دانلود کتاب مقدمه‌ای بر ایمن‌سازی لرزه‌ای اعضای غیر سازه‌ای در ساختمان‌ها


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مقدمه‌ای بر ایمن‌سازی لرزه‌ای اعضای غیر سازه‌ای در ساختمان‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مقدمه‌ای بر ایمن‌سازی لرزه‌ای اعضای غیر سازه‌ای در ساختمان‌ها

هدف کتاب مقدمه‌ای بر ایمن‌سازی لرزه‌ای اعضای غیر سازه‌ای در ساختمان‌ها، معرفی اصول ایمن‌سازی لرزه‌ای اعضای غیر سازه‌ای ساختمان‌ها به منظور ایجاد آشنایی اولیه برای درک مفاهیم پایه در این زمینه است.

کشورهای پیشرفته با مدیریت اقدامات ایمن سازی لرزه‌ای، آسیب‌های مربوط به خسارت‌های سازه‌ای را کاهش داده و در محافظت از تجهیزات کاربری ساختمان، ملحقات معماری و تأسیسات مکانیکی و الکتریکی که همگی را عملا می‌توان اعضای غیرسازه‌ای نامید پیشرفت‌های مهمی بدست آورده‌اند. این در حالی است که در بسیاری از کشورهای دیگر نظیر هند با توجه به اینکه ایمن سازی سازه‌ی ساختمان‌ها هنوز به حد کفایت نرسیده است از این رو توجه بر ایمن سازی اعضای غیرسازه‌ای نیز در سایه قرار می‌گیرد. در کشورهای پیشرفته‌ای مانند ایالات متحده‌ی آمریکا هزینه‌ی اعضای غیر سازه‌ای ساختمان‌هایی مانند بیمارستان‌ها بدون در نظر گرفتن قیمت زمین به حدود ۹۰% کل هزینه‌ی پروژه (ساخت) می‌رسد و به این ترتیب اهمیت سرمایه‌گذاری برای ایمن سازی لرزه‌ای اعضای غیرسازه‌ای آگاهانه مشخص گردیده و انجام آن توسط الزامات آیین‌نامه‌های لرزه‌ای ضرورت می‌یابد. البته اگرچه به طور مشابه در بسیاری از سایر کشورهای لرزه‌خیز دنیا مانند کشور مورد بحث این کتاب هم هزینه‌ی اعضای غیرسازه‌ای ساختمان‌ها عملا زیاد و به سرعت در حال افزایش بوده و در مورد ساختمان‌هایی مانند بیمارستان‌ها هم اکنون به حدود ۷۰% هزینه‌ی کل ساخت می‌رسد اما سرمایه‌گذاری‌های مربوط جدای از کمتر بودن آن‌ها هنوز بدون ضوابط آیین‌نامه‌ای لازم و کافی انجام و به همین دلیل نیز کم‌تر مؤثر می‌گردند.

کتاب مقدمه‌ای بر ایمن‌سازی لرزه‌ای اعضای غیر سازه‌ای در ساختمان‌ها (Earthquake Protection Of Non-Strutural Elements In Buldings)، نتایج پژوهش‌های انجام یافته در خصوص ایمن سازی لرزه‌ای اعضای غیرسازه‌ای را ارائه و برخی الزامات آیین‌نامه‌ای را تا حدودی مورد بحث قرار می‌دهد.

امید است این کتاب مورد توجه ویژه‌ی مهندسان و معماران به موضوع بخصوص در کشورهایی مانند هند که در آن‌ها هزینه‌های صرف شده برای اعضای غیر سازه‌ای عملا فاقد پشتوانه‌های لازم و کافی علمی و فنی می‌باشند گردد. از این رو، مخاطبان اصلی این کتاب معماران حرفه‌ای، مهندسان عمران، اساتید دانشگاه و دانشجویان مربوط هستند.

 ۱۷۸ صفحه، ۱۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-99037-1-1 

چاپ ۱۳۹۶: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: آشنایی با اعضای غیر سازه‌ای
فصل 2: مفاهیم رفتار لرزه‌ای اعضای غیر سازه‌ای
فصل 3: عملکرد اعضای غیر سازه‌ای حین زمین لرزه
فصل 4: عملکرد لرزه‌ای مورد انتظار غیر سازه‌ای
فصل 5: ضوابط آیین نامه‌های بین المللی ایمن‌سازی اعضای غیر سازه‌ای
فصل 6: نگاهی به گذشته برای آینده
پیوست‌ها

راهنمای دانلود کتاب مقدمه‌ای بر ایمن‌سازی لرزه‌ای اعضای غیر سازه‌ای در ساختمان‌ها

برای دانلود کتاب مقدمه‌ای بر ایمن‌سازی لرزه‌ای اعضای غیر سازه‌ای در ساختمان‌ها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مقدمه‌ای بر ایمن‌سازی لرزه‌ای اعضای غیر سازه‌ای در ساختمان‌ها