دانلود کتاب ماهی قرمز خجالتی


خرید کتاب الکترونیک

برای دانلود قانونی کتاب ماهی قرمز خجالتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ماهی قرمز خجالتی

کتاب ماهی قرمز خجالتی، شامل داستان‌های زیبا و آموزنده از نویسندۀ یونانی، ازوپ است که سعی دارد به کودکان آموزش دهد داشتن دوستان خوب چقدر مفید است و دوری کردن از دیگران کار خوبی نیست.

ازوپ (Aesop) از اهالی تریس بوده که در اوایل قرن ششم پیش از میلاد به بردگی درآمده است. از آن پس در جزیره ساموس زندگی کرده و بنا به گفته برخی او با کوروش هخامنشی هم دوره بوده است. انبوهی از افسانه‌های گوناگون در‌باره شخصیت و زندگی او وجود دارد. او استعداد عجیبی در گفتن داستان داشته و به واسطه داستان‌هایش شهرت بسیار یافته است و آزادی خود را نیز از همین راه به دست آورده است.

در قرن پنجم پیش از میلاد، ازوپ به دلیل اهانت به مردم دلفی، از بالای صخره‌ای به پایین انداخته شد و کشته شد. داستان‌های او به بیشتر زبان‌های دنیا ترجمه شده است. ناصرخسرو و مولوی نیز برخی از داستان‌های ازوپ را به شعر در آورده‌اند. همچنین بسیاری از داستان‌های او در ادبیات فارسی بازآفرینی شده است.

در بخشی از کتاب ماهی قرمز خجالتی می‌خوانیم:

یک بار که هنوز چند روزی از دوستی ماهی قرمز نگذشته بود یک ماهیگیر در‌حالی‌که چوب ماهیگیریش را روی شانه‌اش گذاشته بود و سوت می‌زد و آواز می‌خواند به کنار برکه آمد. غذای کوچکی که انگار یک کرم کوچک بود بر سر قلاب گذاشت و بعد قلاب را در هوا تاب داد و به میان برکه پرتاب کرد و از اتفاق قلاب همان جایی افتاد که ماهی قرمز در حال شنا کردن بود. ماهی قرمز که جوان و کم تجربه بود تا چشمش به غذای سر قلاب افتاد به سرعت به سمت آن رفت تا آن را بگیرد و بخورد ولی دوستانش که در نزدیکی او بودند متوجه خطر شدند و به سرعت دسته جمعی دور قلاب جمع شدند و جلوی ماهی قرمز را گرفتند و نگذاشتند او غذا را در دهان خود کند چون نوک تیز قلاب در دهان ماهی قرمز گیر می‌کرد و او دیگر نمی‌توانست خودش را از قلاب رها کند و جانش را از دست می‌داد.

ماهیگیر که در کنار برکه انتظار می‌کشید ابتدا دید تعداد زیادی ماهی اطراف قلاب جمع شده‌اند و خوشحال شد ولی کمی بعد که ماهی‌ها همگی از آن‌جا دور شدند متوجه شد که این ماهی‌ها خیلی هوای همدیگر را دارند و گرفتن ماهی در این برکه کار آسانی نیست. این بود که با ناامیدی قلاب ماهیگیریش را جمع کرد و یواش یواش دست خالی از آن‌جا دور شد.

 ۲۴ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۷: ۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیک

فهرست مطالب

ماهی قرمز خجالتی
ملخ آوازخوان و مورچه‌ها
جغد پیر و ملخ پررو

راهنمای دانلود کتاب ماهی قرمز خجالتی

برای دانلود کتاب ماهی قرمز خجالتی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ماهی قرمز خجالتی