دانلود کتاب مجموعه مقالات سمینار علمی - کاربردی آموزش زبان فارسی به اسپانیایی زبانان

  • از: سید محمدرضا دربندی
  • ناشر: انتشارات نویسه پارسی
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب مجموعه مقالات سمینار علمی - کاربردی آموزش زبان فارسی به اسپانیایی زبانان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه مقالات سمینار علمی - کاربردی آموزش زبان فارسی به اسپانیایی زبانان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مجموعه مقالات سمینار علمی - کاربردی آموزش زبان فارسی به اسپانیایی زبانان

کتاب مجموعه مقالات سمینار علمی - کاربردی آموزش زبان فارسی به اسپانیایی زبانان نوشته سید محمدرضا دربندی، به بررسی زبان و هویت فرهنگی با تاکید بر منابع آموزش زبان فارسی به اسپانیایی زبانان می‌پردازد.

با اینکه زبان فارسی هم‌اکنون جزو زبان‌های شناخته شده در اسپانیا نیست ولی این را هم باید گفت که این زبان هر روز منزلت بالاتری در جامعه ما پیدا می‌کند. در دانشگاه‌ها نیز هر روز اشتیاق بالاتری را از سوی دانشجویان برای فراگیری زبان فارسی شاهد هستیم. هر روزه اشتیاق بالاتری برای شناخت و یادگیری این زبان در کشورمان مشاهده می‌شود چون ایران در سطح جهانی هر روز نفوذ بالاتر و بیشتری دارد.

دانشجویان اسپانیایی اشتیاق فراوانی به فراگیری زبان فارسی دارند. رایطه بین دو کشور در آینده آن نقش به سزایی دارد. اگر این روابط، مثبت و عمیق باشند، انگیزه و همکاری بیشتری از سوی همه برای یادگیری زبان فارسی وجود خواهد داشت. برای اینکه زبان فارسی مخاطب و علاقمندان فراوانی داشته باشد باید همکاری‌های بیشتری بین دانشگاه و رایزنی فرهنگی وجود داشته باشد.

تاریخ و تمدن ایران، انقلاب اسلامی و تاریخ معاصر آن موجب شده است علاقه فراوانی به زبان فارسی در اسپانیا حاصل شود و ایران از یک کشور تقریبا ناشناخته در اسپانیا امروزه به کشوری مطرح تبدیل شده است و این وضعیت سبب شده از یک طرف، همایش‌ها و نشست‌های مربوط به فرهنگ و زبان فارسی در اسپانیا بیش از قدیم برگزار شود و از طرف دیگر، انتشار کتاب‌هایی در مورد نویسندگان و شخصیت‌های برجسته آن به زبان اسپانیولی رواج یابد.

دانشگاه کمپلوتنسه هم که از سال‌های گذشته در حال آموزش زبان فارسی بود، در سال‌های اخیر ضمن تقویت آن، اقدام به برگزاری سمینارهایی در مورد زندگی و آثار عمر خیام، مولانا، ابوعلی سینا و دیگر چهره‌های ادبی مشهور ایران کرده و و تندیس خیام نیز در محوطه دانشگاه نصب شده است.

در بخشی از کتاب مجموعه مقالات سمینار علمی - کاربردی آموزش زبان فارسی به اسپانیایی زبانان می‌خوانید:

از لحاظ صرفی مقایسه‌ی دو زبان بیانگر وجوه اشتراک بالا بین آن دو است. به‌ طور کلی، فرآیندهای واژه‌سازی، زمان‌های مختلف فعلی، و نیز مفرد و جمع بودن اسامی و نداشتن عدد مثنی در دو زبان بیانگر این ادعاست. هم‌چنین در کاربرد نمود (ساده، کامل و استمراری) و وجه (اخباری، شرطی، التزامی، امری)، و نیز افعال پیشوندی، مفهوم ستاک و مواردی از این دست در حوزه‌ی صرف تشابهات دو زبان قابل ملاحظه است.

از تفاوت‌های قابل توجه بین دو زبان، حضور مطابقه‌های دستوری به ویژه در مورد جنس در زبان اسپانیایی است که در زبان فارسی کاربردی ندارند. به عنوان نمونه، صفت در زبان اسپانیایی به لحاظ شمار و جنس دستوری با اسم یا ضمیرش مطابقت می‌کند. این تفاوت، به این علت که انتظار می‌رود اسپانیایی زبانان هنگام یادگیری زبان فارسی کافی است از بخشی از دانش زبانی خود استفاده نکنند، دشواری آن‌ چنانی محسوب نمی‌شود. کاربرد صحیح این مطابقت‌های دستوری در زبان اسپانیایی البته از سوی فراگیران فارسی زبان از دشوارترین بخش‌های یادگیری اسپانیایی است. در عین حال، برخی تفاوت‌های بین دو زبان در صرف منجر به بروز اشتباهاتی از سوی اسپانیایی زبانان خواهد شد. به عنوان مثال، در زبان فارسی معدود (اسم بعد از عدد) نشانه‌ی جمع نمی‌گیرد، در حالی که در بسیاری از زبان‌ها من‌جمله اسپانیایی عدد و معدود در شمار مطابقه دارند و در حالت جمع نشانه‌ی ‌جمع (معمولا s یا es) می‌گیرند. بنابراین، ممکن است بعضی از فراگیران زبان فارسی بر اساس تداخل و انتقال منفی از زبان مادری خود، مثلاً به جای عبارت "پنج کتاب" از عبارت نادرست "پنج کتاب‌ها" استفاده کنند.

 ۲۷۳ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7030-13-4 

چاپ ۱۳۹۳: ۲۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
بخش نخست: سخنرانی‌های افتتاحیه‌ همایش
بخش دوم: مقالات علمی
سخنرانی افتتاحیه بخش مقالات علمی
از عطار تا اونامونو
آموزش زبان فارسی در بستر شبکه جهانی اینترنت: مبانی نظری، ضرورت، راه‌کارها
بررسی روایی و پایایی آزمون‌های بسندگی زبان فارسی
نقش تکرار در ساختار روایت و تاثیر آن بر آموزش زبان دوم (همراه با تحلیل داستان‌های مربای شیرین و دن کیشوت)
راهبردهای آموزش مکالمه زبان فارسی به غیرفارسی زبانان با نگاهی بر تجربه‌های فارسی آموزی به دانشجویان چکی
با هم‌آیی‌های واژگانی در بحث آموزش زبان فارسی به اسپانیایی‌زبانان
کلیات تدوین و ارائه‌ی مطالب زبان فارسی به اسپانیولی زبانان بر پایه‌ی بررسی مقابله‌ای نظام‌های زبانی
آموزش زبان از طریق رایانه
رویکرد شناختی - مقابله‌ای به حروف اضافه منضم به فعل در فارسی و اسپانیایی: چشم‌انداز آموزشی
تحلیل محتوای کتب آموزشی زبان فارسی به اسپانیولی زبانان با تاکید بر اصطلاحات پربسامد
مقایسه ساختار جملات زمانی‌ در زبان پارسی‌ و اسپانیایی
بررسی زبان و هویت فرهنگی با تاکید بر منابع آموزش زبان فارسی به اسپانیایی زبانان، چالش‌ها و فرصت‌ها
بررسی تقابلی زمان‌ها و افعال مرکب در زبان پارسی و اسپانیولی
مشکلات تلفظ زبان فارسی نزد اسپانیایی زبانان
دستورتطبیقی به عنوان موتور آموزش زبان دوم
تجربه و روش : دو پایۀ اساسی آموزش زبان فارسی به دانشجویان اسپانیایی زبان

راهنمای دانلود کتاب مجموعه مقالات سمینار علمی - کاربردی آموزش زبان فارسی به اسپانیایی زبانان

برای دانلود کتاب مجموعه مقالات سمینار علمی - کاربردی آموزش زبان فارسی به اسپانیایی زبانان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مجموعه مقالات سمینار علمی - کاربردی آموزش زبان فارسی به اسپانیایی زبانان