دانلود کتاب فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه اقتصادی - اجتماعی و شرح اصطلاحات و لغات حوزه ICT‬


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه اقتصادی - اجتماعی و شرح اصطلاحات و لغات حوزه ICT‬ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه اقتصادی - اجتماعی و شرح اصطلاحات و لغات حوزه ICT‬

کتاب فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه اقتصادی - اجتماعی و شرح اصطلاحات و لغات حوزه ICT‬ به قلم کمال محامدپور، ابتدا به شرح تعاریف و شاخص‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات پرداخته و سپس مختصر اصطلاحات فنی حوزه ICT و فرهنگ لغاتی در این حوزه را ارائه می‌دهد.

اهمیت فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) به عنوان پیشران توسعه اقتصادی، اجتماعی و... امروزه بر کسی پوشیده نیست تا جایی که استفاده از آن، اقتصاد دیجیتالی کشورها را رقم می‌زند. موضوع فاوا هم به عنوان رشته جدیدی از علم و فناوری که می‌تواند ارزش افزوده قابل توجهی را در رشد اقتصادی داشته باشد و هم به عنوان ابزاری در رشد سایر امور زندگی جامعه، مانند صنعت، فرهنگ، بهداشت و رفاه اجتماعی و نهایتاً بالا بردن سطح زندگی، اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است.

بی‌شک بدون استفاده از این فناوری‌های جدید حوزه فاوا، نمی‌توان در زمان مناسب و با سرمایه‌گذاری مفید به رشد و تعالی مادی و معنوی جامعه نائل آمد.

در بخش اول کتاب فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه اقتصادی - اجتماعی و شرح اصطلاحات و لغات حوزه ICT‬ (Information and communications technologies and Economic-social Development) مفاهیم، شاخص‌های فاوا و چگونگی تاثیرات آن در توسعه اقتصادی - اجتماعی ارائه می‌گردد. سپس به اصطلاحات و اختصارات این حوزه با شرح مختصری از آن‌ها پرداخته می‌شود. در بخش پایانی نیز فرهنگ لغات این حوزه به دو صورت انگلیسی - فارسی و فارسی - انگلیسی آورده شده است.

در بخشی از کتاب فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه اقتصادی - اجتماعی و شرح اصطلاحات و لغات حوزه ICT‬ می‌خوانیم:

چین با چند صد میلیون کاربر اینترنتی و 136 گیگا بایت پهنای باند (یعنی رتبه دوم جهان)، از کشورهای مهم و اثرگذار در حوزه اینترنت به شمار می‌رود که طی دو دهه گذشته سرمایه‌گذاریِ موثر و هوشمندانه‌ای را در جهت استفاده از فرصت‌ها و مقابله با تهدیدهای اینترنت داشته است به طوری که در حوزه فرصت‌ها باید گفت امروز چین علاوه بر دستیابی به سطح خوبی از خوداتکاییِ سخت‌افزاری، بخش مهمی از درآمد ناخالص ملی خود را از محل یا به واسطه اینترنت تأمین می‌کند.

در ارتباط با رفع تهدیدها، چین تاکنون اقدامات منحصر به فردی داشته است که قطعاً جمعیت و اقتصاد قدرتمند چین در فراهم شدن زمینه عملی شدن این اقدامات نقش ممتازی ایفا نموده است. چین شرکت‌های مهمی مثل گوگل، یاهو و مایکروسافت که در شبکه اینترنت در جایگاه ابرقدرت نشسته‌اند را مجبور کرده است تا برای فعالیت در چین بیشتر خطوط قرمز چین را قبول کنند به طوری که شرکت گوگل نسخه خاصی را برای چین با عنوان «گوگل چینی» ارائه کرده است.

در چین تمام کاربر‌ها دارای هویت محرز شده هستند ضمن اینکه چین یک نیروی پلیس 40 هزار نفره برای کنترل اینترنت ایجاد کرده است و ضمن ایجاد فیلترینگ قوی، دو نیروی پلیس مجازی به نام‌های جینگ جینگ و کاچا برای مقابله با عبور از فیلترینگ راه اندازی کرده است. همچنین چینی‌ها الزاماتی برای تولید کنندگان قطعات و سخت افزار در نصب نرم‌افزارهای فیلترینگ وضع کرده‌اند.

 ۱۵۰ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-468-593-4 

چاپ ۱۳۹۶: ۴۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۳۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار مؤلف
فصل اول. تعاریف و شاخص‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات
فصل دوم. شرح مختصر اصطلاحات فنی حوزه ICT
فصل سوم. اختصارات حوزه ICT
فصل چهارم. فرهنگ لغات حوزه ICT
منابع

راهنمای دانلود کتاب فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه اقتصادی - اجتماعی و شرح اصطلاحات و لغات حوزه ICT‬

برای دانلود کتاب فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه اقتصادی - اجتماعی و شرح اصطلاحات و لغات حوزه ICT‬ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه اقتصادی - اجتماعی و شرح اصطلاحات و لغات حوزه ICT‬