دانلود کتاب مدیریت استرس (مدیریت اختلالات روانی در زندگی)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مدیریت استرس (مدیریت اختلالات روانی در زندگی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مدیریت استرس (مدیریت اختلالات روانی در زندگی)

با کتاب مدیریت استرس، اختلالات روانی را به راحتی در زندگی روزمره‌تان مدیریت کنید. امروزه تقریباً تمامی افراد با واژه‌ی استرس آشنایی دارند به طوریکه جزء جدایی‌ناپذیر زندگی انسان شده زیرا انسان‌ها از کودکی با موقعیت‌های تنش‌زا مواجه هستند.

در قرن حاضر استرس یکی از مهم‌ترین زمینه‌های پژوهش در علوم مختلف به شمار می‌آید. این موضوع تا حدی جدی است که توجه دانشمندان رشته‌های مختلف اعم از پزشکان، روان‌شناسان، فیزیولوژی ست‌ها، زیست‌شناسان و جامعه‌شناسان را به خود جلب کرده است و هر یک جنبه‌هایی از استرس و عوارض آن را بررسی کرده‌اند. در دهه‌های اخیر همکاری این متخصصان به شکل‌گیری رشته‌هایی چون روان‌شناسی سلامت، طب رفتاری، طب روان‌تنی منجر شده است که درنتیجه تأثیر استرس بر رفتار، بهداشت روانی و اختلال‌های روان‌تنی توجه گردیده است.

مرگ نزدیکان، حوادث غیرمترقبه، بیکاری و ناکامی‌های متعدد، ازجمله‌ی موقعیت‌هایی هستند که به ایجاد استرس می‌انجامند. باوجوداینکه منابع استرس را نمی‌توان از بین برد، ولی با شناخت آن می‌توان راه‌های مقابله‌ی مؤثر را شناخت و از تأثیرات منفی آن کاست. «استرس» در فارسی به تنیدگی و فشار روانی ترجمه‌شده است. علاوه بر این، بیشتر مردم بامعنا و مفهوم آن بیش از معادل‌های فارسی آن آشنایی دارند.

انسان‌ها در دنیا دچار مشکلاتی می‌شوند که پاسخی برای آن نمی‌یابند اما معنویت جوابگوی آن‌هاست و آن‌ها را از بی‌تابی نجات می‌دهد و سبب آرامششان می‌شود. درواقع دعا دارویی است برای نگهداری روح از انواع مشکلات که رویکردی غیر زیستی و معنوی دارند. آرامش و ایمان داشتن و اینکه فرد حس کند پشتیبانی دارد و رها نشده است و بتواند به خدا تکیه کند، بسیار مهم است.

نویسندگان کتاب مدیریت استرس، حبیبه حیرتی و میلاد مرادی، با هدف آشنایی خوانندگان با مفهوم استرس، عوامل موثّر و تأثیر آن بر بهداشت روانی و سلامت جسمانی، روش‌های مقابله و ارزیابی آن، این کتاب را به تألیف رسانیده‌اند. طرح موضوعات مختلف در این کتاب مدیریت استرس موجب می‌شود که خوانندگان به اهمیت و ضرورت توجه به استرس، پیامدها و روش‌های مقابله با آن پی ببرند.

 ۱۹۱ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7333-73-0 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار مؤلف
مقدمه
استرس چیست؟
منابع استرس(استرسورها)
استرس‌های مفید و زیان‌بار
استرس حاد و مزمن
واکنش فیزیولوژیک استرس
سیستم عصبی خودمختار
پیشگیری و کنترل استرس
منابع لازم برای مقابله با استرس
الگوی تنیدگی حرفه‌ای
اندازه‌گیری میزان استرس
استرس و  بیماری‌های قلبی عروقی
ایسکمی میوکارد
سرکوب استرس با کنترل تنفس
سرکوب استرس با تمرکز ذهنی
راهکارهای مقابله با استرس
راهکارهای روان‌شناختی
استرس شغلی و مدیریت آن
عوامل فشار و اضطراب
مراحل استرس:
شیوه‌های مقابله با استرس:
طب مکمل
امواج مغزی
یوگا و آرامش
حرکات بدنی یوگا
تنفس‌های یوگا
مدیتیشن
هیپنوتیزم
دعا، نیایش و آرامش
نقش تعالیم اسلامی در مهار استرس‌
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب مدیریت استرس (مدیریت اختلالات روانی در زندگی)

برای دانلود کتاب مدیریت استرس (مدیریت اختلالات روانی در زندگی) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مدیریت استرس (مدیریت اختلالات روانی در زندگی)

نظرات کتاب مدیریت استرس (مدیریت اختلالات روانی در زندگی)

Mehdi Tamadon Rastegar
۱۳۹۶/۸/۹
کتاب مناسبی است. وقتی جامعه ما با استرس‌های فراوانی همراه است.
Ma Do
۱۴۰۰/۱/۱۷
خوب بود من خوشم امد
مشاهد همه نظرات (۲)