دانلود کتاب مروری بر تاریخ هفتاد ساله تئاتر در شهر هنرپرور اصفهان

  • از: بدرالسادات عیوقی
  • ناشر: انتشارات عیوقی
  • ۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب مروری بر تاریخ هفتاد ساله تئاتر در شهر هنرپرور اصفهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیک

برای دانلود قانونی کتاب مروری بر تاریخ هفتاد ساله تئاتر در شهر هنرپرور اصفهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

کتاب‌های مرتبط

بیشتر ›

معرفی کتاب مروری بر تاریخ هفتاد ساله تئاتر در شهر هنرپرور اصفهان

سال‌ها بود که می‌خواستم کتابی درباره هفتاد سال تئاتر در شهر هنرپرور اصفهان بنویسم.

زیرا خود را مدیون هنرمندان اصفهان می‌دانستم اولاً به واسطه قرابتی که با این عزیزان داشتم آقای علی صدری دایی‌ام ـ سید فخرالدین عیوقی برادرم وآقای رضا و اسماعیل ارحام صدر عموزاده‌های مادرم و سایر دوستان از جمله سرکار خانم ژاله رجایی هنرمند با تجربه و توانای هنر تئاتر که از سه سالگی وارد صحنه تئاتر شده‌اند ثانیاً خودم نیز از کودکی با این هنرمندان مأنوس بوده‌ام. اما متاسفانه فرصتی بدست نمی‌آمد تا اینکه در تماسی که با سرکار خانم ژاله رجایی به مناسبت تبریک سال نو (1391) داشتم خواسته‌ام را با ایشان در میان گذاشتم و ایشان نیز با گشاده‌رویی استقبال کردند و طی نامه زیر مطالبی را در اختیارم قرار دادند و خواسته خود را در نامه چنین عنوان کردند:

حضور محترم سرکارخانم بدرالسادات عیوقی دوست قدیمی و باوفایم از این که لطف کرده و به من زنگ زدید بسیار سپاسگزارم همان‌طور که فرموده بودید من در حد توانم و بضاعتی که داشتم مطالب و موضوعاتی در مورد پدرم استاد محمد علی رجایی و دوران سپری شده تئاتر در اصفهان تهیه کرده و خدمتتان ارسال می‌دارم امید است که مورد توجه قرار گیرد مطالب را آن‌طور که می‌دانید در کتاب درج نمائید و این قضیه چندین ساله تئاتر پررونق اصفهان را به دیگران منتقل نمایید تا دیگران بتوانند از آن بهره‌مند گردند مخصوصاً علاقمندان به هنر تئاتر و سینما ضمناً مطالبی از استاد مهدی ممیزان فیلمنامه‌نویس، نمایشنامه‌نویس، کارگردان و بازیگر قدرتمند و توانای کشور و آقای رضا ارحام صدر هنرمند شهیر را ضمیمه کرده‌ام از طرفی آقای حسین زرین‌فر یکی از هنرمندان دلسوخته هنر تئاتر مطالبی نوشته‌اند اگر چاپ شود برای روحیه ایشان که بیمار هستند بسیار مفید است امیدوارم از این نوشته‌ها مطالبی انتخاب و چاپ کنید که کتاب جامع و مفیدی برای علاقمندان به هنر تئاتر گردد. مسئولیت این امر را به عهده شما می‌گذارم. امیدوارم کمال لطف و مرحمت را نموده و کتاب را به چاپ برسانید.

 ۴۹ صفحه، ۱۱۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 9789648291360 

چاپ ۱۳۹۳: ۲۸۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیک

فهرست مطالب

پیشگفتار
بخش اول
1- دوران کودکی استاد مهدی ممیزان
2- نمایش شازده قاجار
بخش دوم
1- فعالیت هنری در مدارس قدیم اصفهان
2- اجرای نمایش توسط میرزاده عشقی
3- فعالیت هنری در شرکت نفت آبادان
بخش سوم
1- پایه‌گذاری نخستین تئاتر رسمی در اصفهان
2- پایه‌گذاری دومین تئاتر در اصفهان  سپاهان
3- متن مصاحبه مؤلف با آقای علی صدری در سال 1385
بخش چهارم
1- آقای سیدمحمدعلی رجایی‌علوی هنرمند برجسته ایران
2- آقای سیدمحمد علی رجایی هنرمند پاک باخته تئاتر
3- استاد سیدفخرالدین عیوقی
بخش پنجم
1- سومین تئاتر رسمی اصفهان
2- تشکیل گروه هنری ارحام صدر
3- فعالیت گروه هنری ارحام صدر در خارج از کشور
4- استاد مهدی ممیزان
5- هنر تئاتر

راهنمای دانلود کتاب مروری بر تاریخ هفتاد ساله تئاتر در شهر هنرپرور اصفهان

برای دانلود کتاب مروری بر تاریخ هفتاد ساله تئاتر در شهر هنرپرور اصفهان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مروری بر تاریخ هفتاد ساله تئاتر در شهر هنرپرور اصفهان
Amir Jam
۱۳۹۳/۱۱/۲۴
هنرتاتراصفهان مظلوم واقع شده هنرمندان آن مظلوم تر، فرهنگ هرجامعه از ورای هنر نمایش آن جامعه بدست می‌آید، برعهده محققان معاصراست که حق مطلب را ادا کرده و تلاش فرهیختگان گذشته ومعاصر رامنعکس نمایند، (هوشنگ جمشیدیان)
Siavash Bahrami
۱۳۹۷/۱/۳
خیلی خوبه
محمدرضا اخوان صراف
۱۳۹۴/۲/۲۶
بسیارجالب بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)