دانلود فصلنامه علمی پژوهش‌های مرمت و مطالعات معماری ایرانی اسلامی - شماره 2

  • ناشر: فصلنامه علمی پژوهش‌های مرمت
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی فصلنامه علمی پژوهش‌های مرمت و مطالعات معماری ایرانی اسلامی - شماره 2 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی فصلنامه علمی پژوهش‌های مرمت و مطالعات معماری ایرانی اسلامی - شماره 2 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی فصلنامه علمی پژوهش‌های مرمت و مطالعات معماری ایرانی اسلامی - شماره 2

فصلنامه علمی پژوهش‌های مرمت و مطالعات معماری ایرانی اسلامی - شماره 2، منتشر شد. بررسی سلسله مراتب ورود به مساجد، اخلاق و سیاست در حفاظت و بررسی مقابر دوره سلجوقی، از جمله عناوینی هستند که در این شماره از فصلنامه می‌خوانید.

آنچه که مسلم است نور در نحوه ادراک انسان از محیط نقش بسزایی ایفا می‌نماید. شدت، ضعف، نوع و جایگاه استفاده از آن نیز سبب به وجود آمدن رفتارهای گوناگونی در انسان می‌شود چرا که درک انسان از محیط توسط حس بینایی، از طریق برخورد نور به اجسام و بازتاب آن به چشم و مغز حاصل می‌شود.

تأثیر نور در معماری ایران نیز غیرقابل انکار است. از گذشته تاکنون معماران ایرانی با استفاده از ویژگی‌های کیفی و کمی نور در فضا توانسته‌اند هویت‌های مختلفی به معماری در مقیاس کوچک و شهرسازی در مقیاس بزرگ‌تر ببخشند. یکی از این عناصر که در هر دو قیاس عمل می‌کند بازار می‌باشند. این فضاها به خاطر ساختار خطی و گاه متمرکزی که داشتند با چالش نورپردازی مواجه بودند که علاوه بر روشن بودن، یکنواختی و کسالت نیز ایجاد ننمایند. حال در این پژوهش به بررسی جایگاه و تأثیرات روانشناختی نور در معماری بازارهای ایران با بررسی نمونه موردی بازار گنجعلیخان کرمان پرداخته می‌شود.

 ۶۶ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

بررسی کیفی و تأثیرات روانشناختی نور در معماری بازارهای ایران (با بررسی نمونه موردی بازار گنجعلی‌خان کرمان)
بررسی سلسله مراتب ورود به مساجد
اخلاق و سیاست در حفاظت
بررسی مقابر دوره سلجوقی؛ نمونه موردی مقبره سه گنبد ارومیه
بررسی مفهوم حس تعلق مکانی در خانه‌های ایرانی

راهنمای دانلود فصلنامه علمی پژوهش‌های مرمت و مطالعات معماری ایرانی اسلامی - شماره 2

برای دانلود فصلنامه علمی پژوهش‌های مرمت و مطالعات معماری ایرانی اسلامی - شماره 2 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  فصلنامه علمی پژوهش‌های مرمت و مطالعات معماری ایرانی اسلامی - شماره 2