دانلود کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه سازی با رویکرد الگوریتم و فلوچارت، پیاده سازی شده با C++


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه سازی با رویکرد الگوریتم و فلوچارت، پیاده سازی شده با C++ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه سازی با رویکرد الگوریتم و فلوچارت، پیاده سازی شده با C++

رمضان عباس نژادورزی و مجید رهی در کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه سازی با رویکرد الگوریتم و فلوچارت، پیاده سازی شده با C++ مباحثی چون فلوچارت، الگوریتم‌های فرعی و توابع و ... را همراه با مثال‌هایی ساده و کاربردی آموزش می‌دهند.

درباره‌ی کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه سازی با رویکرد الگوریتم و فلوچارت، پیاده سازی شده با C++:

در عصر امروز اکثر مسائلی که انسان با آن مواجه می‌شود با رایانه قابل حل است. در اینجا سوالی مطرح می‌شود که چگونه کامپیوتر می‌تواند این مسائل را حل کند؟ پاسخ این است که رایانه به روش گام‌به‌گام مسائل را حل می‌کند که به آن الگوریتم گفته می‌شود. انسان برای حل مشکلات به دنبال ساده‌ترین و سریع‌ترین راه‌حل‌ها است. سال‌هاست که علم اهداف خودش را با جستجو و یافتن پاسخ سوالات و به کار بردن آن‌ها در پیشامدهایی که الگوی تکراری دارند، پیش می‌برد و سریع‌تر از انتظار انسان، رازهای طبیعت را از دل آن پیدا می‌کند.

از کلمات کلیدی که برای تعریف مفهوم الگوریتم می‌توان آن را به کار برد، «حل مسئله» است. الگوریتم، یک روش برای یافتن پاسخ پرسش‌های انسان و حل چالش‌های روزمره‌ی زندگی است. عملیات‌های ساده مانند ضرب دو عدد تا چالش‌های پیچیده‌تری مانند هوش مصنوعی، داده‌کاوی، یادگیری ماشین، پردازش تصویر و ... مثال‌هایی از کاربرد الگوریتم‌ها هستند که در عصر حاضر بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته‌اند.

یکی از روش‌هایی که برای حل مسائل ریاضی و منطق می‌توان نام برد، الگوریتم است. خوارزمی بود که اولین بار از این روش استفاده کرد. روش خوارزمی هم اکنون پایه‌ی اجرای انبوهی از برنامه‌های کامپیوتری محسوب می‌شود و حتی نام الگوریتم نیز برگرفته از کلمه‌ی الخوارزمی است.

برای بررسی معنی الگوریتم در زمینه‌ی ریاضیات و علوم رایانه، می‌توان بیان کرد که به مجموعه فرایندهایی که به کمک آن‌ها می‌توان به آسانی بسیاری از مسائل برنامه‌نویسی را حل کرد، الگوریتم گفته می‌شود که با اجرا کردن مجموعه‌ای از اقدامات مشخص و در ازای گرفتن ورودی تعریف شده، نتیجه‌ای مطلوب ارائه می‌دهند.

ترتیب مثال‌های این کتاب به شکلی است که از ساده‌ترین مثال‌ها شروع می‌کند و قدم‌به‌قدم مفاهیم کاربردی‌تر را در قالب مثال‌هایی سخت‌تر مطرح می‌کند. پیاده سازی الگوریتم های حل‌شده با زبان برنامه نویسی C++ از نقاط قوت این کتاب نسبت به دیگر کتاب‌های موجود در بازار است.

کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه سازی با رویکرد الگوریتم و فلوچارت، پیاده سازی شده با C++ مناسب چه کسانی است؟

دانشحویان مهندسی کامپیوتر، مهندسی فناوری اطلاعات، علوم کامپیوتر و افرادی که تمایل دارند تا برنامه‌نویسی را از پایه یاد بگیرند، می‌توانند از این کتاب کاربردی استفاده کنند.

در بخشی از کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه سازی با رویکرد الگوریتم و فلوچارت، پیاده سازی شده با C++ می‌خوانیم:

به سیستم دودویی، اگر بخواهیم برای نمایش داده‌ها و اطلاعات از سیستم ده‌دهی استفاده کنیم، در پیاده‌سازی سخت افزار رایانه‌ها حداقل به ده سیگنال الکتریکی با سطوح متفاوت جهت تشخیص ده رقم مختلف سیستم ده‌دهی از یکدیگر نیاز است. این وضعیت، پیاده سازی سخت افزار را خیلی پیچیده می۔ کنند که هم هزینه‌ی طراحی سخت افزار را افزایش می‌دهد و هم احتمال وقوع خطا را زیاد می‌کند.

به همین دلیل، باید دنبال روشی برای عددنویسی بگردیم که پیاده‌سازی آن، به کمترین تعداد سیگنال‌ها نیاز داشته باشد و چون ساده‌ترین وضع سیگنال‌ها، وجود و با وجود نداشتن آن‌ها است، باید روشی را پیدا کنیم که فقط دو نماد برای نوشتن اعداد در آن به کار روند. اگر بخواهیم مفاهیم مربوط به روش معمولی عدد نویسی را برای این دستگاه بازسازی کنیم، باید از دو علامت برای نوشتن ارقام استفاده کنیم و ارزش مکانی هر رقم را دو برابر ارزش مکائی رقم سمت راستش در نظر بگیریم.

 ۳۴۴ صفحه، ۱۷ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-7393-21-7 

چاپ ۱۳۹۹: ۷۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۸۵۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: آشنایی با الگوریتم و برنامه نویسی ++C
فصل دوم: فلوچارت، ساختار تصمیم و تکرار
فصل سوم: الگوریتم‌های فرعی و توابع
فصل چهارم: آرایه‌ها
فصل پنجم: پردازش رشته‌ها
منابع

راهنمای دانلود کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه سازی با رویکرد الگوریتم و فلوچارت، پیاده سازی شده با C++

برای دانلود کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه سازی با رویکرد الگوریتم و فلوچارت، پیاده سازی شده با C++ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مبانی کامپیوتر و برنامه سازی با رویکرد الگوریتم و فلوچارت، پیاده سازی شده با C++