دانلود کتاب مرد ایده آل: موثرترین راهکارهای محبوبیت در میان زنان زندگی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مرد ایده آل: موثرترین راهکارهای محبوبیت در میان زنان زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مرد ایده آل: موثرترین راهکارهای محبوبیت در میان زنان زندگی

رابرت الکس جانسون در کتاب مرد ایده آل: موثرترین راهکارهای محبوبیت در میان زنان زندگی، با شناسایی ویژگی‌ها و الگوهای کهن در مردان، به آن‌ها کمک می‌کند تا به وسیله‌ی دیدگاه روانشناسى تحلیلى، رابطه‌ی بهتر و شایسته‌ای با زنان زندگى خویش از جمله مادر، خواهر، همسر و دختر داشته باشند.

رابرت الکس جانسون (Robert A Johnson) در فصل اول کتاب مرد ایده آل (Lying with the Heavenly Woman) از یازده عنصر زنانه در زندگى مرد سخن مى‌گوید که باید آن‌ها را شناخت و جایگاه هر کدام را اختصاصاً تعریف کرد و سطح انتظار از آن را باید تنظیم نمود وگرنه باید سم‌هاى مهلکى را که در بخش دوم کتاب مى‌آید نوشید و افسردگى را در زندگى به آغوش گرفت. این سرانجام مردانی است که با بخش زنانه درون خود فاصله دارند و نمی‌توانند به عنوان یک مرد ایده آل عمل کنند.

مردان معاصر دوره سختى را طى مى‌کنند. در طول تاریخ بشر، رابطه مرد و زن توسط قانون و آداب و رسوم تعیین مى‌گردید و مرد جایگاه و وظایف خود را به‌ خوبى مى‌شناخت و سعادت، لذت و خوشبختى خود را در زندگى تضمین مى‌کرد و به زندگى روح، معنا و ارزش مى‌داد.

امروزه مردانى هستند که مادرانشان برایشان اهمیت زیادی دارند و دائماً در حال مقایسه مادر و زن خود هستند و بنابراین زنان خویش را عذاب مى‌دهند. همچنین مردانى هستند که چنان شیفته زن خود مى‌شوند که دیگر مادر خودشان را فراموش می‌کنند. مردانى که به محض یک اتفاق ناگوار می‌خواهند عقب‌نشینی کنند یا کارهایى مى‌کنند که مسئولیت کمترى از آنان خواسته شود و رشد و پیشرفت زندگیشان را متوقف کرده‌اند.

مردانى هستند که به دلیل آنکه هنوز مرد نشده‌اند با گزافه‌گویی و یا انجام حرکات نامعقول می‌خواهند مرد بودن خود را اثبات کنند. مردانى که هنوز نمى‌دانند از زن خود چقدر باید انتظار داشته باشند، نمی‌دانند چرا تنش‌هاى سختى با مادرشان دارند و هنوز نقش مادر در زندگى آن‌ها نامعلوم است و ...

این‌ها همه مصیبت‌هاى تشخیص ندادن رابطه مرد با زن است. در نظریه روانشناسى تحلیلى، عامل ارزشمندى، قدرت، موفقیت، سعادت و خوشبختى یک مرد در میان زنان زندگى‌اش، شناخت ویژگی‌های زنانگى است.

در بخشی از کتاب مرد ایده آل: موثرترین راهکارهای محبوبیت در میان زنان زندگی می‌خوانیم:

بى‌شک عقده مادر دشوارترین چیزى است که هر مردى در زندگى‌اش با آن مواجه مى‌شود. عقده مادر همان قابلیت پس‌رفت و عقب‌ افتادگى ارتجاعى (علاقه و اشتیاق به برگشتن به مادر جسمانى و تحت مراقبت قرار گرفتن) وجود مرد است که سریع‌تر از هر عنصر دیگرى در طول عمرش زندگى او را نابود مى‌کند؛ زیرا تسلیم شدن مرد به عقده مادر به‌ مفهوم شکست خوردن در نبرد زندگى است. عقده مادر، آرزوى مرد براى بازگشت و عقب‌ گرد به دوران کودکى، مورد محبت و مراقبت قرار گرفتن، خزیدن در بستر و کشیدن ملافه روى سر خود و طفره رفتن از قبول هر مسئولیتى در زندگى است. این مى‌تواند به‌ صورت دمدمى مزاجى، دلسردى، فلج شدن یا صرفاً «خسته شدن» از همه چیز بروز کند.

در اسطوره‌ شناسى غرب، عقده مادر به‌ صورت اژدهایى بیان مى‌شود که هر قهرمانى باید با آن رو به‌ رو شود و مغلوبش کند. در اسطوره‌هاى قدیم و جدید داستان‌هاى وحشتناکى هست که قهرمان داستان مورد حمله اژدهاى آتش‌بار قرار مى‌گیرد و به سختى موفق به شکست دادنش مى‌شود. دخترى زیبا در انتظار آمدن قهرمان است، اما مرد فقط پس از اینکه بر اژدها یا عقده مادر غالب شد مى‌تواند به دختر برسد. اسطوره جام مقدس در فرهنگ غرب و داستان‌هاى مربوط به آرتور شاه همگى توصیفى عالى از مراحل جنگ با اژدها را آموزش مى‌دهند.

اولین موضوعى که مرد در روبه‌رو شدن با عقده مادر باید بداند این است که عقده مادر ربطى به مادر واقعى خود شخص ندارد. وقتى این بخش زندگى مرد نابالغ موردتوجه قرار مى‌گیرد، او نمى‌داند با چه چیزى مى‌جنگد و احتمالا قضیه را به مادر واقعى خودش ربط مى‌دهد. اما فقط دانستن اینکه کسى «آن بیرون» برایش مشکل درست نمى‌کند، یعنى آماده شدن براى نبرد درونى که تنها نبرد واقعى است. مامان یعنى انسان مجزایى «آن بیرون»، در حالى که عقده مادر مرد همیشه موضوعى درونى است. این نبرد با گرایش مرد براى رها کردن یا پناه گرفتن پشت هزاران بهانه‌اى که او مى‌تواند به آن‌ها متوسل شود شتاب مى‌گیرد و این خطر بزرگ عقده مادر است.

 ۹۲ صفحه، ۳۰۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-91205-3-6 

چاپ ۱۳۸۹: ۱۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه ناشر
پیشگفتار
مقدمه: زن بودن نیاز مرد شدن
بخش یک: موهبت‌هاى عناصر زنانه
عناصرى که خوشبختى مرد را در کار و زندگى تضمین مى‌کند
مادر (مردان از این دریچه زنان را مى‌نگرند)
عقده مادر (مواظبش نباشید زندگى را مى‌بازید)
کهن ‌الگوى مادر (عنصر حامى و قدرت‌دهنده به مرد)
خواهر (راهنماى اصلى براى درک زنانگى)
آنیما (عنصر ارزش‌دهنده به زندگى مردان)
زن (موهبت یا مصیبت)
دختر
سوفیا (زن خردمند)
بخش دو: ابهام و آلودگى عناصر زنانه
ابهام و آلودگى عناصر زنانه
ابهامات و آلودگى‌هاى مادر
اشتباه گرفتن مادر و عقده مادر (پایان تنفر و درگیرى با مادر)
اشتباه گرفتن مادر و کهن‌ الگوى مادر (مادر شما خدا نیست)
اشتباه گرفتن مادر با آنیما (خلاقیت مى‌میرد)
اشتباه گرفتن مادر و زن (عزیزم مرا اشتباه گرفتى)
اشتباه گرفتن مادر و دختر (دخترتان را بدبخت نکنید)
اشتباه گرفتن مادر و سوفیا (مامانت فقط یه مامانه همین)
ابهام و آلودگى‌هاى عقده مادر
همپوشى عقده مادر و کهن‌ الگوى مادر (مردان شاکى از زندگى)
همپوشى عقده مادر و آنیما (لاف نزن تا مرد شوى)
همپوشى عقده مادر و زن (چرا همسر شما افسرده مى‌شود)
همپوشى عقده مادر و دختر (تربیت دختران بى‌اعتماد به زندگى)
همپوشى عقده مادر و سوفیا (معنویت گمشده)
همپوشى دوستى و عقده مادر (رابطه مؤثر با زن منتفى است)
ابهامات و آلودگى‌هاى کهن‌ الگوى مادر
همپوشى کهن‌ الگوى مادر و زن (چرا گاهى فکر مى‌کنم از زنم خسته شده‌ام)
همپوشى کهن‌ الگوى مادر و دوستى (وقتى زنم طبق خواسته‌ام عمل نمى‌کند)
ابهامات و آلودگى‌هاى آنیما
همپوشى آنیما و زن (وقتى زن ناتوان از برآورده کردن انتظارات مرد است)
همپوشى آنیما و دختر (نابود کردن دختر)
همپوشى آنیما و دوستى (نامزد از دست رفته)
ابهامات و آلودگى‌هاى زن همپوشى زن و دختر (بابا من دخترتم نه زنت)
همپوشى زن و سوفیا (سازنده مرد)
همپوشى زن و دوست (ناب‌ترین دستاورد رابطه بشرى)
نتیجه‌گیرى

راهنمای دانلود کتاب مرد ایده آل: موثرترین راهکارهای محبوبیت در میان زنان زندگی

برای دانلود کتاب مرد ایده آل: موثرترین راهکارهای محبوبیت در میان زنان زندگی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مرد ایده آل: موثرترین راهکارهای محبوبیت در میان زنان زندگی
نیما عبدالملکی
۱۳۹۸/۹/۱۵
عالی بود عالی خیلی
حسن پارسایی
۱۳۹۹/۵/۲۲
کتاب بدی نیست ولی جامع هم نیست. در عنوان کتاب آمده: راهکارهایی برای.....
ولی در کتاب اثر چندانی از راهکارها و توصیه‌های عملی نمیبینیم.
مهدی خضیرچی
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
افتضاح. حوصله سر بر
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)