دانلود کتاب مثنوی معنوی: قصه‌های شیرین ایرانی 3

  • از: حسین فتاحی
  • ناشر: انتشارات سوره مهر
  • ۱۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب مثنوی معنوی: قصه‌های شیرین ایرانی 3 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مثنوی معنوی: قصه‌های شیرین ایرانی 3 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مثنوی معنوی: قصه‌های شیرین ایرانی 3

مولوی، یکی از بزرگ‌ترین شاعران و عارفان ایران است. نام این شاعر بزرگ و معروف، محمّد، و لقب او، جلال‌الدین است. بعضی هم مولوی را به نام «مولانا» یا «ملّای روم» می‌شناسند. مولوی در سال 604 هجری قمری در شهر بلخ به دنیا آمد. در آن زمان، بلخ، یکی از شهرهای خراسان بزرگ و جزو کشور ایران بود.

پدر مولوی، بهاءالدین ولد نام داشت و در شهر بلخ زندگی می‌کرد. او مردی عالم و دانشمند بود و شاگردان زیادی در کلاس‌های درس او شرکت می‌کردند. وقتی مولوی به سن 12 سالگی رسید، خانوادۀ او برای زیارت خانۀ خدا، شهر بلخ را ترک کردند و همگی با هم بار سفر بستند تا به مکّه بروند. در بین راه، به شهر نیشابور رسیدند. در آن شهر، مولوی به دیدار عطّار، شاعر بزرگ ایرانی، رفت و ساعت‌ها با او حرف زد. عطّار از مولوی خوشش آمد و فهمید که او پسر باهوش و بسیار زیرکی است. پس کتاب اسرارنامۀ خود را به مولوی هدیه کرد و به پدر مولوی گفت: «این پسر، در آینده، یکی از ستاره‌های شعر و عرفان ایران خواهد شد.»

قصّه‌هایی که در این کتاب جمع کرده‌ایم، همه از کتاب مثنوی است. مثنوی، یکی از شاه‌کارهای شعر و ادبیّات فارسی است و قصّه‌ها و حکایت‌های زیادی در آن آمده است. ما برای آشنایی شما با این کتاب بزرگ، بعضی از قصّه‌های آن را انتخاب کرده‌ایم و از شعر به زبان ساده برگردانده‌ایم تا شما راحت‌تر آن را بخوانید و معنی آن‌ها را بهتر بفهمید.

دربارۀ کتاب مثنوی، هر چه بگوییم، کم است. فقط این را بدانید که تا امروز، بزرگان و دانشمندان زیادی دربارۀ کتاب مثنوی حرف زده‌اند و کتاب‌ها نوشته‌اند و مطالب آن را تفسیر و تحلیل کرده‌اند. استادان زیادی، سال‌ها کتاب مثنوی را در کلاس‌های درس خود برای شاگردان خود خوانده و مطالب آن را شرح داده‌اند؛ امّا این کتاب بزرگ، آن طور که لازم است، در بین مردم ما شناخته نشده است. امیدواریم شما با خواندن این چند قصّه، در آینده سراغ کتاب اصلی مثنوی بروید و از قصّه‌ها و حکایت‌های آن بخوانید و در دریای معانی آن شنا کنید.

 ۱۷۶ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-506-889-7 

چاپ ۱۳۹۱: ۱۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۹۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

طوطی و بقّال
شیر و خرگوش باهوش
مرد مغرور و کشتی‌بان
دوستی خاله‌ خرسه
موش و شتر
درخت جادویی
مارگیر و اژدها
گنجشک و پندهایش
شیر، روباه و خر
نقّاش‌های چینی و رومی
انگور
زبان حیوان
مرد سقّا و خرش
گربه و گوشت
نگهبان
قصّه‌ی  شتر، گاو و گوسفند
آهوی گرفتار
حرف زدن سنگ‌ها
حضرت یوسف و دوستش
موش و قورباغه
پشه و باد
سه ماهی
حضرت موسی و چوپان
مرد روستایی ساده‌دل
معرفی کتاب

راهنمای دانلود کتاب مثنوی معنوی: قصه‌های شیرین ایرانی 3

برای دانلود کتاب مثنوی معنوی: قصه‌های شیرین ایرانی 3 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مثنوی معنوی: قصه‌های شیرین ایرانی 3

نظرات کتاب مثنوی معنوی: قصه‌های شیرین ایرانی 3

نجمه نعیمی
۱۳۹۸/۱۱/۸
مرکه بود عالیییی
ریحانه حلاجی
۱۳۹۸/۱۰/۱۸
برای همه سنین عالی
فافا حی
۱۳۹۷/۵/۲
مولوی عالی ست
مشاهد همه نظرات (۴)