دانلود کتاب لشکر خوبان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب لشکر خوبان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب لشکر خوبان

کتاب لشکر خوبان نوشته معصومه سپهری، گزارشی جذاب از گفت‌وگوی طولانی فرج قلی‌ زاده با مهدی‌ قلی رضایی است که به بازخوانی گوشه‌هایی ناگفته از تاریخ دفاع مقدس می‌پردازد.

در این کتاب برای نخستین بار از وقایع لشکر عاشورا سخن به میان آمده و شخصیت‌پردازی ملموس و موثر معصومه سپهری از قهرمان داستان (مهدی‌ قلی رضایی) در مجموع شخصیت نوجوانی را به تصویر می‌کشد که با جدیت، عزم و همتی ستودنی، سخت‌ترین و خطیرترین لحظات میدان‌های حادثه و حماسه را تجربه کرده و از هر ماموریت و عملیاتی، به یادگار زخمی برداشته که هنوز هم با اوست و هرگز لحظه‌ای از خود جدایشان نمی‌کند. از برجسته‌ترین ویژگی‌های این کتاب می‌توان به ارائه اطلاعاتی جدید درباره لشکر عاشورا و نقش واحدهای اطلاعاتی در جبهه‌های هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد.

دفاع مقدس را می‌توان روایتی فشرده و شگفت از تاریخ قرن‌ها ایمان و دلیری مردم ایران زمین دانست. مردم پاک‌ نهاد و شریفی که با پیروزی انقلاب اسلامی پرچم استیلا بر سرنوشت و مقدرات خودشان را بر فراز بام‌ جهان برافراشتند، اما دنیای غرق در تباهی و فساد مادی‌گری آن روزگار چنین رفتاری را بر نتافت، این بود که در زیر نقاب کشور عراق به مقابله با آن برخاست آن وقت بود که همین راست‌ قامتان صبور و همین مسلمانان و مردمان این تنها کشور شیعه در جهان کربلایی دیگر آفریدند که چشم تاریخ را خیره کرد.

در بخشی از کتاب لشکر خوبان می‌خوانید:

سازمان گردان‌ها و محورها مشخص شده بود و ما در جریان شناسایی‌ها و مسئولیت هدایت اطلاعاتی گردان‌ها بودیم. مسئول کل محور 2 برادر علاءالدین نور محمد زاده بود و مسئول اطلاعات آن محور برادر کریم حرمتی. گردان‌های سیدالشهدا به فرماندهی برادر جمشید نظمی، امام حسین به فرماندهی سید حسن شکوری و حبیب بن مظاهر به فرماندهی برادر «سیدمجید سید فاطمی» می‌بایست پشت سر هم در آن محور وارد عمل می‌شدند. از سوی دیگر مسئولیت محور 1 بر عهده برادر «عبدالله عراقی» بود و مسئول اطلاعاتی آن محور برادر اصغر عباسقلی زاده. آن جا هم گردان علی اصغر به فرماندهی «منصور عزتی» قبل از بقیه گردان‌ها حرکت می‌کرد. گردان قاسم به فرماندهی برادر «محمود بنی هاشم» پشتیبان گردان علی اصغر بود و گردان ابوالفضل به فرماندهی برادر سید اژدر مولایی در مرحله بعد وارد عمل می‌شد.

هدف عملیات که بعدها به نام والفجر 8 نامیده شد، شکستن سیل بند دشمن در مرحله اول، رسیدن به جاده قدس در مرحله دوم و پیشروی تا جاده پیروزی در مرحله سوم بود. محور ما سه معبر داشت و هر معبر، مسیر یک تیم بود. شناسایی‌ها هم از همان معابر انجام می‌شد. هر شناسایی معمولا 1/5 و گاهی بیش از 3 ساعت به طول می‌انجامید. از لحظه ورود بچه‌ها به آب، دیگر هیچ ارتباطی بین آن‌ها و مقر واحد نبود. نیروهایی که به شناسایی می‌رفتند هیچ نوع وسیله ارتباطی و حتی سلاح همراه نداشتند فقط گاهی یک کلت با خود بر می‌داشتند چون در کاری که مأمور انجامش بودند درگیری قدغن بود و برای طی مسیر، هر چه سبک‌تر بهتر. از هر معبر سه نفر پشت سر هم وارد اروند رود می‌شدند. نوع حرکت با فین بود و بر خلاف تیم‌های غواصی گردان‌ها که برای حفظ ارتباط بین نیروها در داخل آب از طناب یا وسیله دیگری استفاده می‌شد، در شناسایی هر کس گر چه با یک یا دو نفر دیگر همراه بود در مقابل جریان وحشی اروند می‌بایست خود به تنهایی مبارزه می‌کرد و امید به غیر، بی مفهوم بود.

فهرست مطالب

مسافر
فتح‌المبین
پا به پای «مسلم بن عقیل»
واحد اطلاعات
اولین شناسایی
رمل‌های خونین
واحد شهدای کربلا
روزهای زید
هور
تک تیرانداز
ملکوت دسته یک
غواصلار
پرندگان اروند
نبرد در کارخانه نمک
منطقه فریب
عملیات شهادت
پنجمین کربلا
جنگ زخم
ماووت
بیت المقدس کوهستان
عقب نشینی هجرت
منطقه ملکوت

 ۴۶۲ صفحه، ۶۱۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-175-371-8 

چاپ ۱۳۹۳: ۳۱۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب لشکر خوبان

برای دانلود کتاب لشکر خوبان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  لشکر خوبان
مسعود یوسفی
۱۳۹۸/۵/۸
سلام حتما حتما به همگی پیشنهاد میکنم این کتاب رو بخونن واقعا عالی بود، دیدگاه من رو به جبهه و جنگ عوض کرد چیزهایی گفته شده که توی هیچ فیلمی آورده نشده
سجاد مهدیپور
۱۳۹۸/۲/۳
با سلام، خیلی کتاب عالی ای بود
مقتدا پاشایی
۱۳۹۷/۱۰/۵
کتاب بی نظیر از رشادتها و سختی های مختلف در دفاع مقدس و همچنین اطلاعات بسیار مفیدی از چگونگی اجرای عملیاتها در طوب جنگ.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)