معرفی و دانلود کتاب معامله‌گری با ذهن‌ آگاهی: کتابی که هر معامله‌گری قبل از ورود به معامله باید بخواند

عکس جلد کتاب معامله‌گری با ذهن‌ آگاهی: کتابی که هر معامله‌گری قبل از ورود به معامله باید بخواند
قیمت:
۷۹۹۰۰ ۳۹,۹۵۰ تومان ۵۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب معامله‌گری با ذهن‌ آگاهی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب معامله‌گری با ذهن‌ آگاهی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب معامله‌گری با ذهن‌ آگاهی: کتابی که هر معامله‌گری قبل از ورود به معامله باید بخواند

کتاب معامله‌گری با ذهن‌ آگاهی نوشتۀ گری دیتون نخستین کتابی است که مهارت ذهن‌ آگاهی را در کنار روانشناسی آموزش می‌دهد، تا نه تنها معامله‌گر‌ها بلکه هر شغلی را که به تصمیم‌های در لحظه نیاز دارد با روانشناسی عملکرد آشنا کند.

دربارۀ کتاب معامله‌گری با ذهن آگاهی

تمرکز گری‌دیتون (Gary Dayton) در کتاب معامله‌گری با ذهن آگاهی (Trade Mindfully) بر واکنش‌های روانی معامله‌گران و مشاغلی است که صاحبان آن‌ها لازم است تصمیم‌های آنی بگیرند. دیتون به پیشرفته‌ترین یافته‌های علم روانشناسی می‌پردازد و از این طریق، افراد را با ذهن‌آگاهی در معامله آشنا می‌کند. در قسمت‌های مختلف این کتاب به راهبرد‌های روانشناسی اثبات شده از جمله ذهن‌آگاهی پرداخته می‌شود که حل‌کننده‌ی بسیاری از مشکلات است.

گری‌دیتون در این کتاب دو موضوع اساسی را بررسی می‌کند؛ اول، اهمیت مهارت ذهن‌آگاهی و دوم، فرآیند‌های روانشناختی قبل، حین و بعد از تصمیم گیری. مهارت اصلی برای عملکرد مناسب در رویارویی با چالش‌های پیش‌روی مشاغل، ذهن‌آگاهی است. ذهن‌آگاهی به ما آموزش می‌دهد خودمان را بشناسیم و بر ذهن خود مسلط شویم تا بدانیم در موقعیت‌های حساسِ تصمیم‌گیری، دارای حق انتخاب هستیم. همچنین یاد می‌گیریم که وقتی در یک معاملۀ حساس قرار داریم و یک تصمیم سخت پیش‌روی ماست هیجان‌زده نشویم؛ بلکه با تسلط بر ذهن خود، مهم‌ترین عوامل را بخاطر داشته باشیم و عملکرد خوبی از خود نشان دهیم.

معامله‌گران موفق باید در بسیاری از مهارت‌های تجاری و اقتصادی توانا باشند، اما در دنیای امروز علاوه‌بر تکنیک‌های مدیریتی، مدیریت هیجان و کنترل‌ چالش‌های روحی نیز برای رسیدن به موفقیت نقش مهمی ایفا می‌کنند. این کتاب یک اثر منحصر به فرد است که از انواع تکنیک‌های‌ کنترل کنندۀ هیجان استفاده می‌کند، به خواننده اجازه می‌دهد تا نقاط تاریک ذهنش را ترمیم کرده و توانایی تجاری و معامله‌گری خود را به حداکثر برساند.

ذهن آگاهی که از مهم‌ترین مهارت‌های مورد بحث در این کتاب است به طور سنتی در کشور‌های شرقی برای کاهش استرس و غلبه بر افکار منفی استفاده می‌شود. یک معامله‌گر توانمند در دنیای امروز نیازمند داشتن این توانایی است. عوامل بسیاری در یک معامله نقش دارند اما طبق بسیاری از تحقیقات، موانع احساسی از مهم‌ترن عواملی هستند که منجر می‌شوند معامله‌گران نتایج ضعیفی بگیرند. نویسنده راهنمای مفیدی برای کنترل این عوامل با ذهن‌آگاهی در اختیار ما می‌گذارد.

نکوداشت‌های کتاب معامله‌گری با ذهن‌آگاهی

  • این یک کتاب فوق‌العاده است. در واقع، این مفیدترین کتاب در بیست سال گذشته است؛ مجموعه‌ای از اطلاعات و فعالیت‌های مفید. شایسته است که این اثر در قفسۀ کتاب هر تاجری وجود داشته باشد. (ری باروز، تاجر موفق)
  • معامله‌گری با ذهن‌آگاهی را باید هر کسی که سرمایه‌گذاری می‌کند، بخواند. آن دسته از معامله‌گرانی که به دنبال درک بهتری از اینکه چگونه ذهن نتایج معاملات خود را زیر و رو می‌کند هستند، این کتاب را راهگشا خواهند یافت. (دیوید اچ. ویس، تحلیلگر بازار)
  • این بهترین کتابی است که من در مورد موضوع ذهن‌آگاهی در تجارت پیدا کرده‌ام. دکتر گری دیتون مشکلاتی را که معمولاً معامله‌گران شیطان صفت دارند توضیح می دهد و از تحقیقات گسترده ای استفاده می کند تا نشان دهد چگونه ذهن آگاهی و نحوی از فرآیندگرایی می‌توانند به طور مؤثر به این موارد رسیدگی کنند. در مجموع، یک کتاب خوب و حاصل تحقیقات بسیار، که پلی میان تئوری، تحقیق و عمل است. (برت استین بارگر، نویسنده کتاب The Daily Trading Coach)

کتاب معامله‌گری با ذهن آگاهی مناسب چه کسانی است؟

همه‌ی افرادی که شغل پرتنشی دارند و باید در لحظه تصمیم‌های مهمی بگیرند، نیاز به یک راهنمای مفید دارند تا به کمک آن محرک‌های هیجانی را کنار بگذارند و بهترین عملکرد را نشان بدهند؛ راهنمایی که باید مبتنی بر ذهن فرد باشد. این کتاب به کمک‌ این گروه از افراد می‌آید تا در لحظات بحرانی بهترینِ خودشان باشند.

با گری دیتون بیشتر آشنا شویم

گری دیتون تجارت را در سال 1999 آغاز کرد. او در وهلۀ اول موفق نشد. در واقع، چندین سال طول کشید تا کسب و کار او به تجارت سود تبدیل شود. دیتون آموخت که یک معامله‌گر نه تنها به مهارت‌های فنی و دانش مدیریت پول نیاز دارد، بلکه به روانشناسی مناسب نیز نیاز دارد تا دانش و مهارت های خود را در اعمال سودآور به کار گیرد. گری همچنین یک روانشناس است. او رئیس یک شرکت مشاوره است که در زمینۀ عملکرد بازرگانان فعالیت می‌کند.

در بخشی از کتاب معامله‌گری با ذهن آگاهی می‌خوانیم

ذهن شهودی شما بدون هیچ مشکلی پا پیش می‌گذارد و قضاوتش را براساس مشاهداتش انجام می‌دهد. همین موجب خطا می‌شود، زیرا این بخش از ذهن محدود به کارهایی است که می‌تواند انجام دهد. تصمیمات معامله‌گری نیاز به تلفیق تکه‌های مختلف داده‌های بازار دارد که اغلب در تضادند. تصمیمات معامله‌گری همواره احتمالات به همراه دارند. ذهن شهودی نمی‌تواند داده‌ها را تلفیق کند یا با احتمالات دست‌و‌پنجه نرم کند.

این روش فکری در قلمروی ذهن مشورتی است، اما همان‌طورکه ناتان تجربه کرد، درگیر کردن ذهن مشورتی بسیار دشوار است؛ زیرا ذهن مشورتی همان قضاوت‌های ذهن شهودی را می‌پذیرد. ذهن ناتان به‌شدت تحت‌تأثیر عوامل روان‌شناختی دیگری قرار داشت. اثر تأخر یک‌بار دیگر در اینجا خودش را نشان داد. ذهن ناتان بیشتر از اینکه به دو واقعیت بپردازد، یعنی در نظر بگیرد که در روندی نزولی رالی‌ها سریع تمام می‌شوند و قیمت در حال رسیدن به سطح عرضۀ مشخصی است، فقط به آخرین روند صعودی قیمت تمرکز کرد.

ازطرفی هیجان ناتان از اینکه همان صبح تصمیم معاملاتی پرسودی گرفته بود بر قدرت درک او از واقعیت تأثیر منفی داشت. او علاوه‌بر هیجان شادی، کمی هم مغرور شده بود. در بیشتر موارد وقتی ما دربرابر اتفاقی هیجان مثبت داریم، سپرمان را پایین می‌گذاریم. در این حالت برخلاف وقتی‌که حال خنثی یا منفی داریم، قدرت تحلیلمان کم می‌شود، زیرا ذهن شهودی برای خودش آزاد می‌چرخد و حکمفرمایی می‌کند.

وقتی هیجان داریم انتظار داریم نتایج مثبت پیاپی نصیبمان شوند. این همان «روش اکتشافی عاطفی» است و در تصمیم ناتان کاملاً مشهود است. روش اکتشافی نمایندگی و سوگیری‌های مرتبط با آن در معامله‌گران بسیار متداول است. در هرمورد معامله‌گر ویژگی‌های بازار را به‌اشتباه چیزی درست می‌پندارد و این حقیقت ندارد. این پدیده وقتی روی می‌دهد که کاری ساده را به‌جای کاری سخت برگزیده‌ایم.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
مقدمه‌ی مترجمان
مقدمۀ نویسنده
بخش 1: شناخت ذهن خویش
فصل 1: نقاط کور ذهنی معامله‌گران
فصل 2: هیجان‌های قوی در معامله‌گری
فصل 3: دست‌و‌پا زدن برای کنترل و رفع هیجان‌ها
فصل 4: لزوم وجود هیجان‌ها در معامله‌گری
بخش 2: استفاده از روان‌شناسی نوین
فصل 5: ارتقای وضعیت روانی معامله‌گران در گرو ذهنیتی متفاوت است
فصل 6: با تمرین ذهن‌آگاهی با حواس جمع معامله کنید
فصل 7: ناهم‌جوشی: مهارت پیشرفته‌ای در ذهن‌آگاهی
فصل 8: پذیرش و معامله‌گری متعهدانه
بخش 3: به حداکثر رساندن عملکرد معاملاتی خود
فصل 9: فرایند روان‌شناسی معاملات: آمادگی عالی
فصل 10: فرایند روان‌شناختی معامله‌گری: اجرای اثربخش
فصل 11: فرایند روان‌شناختی معامله‌گری: خودارزیابی سازنده
فصل 12: سخن پایانی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب معامله‌گری با ذهن‌ آگاهی: کتابی که هر معامله‌گری قبل از ورود به معامله باید بخواند
نویسنده
مترجمفاطمه باغستانی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات344
زبانفارسی
شابک978-622-220-757-1
موضوع کتابکتاب‌های آموزش سرمایه گذاری، بورس و فارکس، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۷۹۹۰۰ ۳۹,۹۵۰ ت ۵۰%
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب معامله‌گری با ذهن‌ آگاهی

حمید میرباقری
۱۴۰۲/۳/۱۹
کتاب بسیار فوق العاده برای کسانی که وارد دنیای بازار مالی میشن واقعا خوندنش واجبه که از مشکلات و سختی‌های این بازار اگاه بشه هرچند چند مشکل در کتاب به نظر من رسید
اول اینکه توضیحات در جاهایی بسیار خسته کننده و تکراری میشه که عین خود بازار مالی روی روان ادم راه میره خصوصا در ۳ فصل میانی کتاب
دوم
اینکه مترجم هیچ دانشی نسبت به بازار مالی نداره و ترجمش مناسب نیست
سوم اینکه ریتمش با توجه به ۳ فصل ابتدایی خوب در ۳ فصل میانی کسل کننده میشه که با وجود ۳ فصل بینظیر انتهایی کتاب که راهکارهای فوق العاده داره خوندن اون ۳ فصل اخر رو یکم سخت میکنه و بنظرم باید اون ۳ فصل اخر دوبار یا حای بیشتر خونده بشه برای درک عالی تر
چهارم اینکه اصطلاحات ۳ فصل اول یک مقدار سنگینه و ممکنه باعث نگرانی خواننده از فهمش بشه ولی بعدا متوجه میشیم که اون اسامی چندان اهمیتی ندارن و اصل موضوع در فصول انتهاییه
مسعود
۱۴۰۲/۱۱/۲۵
سلام، ابتدا تشکر میکنم از مجموعه کتابراه برای تامین این کتاب مفید.
سعی میکنم خیلی خلاصه بنویسم؛ نویسنده، گری دیتون، خودش روانشناس و تاجره. این کتاب رو بر اساس تجربیات و دانسته‌های خودش و همچنین تحقیقات مختلفی که توسط سایر روانشناسان در زمینه روانشناسی ترید و معامله گری انجام شده نوشته. تقریبا همه
مثالهایی که آورده، برای کسانی که ترید میکنند کاملا واقعی و ملموسه و براشون پیش اومده و پیش میاد.
بخشهای مختلف کتاب:
سوگیری‌های شناختی (مرتبط با ترید)
شناخت هیجانات درونی (که مستقیم روی تریدمون تاثیر داره)
تفکرات شخصی خودمون (موثر بر ترید)
توضیح راجع به ذهن اگاهی (موضوع اصلی کتاب)
بررسی کلیشه‌های روانشناسی (از احساسات و هیجانات خودت بپرهیز!)
تمرینهای مختلف در زمینه ذهن اگاهی و کنترل هیجان در ترید
و...
کاربر L
۱۴۰۱/۱۲/۷
کتاب خیلی خوبیه و محتوا عالی داره
اما متاسفانه ترجمه جالبی نداره و مترجم به نظر میرسه با بسیاری از اصطلاحات مارکت‌های مالی آشنا نیست و مفهوم و ترجمه در برخی جملات اشتباه صورت گرفته!
مثلا به سهم گفته شده بورس در صورتی که بورس به مارکت گفته میشه و جمله به نگه داشتن سهم یا موقعیت معاملاتی احتمالا
اشاره داشته.
ایراد بعدی نسبت به اصطلاحات انتخابی سنگینه، مثلا سوگیری اکتشافی یا نقطه کور و... خودش نیاز به ترجمه و تفسیر داره و بهتر بود مفاهیم خودمونی تر ترجمه میشد و لازم به این همه کلمه پیچیده و سنگین که فهم و منظور نویسنده رو سخت می‌کنه به نظر بنده نداشت و جالب نیست.
باتشکر
وحید زهانی
۱۴۰۲/۹/۱۸
با تشکر از عوامل کتابراه بابت ارائه این فایل
این کتاب جزو کتاب‌هایی هست که قطعا باید بخونید و بسیار عالی موارد مطرح شده چون نویسندش فقط یک نویسنده نیست و با مسائل روبرو شده
اما متاسفانه ترجمه بشدت ضعیفی داره این مترجم عزیز و مثل اینکه هیچ دانشی از بازار مالی نداشتن ایشون و فقط ترجمه گوگلی داره از
این ترجمه
ممنون میشیم اگر ترجمه‌های بهتری اگر وجود داره ارائه بشه عوامل کتابراه
یا اینکه خودمون کتاب اصلی رو دست پا شکسته ترجمه کنیم از ترجمه این مترجم محترم بهتر خواهد بود.
حسن میرباقری
۱۴۰۲/۳/۵
من دارم سعی میکنم معامله گر بشم و این کتاب عالی رو مطالعه کردم قطعا به همه دوستانی که قدم تو راه معامله گری گذاشتن نه تنها توصیه میشه بلکه به نظرم مطالعه این کتاب ضروریه بنده ۴ سال فعالیت دارم و تمام نکات کتاب رو با گوشت و استخوان درک کردم البته همونطور که نویسنده میگه شاید اغلب ما موارد کتاب بدیهی برامون باشه ولی نکته اینجاست که بتونیم خودمون رو از بیرون ببینیم و بدون غرض رفتار خودمون رو مشاهده کنیم
فرهاد شعبانی خواه
۱۴۰۱/۶/۲۲
یک کتاب فوق عالی در زمینه بازار‌های مالی،،، هرکسی چه بخواد تریدر بشه چه ترید میکنه باید از نظر من این کتاب روبخونه که در مسائل روانشناسی حوزه ترید ومعامله گری خیلی خیلی کمک کنندس برای افرادی که در حوزه بورس، بازار فارکس، بازار ارز‌های دیجیتال فعالیت دارن بشدت توصیه میشه.
علی عبدی
۱۴۰۱/۱۱/۳۰
این کتاب به نظرم داستان و تجربیات و افکار و ذهن چندین هزار نفر میتونه باشه که میتونن توی زندگیشون استفاده کنن و اینکه قدرت انسان رو رونمایی میکنه چون هر انسان نیاز داره به یک طراحی به یک سیستم که بتونه خودش رو کنترل کنه و این کتاب خیلی کارآمد‌های داره که میتونید به نحو احسن ازش استفاده بکنید
محمدجواد پالیزوان
۱۴۰۱/۱۱/۱۸
کتاب پژوهشی که به صورت آکادمیک به مقوله روانشناسی معامله گری میپردازه. تقریبا اکثر کتاب‌های روانشناسی معامله گری به صورت تجربی این مقوله رو بررسی میکنن اما این کتاب به صورت پژوهشی و تجربی به این کار پرداخته. توصیه میشه حتما مطالعه بشه جز کتاب‌های مفید در این حوزه هست.
Mr Analyst
۱۴۰۲/۱/۸
بسیار عالی، حدود ۵ سال است در بازارهای مالی کار میکنم و با تمام وجود به این باور رسیدم که کلید موفقیت در این بازار روانشناسی و کنترل ذهن است و این کتاب با اختلاف بهترین کتاب در این حوزه است. کتاب trading in zone اثر مارک داگلاس هم پیشنهاد میکنم
ابراهیم زبیری
۱۴۰۱/۸/۲۱
یک کتاب ارزشمند و عالی برای معامله گران بازارهای سرمایه که در این مسیر با درهای بسته روبرو می‌شوند، این کتاب عمیقا به مشکلات روانی و ترس‌های شناخته شده در معامله گری می‌پردازد با مثال‌های فراوان و راه حل‌های عملی
احسان موسویان
۱۴۰۲/۱/۷
این کتاب می‌تونه برای کسانی که مشکلاتی در زمینه‌ی عدم تسلط بر عواطف و احساسات خود در هنگام ترید دارند مفید باشه. روانشناسی ترید مبحث بسیار مهمی برای معامله گران است و این کتاب سعی داره با تکنیک‌هایی در این امر به معامله گران کمک کند.
King of wall street
۱۴۰۱/۸/۳
کتابی بسیار زیبا از گری دیتون که برای هر کسی که میخواد در حوزه فارکس و بازار سرمایه فعالیت کنه یک کتاب عالی و بی‌نقص هست که همه چیز رو به صورت خیلی خوب توضیح داده و شما با خواندن این کتاب به عمق نوشته هایش میتونید پی ببرید.
سینا قاسمی
۱۴۰۲/۷/۱۵
این کتاب به شدت برای کسانی که شغل معامله گری رو در پیش گرفتند پیشنهاد میکنم. فوق العاده کتاب عالی هست مخصوصا برای کسانی که سابقه معامله گری دارند. هرچی از خوبی این کتاب بگم کمه... حتما حتما حتما چند دور باید خونده بشه
علی زندی فر
۱۴۰۲/۶/۲۶
این کتاب یکی از فوق العاده‌ترین کتابهایی هستش که میتونید بخونید، پایه کتاب برای معامله گری هست ولی یه سری راهکارهای روانشناسی رو ارائه میده که میتونید ازونا توی تمام زمینه‌های زندگیتون استفاده کنید، حتما توصیه میشه
Shahab Shokuhi
۱۴۰۱/۹/۲۴
درود مهربونا
بالای سی تا کتاب بازار مالی خوندم و کلی هم ضرر کردم اما این کتاب واقعا فوق العادست
خیلی خیلی فوق العادست اگه قصد دارید حرفه‌ای معامله کنید چندین بار این کتاب رو بخونید و تمرینات اون رو انجام بدید
مشاهده همه نظرات 78

راهنمای مطالعه کتاب معامله‌گری با ذهن‌ آگاهی

برای دریافت کتاب معامله‌گری با ذهن‌ آگاهی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.