دانلود کتاب فلسفه دکارت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب فلسفه دکارت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فلسفه دکارت

کتاب فلسفه دکارت، ترجمه سه رساله از آثار فلسفی رنه دکارت است. این سه رساله هر یک جنبه‌ای یا بخشی از فلسفه دکارت و در مجموع کل آراء و اندیشه‌های این فیلسوف را به مخاطب معرفی می‌کند.

«اصول فلسفه» حاوی اصول کلی فلسفه دکارت است. رساله «قواعد هدایت ذهن» از نوشته‌های اولیه این فیلسوف است و طرحی از روش تفکر فلسفی دکارت به دست می‌دهد و اصولی را تشریح می‌کند که به تدوین فلسفه دکارت منتهی شده است. رساله «انفعالات نفس» از نوشته‌های متأخر دکارت است و مسئله ارتباط نفس و بدن، چگونگی بروز انفعالات نفسانی، دخالت گردش خون و دستگاه مغز و اعصاب در کل‌گیری انفعالات و چگونگی تأثیر آن‌ها را بر رفتار انسان شرح می‌دهد. در واقع می‌توان گفت این رساله حاوی آراء دکارت درباره فلسفه اخلاق است. مترجم برای حفظ وحدت فلسفی رسالات سه گانه مذکور مقدمه مفصلی نگاشته که در‌ آن به آراء برخی از مفسران آراء دکارت نیز اشاره شده است.

رنه دکارت (Rene Decartes) در سال ۱۵۹۶ در شهر تورین فرانسه به دنیا آمد. وی مدرسه را در سن ۱۶ سالگی به صورت ناتمام رها کرد و پس از‌ آن آموزش رسمی را ادامه نداد و به صورت شخصی به مطالعه و تحقیق پرداخت.

کتاب «قواعد هدایت ذهن» را دکارت در سال ۱۶۲۸ تألیف کرد ولی این کتاب پس از مرگ وی منتشر شد. کتاب «اصول فلسفه» دکارت در سال ۱۶۴۴ به زبان لاتین منتشر شد. رساله‌ «انفعالات نفس» در سال ۱۶۴۹ تألیف و منتشر شد. این اندیشمند بزرگ در سال ۱۶۵۰ دیده از جهان فروبست.

در بخشی از کتاب فلسفه دکارت می‌خوانیم:

نظر به اینکه همهٔ ما زمانی کودک بوده‌ایم و درحالی که هنوز اختیار کاربرد کامل عقل ما در دست ما نبوده، دربارهٔ اشیائی که حواس ما در می‌یافته‌اند، قضاوت‌هایی گاه خوب و گاه بد، داشته‌ایم. پس بسیاری از قضاوت‌های شتاب‌زده در ما هست که مانع رسیدن ما به شناخت حقیقت می‌شوند و چنان پیش‌داوری شدیدی در ما ایجاد می‌کنند، که گویی هیچ راهی برای نجات یافتن از آن وجود ندارد، مگر اینکه، برای یک بار در زندگی، دربارهٔ هر چیزی که کم‌ترین اثری از بی‌یقینی در آن بتوان یافت، شک کنیم.

 ۵۵۳ صفحه، ۹ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-439-510-9 

چاپ ۱۳۹۰، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه مترجم
قواعد هدایت ذهن
اصول فلسفه
بخش اول: در اصول معرفت انسانی
بخش دوم: در اصول اشیاء مادی
بخش سوم: دباره جهان مرئی
بخش چهارم: درباره کرۀ زمین
انفعالات نفس
بخش اول: انفعالات بطور کلی و در ضمن کل طبیعت انسان
بخش دوم: در مورد تعداد و ترتیب انفعالات
بخش سوم: در مورد انفعالات خاص

راهنمای دانلود کتاب فلسفه دکارت

برای دانلود کتاب فلسفه دکارت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فلسفه دکارت

نظرات کتاب فلسفه دکارت

احسان پاک نیت
۱۳۹۹/۱۲/۵
یکی از موفق‌ترین کتاب‌های فلسفه نوین، توسط احتمالا باهوشترین فیلسوف کل دوران‌ها!
مشاهد همه نظرات (۱)