دانلود کتاب مردگان: کهن‌ترین کتاب جهان متعلق به دوران فراعنه

  • از: حیدر شجاعی
  • ناشر: انتشارات شهر پدرام
  • ۱۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب مردگان: کهن‌ترین کتاب جهان متعلق به دوران فراعنه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مردگان: کهن‌ترین کتاب جهان متعلق به دوران فراعنه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مردگان: کهن‌ترین کتاب جهان متعلق به دوران فراعنه

کتاب مردگان: کهن‌ترین کتاب جهان متعلق به دوران فراعنه، نامی برای متونی کهن است که در آیین خاکسپاری مصریان مورد استفاده قرار می‌گرفت. این کتاب توسط حیدر شجاعی ترجمه شده است.

برای نخستین بار در دوران پادشاهی نوین مصر مصریان (حدود ۱۵۵۰ پیش از میلاد) از این متون استفاده شد و تا ۵۰ سال پیش از میلاد ادامه داشت. با توجه به این که مصریان باستان به زندگی پس از مرگ باور داشتند، نسخ مصوری از دست‌نوشته‌ها را، همراه با سایر وسایل مورد مصرف روزانه در کنار فرد درگذشته به خاک می‌سپردند تا در زندگی پسین و ضمن استفاده از دیگر وسایل، کتاب‌های مصوری را نیز برای مطالعه در اختیار داشته باشند.

این دست‌نوشته‌های نگاره‌دار مصری امروزه به نام کتاب مردگان یاد می‌شوند. این نسخ خطی مصور، اغلب به خط هیروگلیف یا کاهنی، تماماً با لعاب رنگ و به ارتفاع بین ۲۵ تا ۵۰ سانتیمتر روی پاپیروس ترسیم شده و شامل اوراد، جادوها و مراسم بسیاری از زندگی و اساطیر مصر باستان است. اغلب بیشتر نسخه‌های کتاب مردگان مصری در موزه بریتانیا نگهداری می‌شوند.

ذبیح‌الله منصوری در کتاب سینوهه در بخش پیوست‌های مترجم نوشته‌ است: قدیمی‌ترین کتابی که در جهان نوشته شده کتاب مردگان مصر است.

 ۲۳۵ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7811-73-3 

چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب مردگان: کهن‌ترین کتاب جهان متعلق به دوران فراعنه

برای دانلود کتاب مردگان: کهن‌ترین کتاب جهان متعلق به دوران فراعنه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  کتاب مردگان: کهن‌ترین کتاب جهان متعلق به دوران فراعنه
mohammad rashidian
۱۳۹۹/۱/۱۵
کتابی عالی و آموزنده و با کیفیت عالی هست.
mitra amjad
۱۳۹۸/۳/۱۸
عالی بود من عاشق نصر و تاریخش هستم.
Mahsa Bahrami
۱۳۹۹/۳/۲
این کتاب رو هنوز نخوندم ولی تنها کتابی ک منو بشدت مجذوب خودش کرده و بسیار عالی کتاب نکرومیکون (رستاخیز مردگان) من ب‌ کتاب‌های قدیمی ک توش طلسم وجود داره علاقمندم من کلا عاشق ژانر ترسم... و هیجان رو بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۰)