دانلود کتاب مدیریت راهبردی مبتنی بر سناریو


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مدیریت راهبردی مبتنی بر سناریو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مدیریت راهبردی مبتنی بر سناریو

کتاب مدیریت راهبردی مبتنی بر سناریو نوشته‌ی پل د رویتر، برای رهبران کسب و کار، مدیران عامل، راهبرد نویسان، کارکنان برنامه‌ریزی و یا سایر افرادی که می‌خواهند راهبرد را در سازمان‌ها به کار بگیرند، مناسب است.

همه شما به راهبرد نیاز دارید. دنیای پیرامون شما به طور مستمر در حال تغییر است. آینده نامطمئن و چشم‌اندازی بزرگ نیاز است. آینده با خود چه خواهد آورد؟ ایده کسب و کار شما چیست؟ هدف کتاب مدیریت راهبردی مبتنی بر سناریو (Scenario based strategy: navigate the future‬) همه افرادی است که می‌خواهند آینده را در دستورکار قرار دهند، به فراتر از سودآوری صِرف نگاه کنند و چیزی بیش از کوتاه ‌مدت را در نظر داشته باشند.

به نظر پل د رویتر (Paul de Ruijter)، راهبرد در معنای گسترده خود شامل کل مأموریت، چشم‌انداز، اهداف، برنامه‌ها و تصویر سازمان در بلندمدت است که همگی در تماس مداوم با دنیای خارج هستند. امروزه، سازمان‌های نظامی هم‌چنان از سناریوها برای تفکر راهبردی استفاده می‌کنند. در سال 2009، وزارت دفاع هلند «طرح پیمایش خط‌مشی آینده» را آغاز کرد که در حوزه آن چهار سناریو برای آینده نیروهای مسلح هلند تدوین شده بودند. «طرح آینده‌های چندگانه ناتو» هم شیوه‌ای مشابه است که از سناریوهای «فرماندهی دگرگونی متحد» برای مواجهه با نااطمینانی‌های آینده استفاده می‌کند.

با این حال، این کتاب نه ‌فقط برای راهبرد نظامی بلکه برای راهبرد سازمانی هم قابل استفاده است. همچنین با اصطلاحات عملی، هشت سؤال را توضیح می‌دهد که شما باید به طور مداوم درباره آن بحث کنید تا یک راهبرد مقاوم به آینده را در این دنیای پویا و نامطمئن دنبال کنید.

در بخشی از کتاب مدیریت راهبردی مبتنی بر سناریو می‌خوانیم:

راهبرد اغلب به عنوان برنامه‌ای واحد برای دستیابی به هدف سازمان تعریف می‌شود. پیش‌فرض‌ این تعریف این است که هم محیط و هم سازمان، ایستا هستند. برنامه‌های واحد و خطی استفاده می‌شوند. با این‌حال اگر همه راهبردها، اهداف و برنامه‌هایی باشند که گرد هم می‌آیند، اگر سازمان‌ها شبکه‌هایی از افراد باشند که هر یک آرزوهای خاص خود را داشته باشند و اگر ما نیز خود را در محیطی پویا و غیرقابل پیش‌بینی بیابیم، یک سازمان ایستا و یک راهبرد ایستا واقعاً مفید نخواهند بود. بنابراین، بسیاری از سازمان‌ها استفاده از راهبرد را متوقف کرده‌اند؛ در این سازمان‌ها راهبرد جواب نمی‌دهد زیرا قبل از اینکه جوهر برنامه‌ها خشک شود، تاریخ مصرفشان گذشته است.

اگرچه اقتصاد‌های برنامه‌ریزی‌شده (اقتصادهایی که مدیریت کاملاً مرکزی دارند و بیشتر در کشورهای کمونیست با آن مواجه می‌شویم) در سطح کلان، در سال 1989 با سقوط دیوار برلین کاملاً از اروپا ناپدید شدند اما امروزه بسیاری از کشورها و سازمان‌ها هم‌چنان اقتصادهای برنامه‌ریزی‌شده خود را دارند و معتقد هستند آینده‌شان می‌تواند کاملاً مطابق خواست آن‌ها شکل بگیرد.

 ۲۹۳ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6885-67-6 

چاپ ۱۳۹۸: ۵۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار نویسنده
مقدمه
فصل 1: مأموریت: دلیل حیات سازمان و کلید موفقیت آن چیست؟
فصل 2: روندها: در اطراف ما چه می‌گذرد؟
فصل 3: سناریوها: در چه موقعیت‌هایی می‌توانیم به هدف برسیم؟
فصل 4: گزینه‌ها: آیا مسیر فعلی ما مقاوم به آینده است و اگر نیست، چگونه آن را مقاوم کنیم؟
فصل 5: چشم‌انداز: می‌خواهیم به کجا برویم، می‌خواهیم که باشیم؟
فصل 6: نقشه راه: چگونه به آنجا برسیم؟
فصل 7: اقدام: از حرف تا عمل
فصل 8: پایش: ماندن در مسیر
سخن آخر
فخرست منابع
 

راهنمای دانلود کتاب مدیریت راهبردی مبتنی بر سناریو

برای دانلود کتاب مدیریت راهبردی مبتنی بر سناریو و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مدیریت راهبردی مبتنی بر سناریو

نظرات کتاب مدیریت راهبردی مبتنی بر سناریو

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.