغلات در کشور و اهمیت مشاورین املاک در این چرخه توجه به ساماندهی و نظارت بر فعالیت این صنف و افزایش آگاهی‌های حقوقی و صلاحیت‌های فنی آن‌ها امری بدیهی است که قانونگذار بارها با تصویب قانون‌های مختلف در این راستا بر این امر تأکید کرده است.

رشد روزافزون تعداد مشاورین املاک به میزانی است که اقشار و افراد مختلف به این حوزه ورود پیدا کرده‌اند و این امر ضرورت توجه به صلاحیت‌های فنی و ارائه آموزش‌های تخصصی به متقاضیان مربوطه را روشن‌تر می‌سازد. اهمیت و ضرورت توجه به صلاحیت‌های فنی در فعالیت مشاورین املاک به گونه‌ای است که اکثر اتحادیه‌های مشاورین املاک به این نتیجه دست یافته‌اند که جهت صدور پروانه کسب برای متقاضیان اقدام به آموزش و آزمون‌های تخصصی از آنان نمایند.

در این راستا مؤلف کتاب "فرهنگ جامع مشاورین املاک" جهت افزایش سطح دانش و اطلاعات عمومی مشاورین املاک با بیانی ساده اقدام به جمع‌آوری کلیه مطالب لازم برای مشاورین املاک نموده و در تألیف این اثر سعی گردیده موضوعات به سادگی و با جامعیت خاص جمع‌آوری گردد و فرهنگ جامعی برای استفاده این قشر عزیز فراهم گردد.

در فصل اول به تشریح عبارات حقوقی قراردادها پرداخته شده و در فصل دوم قراردادهای متداول املاک تشریح گردیده است. فصل سوم به انواع سند و اسناد تجاری پرداخته شده است. فصل چهارم در خصوص دفترخانه‌های اسناد رسمی توضیحاتی ارائه گردیده و در فصل پنجم اصطلاحات حقوقی مرتبط با مشاورین املاک توضیح داده شده است.

فصل ششم در خصوص اصطلاحات جزایی مرتبط بوده و در فصل هفتم اصطلاحات ملکی رایج در معاملات مسکن ارائه شده است. فصل هشتم نیز پیرامون مباحث تخصصی مهندسی و فنی مطالب مهمی جمع‌بندی گردیده و در فصل نهم قوانین، دستورالعمل‌ها و آئین‌نامه‌های مربوطه درج گردیده است.

فصل دهم نیز به روش‌های پیشگیری از جرایم در املاک پرداخته و در فصل یازدهم مواردی پیرامون قانون کار و پس از آن در فصل دوازدهم مهم‌ترین موارد و نکات لازم در خصوص قانون نظام صنفی و اصناف و موارد مهمی نظیر کد رهگیری، صندوق مکانیزه فروش و غیره ارائه شده است. در فصل‌های سیزدهم و چهاردهم نیز به لحاظ اهمیت موضوع به بازاریابی در املاک و مشتری مداری پرداخته شده و مطالب مهم و جالبی ارائه شده است.

در بخشی از کتاب فرهنگ جامع مشاورین املاک می‌خوانیم:

گران فروشی: عبارت است از عرضه کالا یا خدمات به بهایی بیش از نرخ‌های تعیین شده توسط مراجع رسمی به طور علی‌الحساب یا قطعی و عدم اجرای مقررات و ضوابط قیمت‌گذاری و انجام هر نوع اقدامات دیگر که منجر به افزایش بهای کالا یا خدمات برای خریدار گردد.

جریمه گران فروشی با عنایت به دفعات تکرار در طول هر سال به شرح زیر است:
متخلف علاوه به الزام به پرداخت خسارت وارد شده به خریدار یا مصرف کننده در مرتبه اول به دو برابر مبلغ گران فروشی و در مرتبه دوم به چهار برابر مبلغ گران فروشی جریمه می‌گردد.
در مرتبه سوم به شش برابر مبلغ گران فروشی جریمه می‌شود و علاوه بر پرداخت جریمه پارچه یا تابلو بر سر در محل کسب به عنوان متخلف صنفی به مدت دو هفته نصب می‌شود.
در مرتبه چهارم به هشت برابر مبلغ گران فروشی جریمه می‌شود و پارچه یا تابلو بر سر در محل کسب به عنوان متخلف صنفی به مدت یک ماه نصب می‌شود.
در مرتبه پنجم و مراتب بعدی به ده برابر مبلغ گران فروشی جریمه می‌شود و پارچه یا تابلو بر سر در محل کسب به عنوان متخلف صنفی به مدت دو ماه نصب می‌شود. همچنین به مدت شش ماه پروانه کسب وی تعلیق و محل کسب تعطیل می‌گردد. (ماده 57 قانون نظام صنفی)

 ۲۴۷ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7546-62-8 

چاپ ۱۳۹۵، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰۰ ت - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: تشریح عبارات حقوقی قرارداد
فصل دوم: قراردادهای متداول املاک
فصل سوم: سند و انواع آن و اسناد تجاری
فصل چهارم: آشنایی با دفترخانه‌های اسناد رسمی
فصل پنجم: آشنایی با اصطلاحات حقوقی
فصل ششم: آشنایی با اصطلاحات جزایی
فصل هفتم: اصطلاحات ملکی رایج در معاملات مسکن
فصل هشتم: مباحث تخصصی مهندسی و فنی
فصل نهم: قوانین، دستورالعمل‌ها و آئین نامه‌های مربوط
فصل دهم: پیشگیری از جرایم در املاک
فصل یازدهم: مواردی پیرامون قانون کار
فصل دوازدهم: مباحث مربوط به قانون نظام صنفی
فصل سیزدهم: بازاریابی املاک
فصل چهاردهم: مشتری‌مداری

راهنمای دانلود کتاب فرهنگ جامع مشاورین املاک

برای دانلود کتاب فرهنگ جامع مشاورین املاک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فرهنگ جامع مشاورین املاک

نظرات کتاب فرهنگ جامع مشاورین املاک

Mahdi Azaddehghan
۱۴۰۰/۱/۷
خیلی خوب و مفید بود. مطالب جامعی رو از حقوق کسب و کار توضیح میده و شامل مطالب مفید حقوقی در زمینه قوانین کشور و نحوه نوشتن قراردادها است و به طور ویژه در حوزه املاک خیلی قوی کار شده. اما برای مطالعه این کتاب باید کمی حوصله و تمرکز داشته باشید.
رامین بحری
۱۳۹۹/۶/۵
کتاب بسیار خوب و مفیدی است و اطلاعات کاربردی و حقوقی به خواننده می‌دهد. البته خوانندگان جهت درک بهتر برخی از موارد حقوقی نیاز به تحقیق بیشتر جهت درک کامل نکات گفته شده در کتاب دارند
علیرضا علوی
۱۳۹۹/۹/۱۶
کتاب بسیار خوبیه. مجموعه‌ای از قوانین و اصطلاحات لازم برای مشاورین املاکه و نسبت به کتابهای دیگه‌ای که تو بازار هست خیلی کامل تر و مفیدتره
مشاهد همه نظرات (۱۳)