دانلود کتاب قراردادها و نیرنگ‌ها (زندگی و سرنوشت حسین کامل)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب قراردادها و نیرنگ‌ها (زندگی و سرنوشت حسین کامل) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب قراردادها و نیرنگ‌ها (زندگی و سرنوشت حسین کامل)

کتاب قراردادها و نیرنگ‌ها (زندگی و سرنوشت حسین کامل) نوشته‌ی علی الساقی، به شرح زندگی هیجان‌انگیز داماد صدام حسین که از مهم‌ترین اعضای حکومت عراق بود، می‌پردازد.

هر فردی که این اثر را مطالعه کند، دچار سرگیجه و حیرت خواهد شد! سرهنگ ﺩﻭﻡ ﺳﺘﺎﺩ علی الساقی در این کتاب روایت می‌کند که حسین کامل در روستای العوجه از توابع تکریت به دنیا آمد. او در کودکی پسری شر بود و نویسنده، صحنه‌هایی تعجب برانگیز از این شرارت و بد ذاتی او در کودکی را شرح می‌دهد.

او بعدها راننده‌ی خیرالله ﻃﻠﻔﺎﺡ، ﺩﺍیی ﻭ ﭘﺪﺭ ﺯﻥ ﺻﺪﺍﻡ شد. از همین طریق نخستین گام‌ها را برای نزدیکی به قدرت طی می‌کند. در این راه هم از هیچ کاری کم نمی‌گذارد. همین خوش خدمتی‌ها باعث انتخاب شدن او به عنوان ﻋﻀﻮ ﮔﺎﺭﺩ ﺣﻔﺎﻇﺖ ﻫﻤﺴﺭ رییس ﺟﻤﻬﻮﺭ ﻭ ﺩﺧﺘﺮﺍﻧﺶ «ﺭﻏﺪ»، «ﺭﻧﺎ» ﻭ «ﺣﻼ» می‌شود.

اکنون او به عنوان یکی از اولین مأموریت‌های مخفی‌اش، سرکوبی بی‌رحمانه‌ی کردهای عراق را عهده‌دار است. بعد هم جنایات فراوانی مرتکب می‌شود؛ همچون رهبری و هدایت ترور مخالفان صدام با روش‌هایی مثل تصادفات ساختگی درست کردن، انواع نوشیدنی‌های سمی به آن‌ها دادن و استفاده از سلاح‌های مجهز به صدا خفه‌کن.

اما یکی از مهم‌ترین جنایات او نقشی ﻣﺤﻮﺭی ﺩﺭ ﺧﺮﻳﺪﻫﺎی ﺗﺴﻠﻴﺤﺎتی ﺻﺪﺍﻡ ﻭ ﺍﻧﻌﻘﺎﺩ ﻗﺮﺍﺭﺩﺍﺩﻫﺎیی ﺩﺭ ﺯﻣﻴﻨﻪ‌ی ﺩﺳﺘﻴﺎبی ﺑﻪ ﺗﻜﻨﻮﻟﻮﮊی ﻏﺮبی ﻭ ﺳﻼﺡﻫﺎی ﺑﻴﻮﻟﻮﮊیکی، ﺷﻴﻤﻴﺎیی ﻭ ﻫﺴﺘﻪﺍی داشت. پس از این رویدادها ﺣﺴﻴﻦ ﻛﺎﻣﻞ ﻭ ﺭﻏﺪ ﺩﺧﺘﺮ صدام ازدواج کردند. او در تجاوز عراق به کویت هم نقش برجسته‌ای را ایفا نمود.

در نهایت ستاره‌ی بخت او هم رو به افول رفت و مجبور شد به همراه همسرش به اردن فرار نماید. در آن‌جا هم افشاگری‌هایی علیه صدام کرد. اما تصمیم گرفت بازگردد و از صدام امان‌نامه دریافت نمود. ولی وقتی به عراق برگشت، همسرش را از او جدا کردند و حسین کامل، ﭘﺪﺭ، ﺑﺮﺍﺩﺭ، ﺧﻮﺍﻫﺮ ﻭ ﻛﻮﺩﻛﺶ را به قتل رساندند.

در بخشی از کتاب قرارداد‌ها و نیرنگ‌ها (زندگی و سرنوشت حسین کامل) می‌خوانیم:

صدام به روزآمد کردن سلاح هسته‌ای و ساخت بمب اتمی و تولید موشک‌های مجهز به کلاهک هسته‌ای اکتفا نکرد؛ بلکه به منابع متعددی روی آورد تا از طریق آن‌ها بتواند سلاح‌های ویرانگر و کشتار جمعی را نیز روزآمد کند.

در این ارتباط، حسین کامل به وجود زرادخانه گسترده سلاح‌های شیمیایی در عراق اعتراف کرد و گفت: «ما در سال 1967، یعنی پس از به قدرت رسیدن حزب بعث، نخستین قدم را برای اجرای برنامه شیمیایی برداشتیم. ابتدا با شرکت خودلر در منطقه روچسترا در ایالت نیویورک تماس گرفتیم تا ما را در احداث کارخانه ساخت حشره‌کش یاری کند و در نهایت، صاحبان شرکت را راضی کردیم که این کارخانه، سلاح‌های شیمیایی تولید کند. البته آن‌ها در ابتدا موافق نبودند؛ ولی ما آن‌ها را با غرق کردن در دلارهایی که ملت نیاز مبرمی به آن‌ها داشت؛ به این کار راضی کردیم.

آنگاه قراردادی با شرکت انگلیسی lej تنظیم کردیم. این شرکت، قصد ما را دریافت و در نتیجه طرح شیمیایی مورد تعهد خود را تکمیل کرد. سپس تماس‌های مشابهی با شرکت‌های آلمانی، سوئیسی، فرانسوی، هلندی، بلژیکی و ایتالیایی برقرار شد.» تصمیم ساخت کارخانه تولید سلاح‌های شیمیایی، از سوی شخص صدام اتخاذ شد. او در یکی از جلسات گفته بود: «ما به حکومت رسیدیم که بمانیم.»

 ۱۰۴ صفحه، ۹۸۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-506-425-7 

چاپ ۱۳۹۳: ۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
ولگرد العوجه
جهش به هرم قدرت
فرصت طلایی
حسین کامل و کردها
قتل مخالفان در دهه هفتاد
سلاح‌های مجهز به صدا خفه‌کن!
تصفیه تمامی مخالفان
مأموریت خطرناک
معاملات تسلیحاتی و ازدواج
تسلیحات عراق و نقش مرموز حسین کامل
مرد هسته‌ای عراق
شیوه‌های خرید سلاح‌های هسته‌ای
ماجرای سلاح‌های میکروبی و بیولوژیکی
دنیس باس کیست؟
کارخانه سعد شانزده و رمز و رازهای نهفته
روزهای پرحرارت جنگ عراق و ایران
تجاوز عراق به کویت
جزئیات طرح تجاوز
ماجرای تأسیس رادیو
بلندپروازی‌های رییس‌جمهور و دامادش
اتفاقات غیر منتظره
علاء حسین‌علی کیست؟
سعودی، هدف دوم
صدام و حسین کامل در کویت
واقعه!
اعدام بارق
کنفرانس سری فرماندهان
راز 15 میلیارد دلار
تماس با امریکا
شبی که صدام گریست!
کشتار سیدیه

راهنمای دانلود کتاب قراردادها و نیرنگ‌ها (زندگی و سرنوشت حسین کامل)

برای دانلود کتاب قراردادها و نیرنگ‌ها (زندگی و سرنوشت حسین کامل) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  قراردادها و نیرنگ‌ها (زندگی و سرنوشت حسین کامل)
سید محمدعلی حیدری پور
۱۳۹۹/۶/۱۴
ضعیف نگارش شد و انتظار بود نحوه پناهندگی و بازگشت و کشتن آن‌ها کامل توضیح داده میشد
عباس قاسمی
۱۳۹۸/۴/۱۷
بعید میدونم کتاب معتبری باشه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)