دانلود کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه سازی با رویکرد الگوریتم و فلوچارت، پیاده سازی شده با C#


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه سازی با رویکرد الگوریتم و فلوچارت، پیاده سازی شده با C# و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه سازی با رویکرد الگوریتم و فلوچارت، پیاده سازی شده با C#

کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه سازی با رویکرد الگوریتم و فلوچارت، پیاده سازی شده با C# نوشته‌ی رمضان عباس نژادورزی و مجید رهی، اکثر مفاهیم مورد نیاز برای ورود به دنیای برنامه نویسی را بیان کرده و به آموزش مطالبی مانند فلوچارت، ساختار تصمیم و تکرار، الگوریتم‌های فرعی و توابع، آرایه‌ها و ... می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه سازی با رویکرد الگوریتم و فلوچارت، پیاده سازی شده با C#:

در عصر امروز اکثر مسائلی که انسان با آن مواجه می‌شود با رایانه قابل حل است. در اینجا سوالی مطرح می‌شود که چگونه کامپیوتر می‌تواند این مسائل را حل کند؟ پاسخ این است که رایانه به روش گام‌به‌گام مسائل را حل می‌کند که به آن الگوریتم گفته می‌شود. انسان برای حل مشکلات به دنبال ساده‌ترین و سریع‌ترین راه‌حل‌ها است. سال‌هاست که علم اهداف خودش را با جستجو و یافتن پاسخ سوالات و به کار بردن آن‌ها در پیشامدهایی که الگوی تکراری دارند، پیش می‌برد و سریع‌تر از انتظار انسان، رازهای طبیعت را از دل آن پیدا می‌کند.

از کلمات کلیدی که برای تعریف مفهوم الگوریتم می‌توان آن را به کار برد، «حل مسئله» است. الگوریتم، یک روش برای یافتن پاسخ پرسش‌های انسان و حل چالش‌های روزمره‌ی زندگی است. عملیات‌های ساده مانند ضرب دو عدد تا چالش‌های پیچیده‌تری مانند هوش مصنوعی، داده‌کاوی، یادگیری ماشین، پردازش تصویر و ... مثال‌هایی از کاربرد الگوریتم‌ها هستند که در عصر حاضر بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته‌اند.

یکی از روش‌هایی که برای حل مسائل ریاضی و منطق می‌توان نام برد، الگوریتم است. خوارزمی بود که اولین بار از این روش استفاده کرد. روش خوارزمی هم اکنون پایه‌ی اجرای انبوهی از برنامه‌های کامپیوتری محسوب می‌شود و حتی نام الگوریتم نیز برگرفته از کلمه‌ی الخوارزمی است.

برای بررسی معنی الگوریتم در زمینه‌ی ریاضیات و علوم رایانه، می‌توان بیان کرد که به مجموعه فرایندهایی که به کمک آن‌ها می‌توان به آسانی بسیاری از مسائل برنامه‌نویسی را حل کرد، الگوریتم گفته می‌شود که با اجرا کردن مجموعه‌ای از اقدامات مشخص و در ازای گرفتن ورودی تعریف شده، نتیجه‌ای مطلوب ارائه می‌دهند.

ترتیب مثال‌های این کتاب به شکلی است که از ساده‌ترین مثال‌ها شروع می‌کند و قدم‌به‌قدم مفاهیم کاربردی‌تر را در قالب مثال‌هایی سخت‌تر مطرح می‌کند. پیاده سازی الگوریتم های حل‌شده با زبان برنامه نویسی C# از نقاط قوت این کتاب نسبت به دیگر کتاب‌های موجود در بازار است.

کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه سازی با رویکرد الگوریتم و فلوچارت، پیاده سازی شده با C# مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای دانشحویان مهندسی کامپیوتر، مهندسی فناوری اطلاعات، علوم کامپیوتر و افرادی که علاقه‌مند هستند تا برنامه‌نویسی را از پایه یاد بگیرند، کاربردی و مفید است.

در بخشی از کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه سازی با رویکرد الگوریتم و فلوچارت، پیاده سازی شده با C# می‌خوانیم:

وقتی می‌خواهید کاری را انجام دهید، به ویژه اگر آن کار پیچیده باشد، ابتدا باید روش و مراحل انجام آن کار را مشخص نمایید. به عنوان مثال، فرض کنید مسئول برگزاری جشنی هستید، در این صورت باید خودتان را برای انجام کارهای لازم جهت برگزاری این جشن آماده کنید. در آن صورت چه می‌کنید؟ مطمئنا لیستی از کارهایی که باید انجام دهید، تعیین کرده، ترتیب انجام آن‌ها را مشخص می‌کنید. یعنی، روش و مراحل انجام کار را به دقت تنظیم خواهید کرد. چنانچه این کار را به نحو کامل و بدون نقص انجام دهید که تحت هر شرایطی با هر نوع امکانات و خصوصیات بتوان از این رویه استفاده نمود، اکنون توانستهاید الگوریتم برگزاری مراسم را طراحی کنید. حتی می‌توانید این الگوریتم را به دیگران بدهید تا آن‌ها نیز بتوانند از این الگوریتم برای برگزاری جشن شان استفاده کنند.

الگوریتم، عبارت است از مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها که مراحل انجام کاری را به زبان دقیق با جزئیات کافی بیان نماید، ترتیب اجرای دستورات و شرط خاتمه آن مشخص باشد.

 ۳۷۷ صفحه، ۱۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-7393-22-4 

چاپ ۱۳۹۹: ۷۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: آشنایی با الگوریتم و برنامه نویسی #C
فصل دوم: فلوچارت، ساختار تصمیم و تکرار
فصل سوم: الگوریتم‌های فرعی و توابع
فصل چهارم: آرایه‌ها
فصل پنجم: پردازش رشته‌ها
منابع

راهنمای دانلود کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه سازی با رویکرد الگوریتم و فلوچارت، پیاده سازی شده با C#

برای دانلود کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه سازی با رویکرد الگوریتم و فلوچارت، پیاده سازی شده با C# و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مبانی کامپیوتر و برنامه سازی با رویکرد الگوریتم و فلوچارت، پیاده سازی شده با C#