دانلود کتاب معماری و خودشکوفایی کودکان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب معماری و خودشکوفایی کودکان  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب معماری و خودشکوفایی کودکان

جمال الدین مهدی نژاددرزی و مهدیه حسن خانی در کتاب معماری و خودشکوفایی کودکان به دنبال الگویی درست برای طراحی محیطی هستند که در خودشکوفایی دانش‌آموزان تاثیرگذار باشد.

محیط‌های فیزیکی نقش مهمی را در سازماندهی و سازمان‌بخشی به زندگی افراد بازی می‌کنند. بسیاری از ناهنجاری‌های رفتاری در جوامع شهری مثل رعایت نکردن قانون، خشونت، پرخاشگری، علاوه بر آنکه ریشه‌های فرهنگی و تاریخی دارد در کیفیت آموزشی، کاری و محیطی نیز نهفته است.

بدون شک یکی از این محیط‌های فیزیکی مدرسه خواهد بود، مدرسه را می‌توان به مثابه خانه‌ای در نظر گرفت که ابعاد آن بزرگ‌تر است و کودکان قسمتی از زندگی‌شان را در این محیط سپری می‌کنند. از این رو، طراحی مدرسه با توجه به نیازهای ویژه‌ی کودکان بین 7 - 12 سال، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

در سال‌های اخیر روانشناسان نسبت به اهمیت بسیار محیط خصوصا محیط‌های معماری آگاه شدند و معتقدند که این فضاها در قابلیت‌های اجتماعی و ذهنی کودکان تاثیر دارد. بنابراین این وظیفه‌ی طراحان است که در فرآیند طراحی فضاهای مربوط به کودکان، همواره این تاثیر را مد نظر داشته باشند.

در خلق یک اثر خوب معماری، دانستن در مورد ویژگی‌های مخاطبان اهمیت زیادی دارد. معمار باید بداند توقعات کاربران چیست و سعی کند به نیازهای روانی و فیزیکی آنان پاسخ دهد. برای طراحی فضاهای کودکانه‌ای چون مهدکودک و مدرسه هم باید در مورد رفتار و واکنش‌های کودکان نسبت به عوامل مختلف محیطی اطلاع داشت.

در بخشی از کتاب معماری و خودشکوفایی کودکان می‌خوانیم:

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در بروز رفتارهای کودکان پس از عامل ذاتی و درونی، محیط و عوامل محیطی می‌باشد. اهمیت تاثیر محیط به اندازه‌ای است که می‌تواند از یک فرد عادی یک شخصیت ممتاز و استثنائی بسازد دوران کودکی در شکل‌گیری شخصیت آن‌ها در آینده تاثیر زیادی دارد. از این رو بایستی به نیازها و حقوق کودکان توجه شود. انسان‌ها در دوران کودکی انعطاف پذیری بیشتری نسبت به بزرگسالی دارند و می‌توان آن‌ها را در مسیر مورد نظر رهنمون ساخت. بنابراین اگر در یک محیط مطلوب قرار گیرند آینده بهتری خواهند داشت ولی اگر محیط برای او نامناسب باشد به آلودگی‌ها جذب می‌شوند. متاسفانه امروزه برای طراحی محیط به نظر کودکان توجهی نمی‌شود و این محیط‌ها برای کودکان مشکل ساز خواهد بود.

 ۱۴۵ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-266006-2 

چاپ ۱۳۹۹: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: خودشکوفایی و کالبد
فصل 2: معماری و تاثیر بر خودشکوفایی
فصل 3: گزارش کار
فصل 4: عوامل تاثیرگذار بر خودشکوفایی
فصل 5: ارائه راهکارها

 

راهنمای دانلود کتاب معماری و خودشکوفایی کودکان

برای دانلود کتاب معماری و خودشکوفایی کودکان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  معماری و خودشکوفایی کودکان

نظرات کتاب معماری و خودشکوفایی کودکان

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.