دانلود کتاب مشکلات رفتاری کودکان: راهنمای کاربردی برای والدین

عکس جلد کتاب مشکلات رفتاری کودکان: راهنمای کاربردی برای والدین
قیمت:
۲۳۴۰۰ تومان - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مشکلات رفتاری کودکان: راهنمای کاربردی برای والدین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مشکلات رفتاری کودکان: راهنمای کاربردی برای والدین

کتاب مشکلات رفتاری کودکان: راهنمای کاربردی برای والدین نوشته مهرناز سعادت به بررسی مسائل پیرامون پرورش و تربیت فرزند می‌پردازد و راهنمایی برای چگونگی کاهش مشکلات رفتاری کودکان و نوجوانان و تربیت درست و اصولی آن‌هاست.

از جمله مهم‌ترین چالش‌هایی که هر خانواده با آن مواجه است شیوه صحیح برخورد با فرزندان در موارد غیرعادی است. این کتاب کمک می‌کند از طریق آموزش فرزندپروری مثبت به والدین و بحث درباره مشکلات رفتاری کودکان و نوجوانان فضای مطلوب‌تری برای رشد فرزندان و آرامش والدین ایجاد شود.

کیفیت فرزندپروری عامل مهمی در رشد و تکامل بهینه کودکان و نوجوانان و سازش یافتگی اجتماعی آن‌هاست. کودکی که نیازهای جسمی و روحی‌اش به اعتدال پاسخ داده شود و از امنیت خانوادگی مطلوبی برخوردار باشد، قطعا سلامت روانی بیشتری خواهد داشت.

مهرناز سعادت نویسنده کتاب مشکلات رفتاری کودکان، با استفاده از تجربه‌های عینی و دانش نظری و بالینی خود، شما را با روش‌های تربیت و پرورش فرزند برای روبه‌رو شدن با مشکلات شایع میان فرزندان کودک و نوجوان آشنا می‌کند و جدیدترین و کاربردی‌ترین روش‌ها را برای تربیت فرزندان به نحو احسن، در اختیارتان قرار می‌دهد.

نکته‌هایی کاربردی برای کنترل رفتار کودکان و کاهش مشکلات آن‌ها:

- محدودیت‌های قابل‌قبولی را برای فرزندتان وضع کنید.
- کودک خود را برای انجام رفتارهای خوب تشویق کنید.
- به رفتارهای بد کودک بلافاصله، و همواره با قاطعیت پاسخ دهید.
- در پاسخ به رفتارهای بد کودک، رفتارهای قابل‌قبول و جانشین را توضیح دهید.
- خودتان الگوی مناسبی از چیزی که از کودک انتظار دارید، باشید.
- در مقابل رفتارهای ناپسند کودک آرام، ولی جدی و محکم باشید.
- خودتان مستقیم با کودک برخورد کنید و دیگران را واسطه قرار ندهید.
- برای پیشگیری از ایجاد مشکلات، روابط خود و کودکتان را با صرف وقت بیشتر استحکام بخشید.
- با فرزندتان صحبت کنید و سعی کنید حرف‌های او را بشنوید و زمان بیشتری را برای انجام کارهایی که او دوست دارد بگذارید.

مطالعه کتاب مشکلات رفتاری کودکان: راهنمای کاربردی به چه کسانی توصیه می‌شود؟

مطالعه این کتاب به مادران و پدران، مربیان، معلمان و سایر کسانی که با کودکان در تعامل هستد و به گونه‌ای در تعلیم و تربیت آن‌ها نقش دارند، توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب مشکلات رفتاری کودکان: راهنمای کاربردی می‌خوانیم:

اگر در برخی موارد احساس می‌کنید که رفتار فرزندتان از یک بدرفتاری و بداخلاقی طبیعی فراتر می‌باشد یا اگر به عنوان پدر یا مادر با محدودیت‌هایی دیگر نمی‌توانید این وضعیت را تحمل کنید، حتماً از یک فرد متخصص کمک بگیرید. البته باید تأکید کرد که این رفتارها لزوماً بدین معنا نیست که فرزند شما مشکل روانی دارد. خشم کودک یک احساس کاملاً طبیعی است، اما مردم معمولاً در پاسخ به آن مشکل دارند. هرگاه دچار تردید شدید با پزشک اطفال فرزند خود صحبت کرده و یا سعی کنید بر روند درمانی او اعتماد نمایید. در اینجا به برخی شرایط لزوم مراجعه به متخصص اشاره می‌شود:

- در صورتی ‌که فرزندتان با وجود اقدامات متعدد هنوز هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد. مشاور اغلب به شما کمک می‌کند تا به طرح خود ادامه داده و در طول مشاوره ایده‌های خود را تقویت نمایید.

- در صورتی ‌که عوامل تحریک فرزند شما منطقی به‌نظر نمی‌رسد و او حساسیت زیادی نسبت به همه چیز دارد.

- در صورتی ‌که فرزندتان قادر به مقابله با عوامل تحریک‌کننده نیست باید مشاوره منظور گردد. برای‌ مثال، اگر اضطراب یک عامل تحریکی است؛ او باید هنگامی‌که احساس خجالت یا اضطراب می‌کند روش بهتری را برای واکنش نشان دادن انتخاب کند. به یاد داشته باشید شما به عنوان پدر و یا مادر همیشه می‌توانید رفتار فرزند خود را تغییر دهید.

اگر در گذشته، فرزندتان کنترل خود را از دست می‌داد و شما نمی‌توانستید مسائل را آن‌گونه که باید مدیریت نمایید، خود را سرزنش نکنید. شاید بر سر فرزندتان فریاد می‌کشیدید و یا وقتی او بداخلاقی می‌کرد به طور کامل تسلیم می‌شدید. اما هیچ ‌یک از ما خودبه‌خود نمی‌دانیم چگونه با همۀ کارهایی که فرزندان‌مان انجام می‌دهند، برخورد کنیم. واقعاً وحشت‌آور است. بنابراین کمی به خودتان فرصت دهید و برنامه‌تان را چندبار تمرین کنید. این کار در ابتدا کمی زمان می‌برد و شما باید به طور مرتب آن را تکرار کنید، اما در نهایت نتیجه خواهید گرفت. اگر نتوانسته‌اید در گذشته هیچ کاری انجام دهید، احساس اندوه نکنید؛ می‌توانید از همین امروز برای انجام روشی مؤثر دست‌به‌کار شوید.

فهرست مطالب

مقدمه
مشکلات رفتاری درون‌نمود
اضطراب کودکان
کنترل اضطراب کودکان با روش فرندز “FRIENDS”
کنترل اضطراب در کودکان با روش توانمندسازی والدین “EP”
اضطراب بازگشت به مدرسه
مشکلات رفتاری برون‌نمود
کودکان با اختلال نافرمانی - لجبازی
کودکان دارای اختلال سلوک
اختلال نارسایی توجه همراه با بیش‌فعالی
خشم کودکان و نحوه برخورد با آن
عصبانیت طولانی‌مدت
بی‌اعتنایی کودک
اختلال شخصیت منفعل- مهاجم یا خشم پنهان کودکان
خشم زاویه‌دار
جنگ‌های قدرتی
قالب‌های رفتاری نوجوانان
قالب تانک ویرانگر
قالب مین زمینی
قالب غُر زن حرفه‌ای
قالب سکوت
قالب عقلِ کل
قالب منفی‌باف ناراضی
قالب تیرانداز در کمین نشسته
کودک بی‌انگیزه
القاب منفی
اعتماد به ‌نفس پایین در کودکان
فهرست منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مشکلات رفتاری کودکان: راهنمای کاربردی برای والدین
نویسنده
ناشر چاپینشر بوی کاغذ
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۸۴
زبانفارسی
شابک978-622-6070-21-8
قیمت نسخه الکترونیک
۲۳۴۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب الکترونیک
موضوع کتابکتاب‌های علوم تربیتی، کتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان

نظرات کتاب مشکلات رفتاری کودکان: راهنمای کاربردی برای والدین

سلدا رییس
۱۳۹۹/۱۱/۳۰
نسخه‌ی نمونه رو خوندم. برای من که بچم یکسره دچار ترس و اضطراب میشه، بسیار کاربردی و عالی بود.
مشاهده همه نظرات ۱
تربیت کودک، تربیت نوجوان، روانشناسی کودک، اختلالات کودکان، کتاب آموزشی و رفتاری کودکان، اختلالات رفتاری کودکان، آموزش کودکان، کتاب تربیتی کودکان، مشکلات کودکان، ارتباط موثر والدین با فرزندان، آموزش والدین، اختلالات یادگیری، مشکلات رفتاری کودکان، آموزش مهارت های اجتماعی کودک، کتاب های آموزشی و رفتاری بچه ها، آموزش به کودکان، رفتار شناسی کودکان، روانشناسی بالینی، تربیت کودکان، تعلیم و تربیت کودکان، تربیت فرزندان، مسائل تربیت فرزند، تربیت فرزند، تعلیم و تربیت، اهمیت تعلیم و تربیت، مهمترین اصول تعلیم و تربیت، روابط متقابل والدین و فرزندان، ارتباط والدین با فرزندان، ارتباط والدین با نوجوانان، والدین و کودک، جنبه های روانشناسی ارتباط والدین و کودک، بیش فعالی در کودکان چیست، استرس و اضطراب، کاهش اضطراب، کاهش اضطراب در کودکان، اضطراب کودکان در مدرسه، تقویت اعتماد به نفس در کودکان، افزایش اعتماد به نفس کودکان، افزایش اعتماد به نفس در نوجوانان، راه های افزایش اعتماد به نفس در نوجوانان، اعتماد به نفس کودکان