دانلود کتاب لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص)

  • از: مرتضی دانشمند
  • ناشر: انتشارات سروش
  • ۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص)

کتاب لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص) به قلم مرتضی دانشمند، دربردارنده‌ی 7 داستان کوتاه از گفتارها و کلام مهربانانه‌ی حضرت محمد است که لبخند را بر لب کودکان نشانده و آن‌ها را با پیامبر دوستی‌ها بیشتر آشنا می‌کند.

در نگاه پیامبر (ص) و ائمه (ع) مزاح و شوخی، هدفی والاتر از گفتگویی صرفاً مفرح و طنزآمیز داشت و هدف آن شاد کردن دل‌های غمگین و یادآوری و آموزش نکاتی پیرامون تربیت، محبت و ... است. همانطور که این ویژگی در تمام داستان‌های کتاب لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص) (Smiles of the Moon) به چشم می‌خورد. البته مزاح و شوخی کردن خط قرمزهایی هم دارد و آن هنگامی است که پای آبروی افراد در میان باشد و یا تحت عنوان‌های کلی دروغ، غیبت، تهمت و مانند آن قرار گیرد که در کتاب‌های اخلاقی مانند جامع السعادات مورد بحث قرار گرفته است.

رسول اکرم (ص) و امامان معصوم (ع) با مطرح کردن شوخی و مزاح در برخوردهای اجتماعی هم اندوه را از دل‌ها می‌شستند و هم به افراد می‌آموختند که چگونه می‌توان مزاح کرد و در عین حال معیارهای دینی را در روابط اجتماعی رعایت کرد. کتاب لبخند ماه از منابع حدیثی معتبر اخذ شده و شاید جزو اولین کارهایی باشد که با زبان و بیانی ساده، مزاح‌های پیامبر (ص) را برای کودکان به تصویر می‌کشد.

کتاب لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص) مناسب چه کسانی است؟

داستان‌های آموزنده و زیبای این کتاب برای کودکان دبستانی لذت‌بخش و جالب است و مفاهیمی مهم و مذهبی را با تصاویری جذاب به آن‌ها می‌آموزد.

در بخشی از کتاب لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص) می‌خوانیم:

در شهر مدینه مردی فراموشکار بود. هر قول یا وعده‌ای که می‌داد، زود فراموش می‌کرد. روزی پیامبر (ص) از او خواست کاری برایش انجام دهد. مرد قبول کرد، اما پیامبر (ص) می‌دانست که ممکن است مثل همیشه فراموش کند، برای همین وقتی مرد می‌خواست خداحافظی کند، پیامبر (ص) و به او گفت: «آقای دو گوشان! فراموش نکنید.» همه نگاه کردند. مرد هم نگاه کرد. آن جا کسی به نام آقای دو گوشان نبود. مرد به پیامبر (ص) گفت: ولی من آقای دو گوشان نیستم. اما یک لحظه فکر کرد و خندید. فهمید که همه مردم آقای دو گوشان هستند و پیامبر (ص) با او شوخی کرده است. آن روز تا شب به یاد حرف پیامبر (ص) می‌افتاد و لبخند می‌زد. قولی را هم که داده بود، فراموش نکرد.

 ۲۰ صفحه، ۱۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-12-0506-7 

چاپ ۱۳۹۲، قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

آقای گل‌نشان
پیرزن‌ها جوان می‌شوند
آقای دو گوشان
چه کسی این مرد را می‌خرد؟
مرد چشم سفید
بار حلیم
خوردن با یک طرف دهان

راهنمای دانلود کتاب لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص)

برای دانلود کتاب لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص)

نظرات کتاب لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص)

فاطمه نوبخت
۱۴۰۰/۱/۵
سلام کتاب لبخند‌های ماه خیلی کتاب خوب وشوخی‌های پیامبر بود تو کتاب واقعا از این کتاب خوشم اومد ممنون از آقای مرتضی دانشمند
محمد مهدی کشاورز
۱۴۰۰/۱/۵
زندگی پیامبر با زبان قصه برای کودکان خیلی جذابه بویژه با شوخ طبعی هم همراه بشه
مشاهد همه نظرات (۲)
داستان آموزنده، داستان و رمان مذهبی، داستان کودک، داستان مذهبی برای کودکان، کتاب داستان مذهبی برای کودکان، داستان کوتاه مذهبی برای کودکان، داستان مذهبی کودکانه کوتاه، داستان مذهبی کودکان، داستان های کوتاه مذهبی برای کودکان، داستان های آموزنده مذهبی برای کودکان، داستان آموزنده مذهبی برای کودکان، دانلود داستان آموزنده مذهبی برای کودکان، داستان مذهبی، داستان مذهبی آموزنده، داستان مذهبی کوتاه، دانلود داستان مذهبی، کتاب داستان مذهبی، دانلود کتاب داستان مذهبی، داستان های فارسی، کتاب داستان کودک، کتاب تصویری کودکان، داستان مصور، دانلود کتاب کودک، کتاب داستان کودکان، داستان بچگانه، داستان کوتاه کودکان، دانلود داستان آموزنده برای کودکان، داستان کودکان، قصه برای کودک، دانلود کتاب داستان کودک، داستان مصور کودکان، کتاب کودکانه، کتاب داستان بچه ها، داستان تصویری کودکان، قصه های کودکان، گروه سنی ب، داستان آموزشی، داستان های کودکانه، گروه سنی ج، دانلود کتاب داستان کودک و نوجوان، Smiles of the Moon، دانلود pdf کتاب لبخندهای ماه شوخی های پیامبر ص، کتاب لبخندهای ماه شوخی های پیامبر ص pdf، کتاب لبخندهای ماه