دانلود کتاب مقدمه‌ای بر روانشناسى یونگ


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مقدمه‌ای بر روانشناسى یونگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مقدمه‌ای بر روانشناسى یونگ

کتاب مقدمه‌ای بر روانشناسى یونگ به قلم فریدا فوردهام، شما را با اندیشه‌ها و باورهای کارل گوستاو یونگ، این روانشناس مشهور و برجسته آشنا می‌کند.

بی‌گمان بررسی نقادانه اما منصفانه‌ی فریدا فوردهام (frieda fordham) در کتاب مقدمه‌ای بر روانشناسى یونگ (An Introduction to Jung's Psychology) به خوبی توانسته فرضیه‌ها و گزارش‌های معین و واضحى از جنبه‌هاى اصلى روان‌شناسى یونگ (Carl Gustav Jung) ارائه دهد. همچنین این اثر نخستین جلد، از چندین مجلدى است که به این‌گونه روان‌شناسى اختصاص یافته است.

یونگ، در سال 1875، در سوئیس به دنیا آمد. او در سال 1910 کار خود را به عنوان روان‏پزشک شروع کرده و در بیمارستان روانی مشغول به کار شد، کاوش‌ها و تحقیقات یونگ در حوزه روانشناسی در مقالات متعددی منتشر شد، که شهرتش را گسترش داد و موجب دعوت‌های بسیاری برای سخنرانی در خارج از کشور شد.

روان‏شناسی یونگ، در وهله نخست، بر مبنای تجربه و استنباط شخص او از انسان‌های دچار افسردگی و یا روان‏‌پریش است. در حقیقت هر چند او اطلاعات آسیب‏‌شناسی روانی را مد نظر خود دارد ولی این سبک از روان‏شناسی، نوعی آسیب‏‌شناسی روانی نبوده و به گفته خودش نظریات، پیشنهاد‌ها و تلاش‌هایش برای ترتیب و تنظیم استنباط از موجود انسانی است.

با توجه به اینکه فوردهام همچون یونگ تمایل بسیاری به مجادلات جانبدارى و علاقه ویژه‌اى به کنجکاوی‌هاى نامشخص در ذهن ناخودآگاه ندارد، بلکه به جستجوى وسیع و بسیار تسکین‌ناپذیر در مشاهده و مطالعه خودنمایی‌هاى ذهن ناخودآگاه از «ماندالا»ى نامعین و تقویم‌ناپذیر و ترانه‌اى از دون تا آخرین افکار برخى از متصوفین معاصر علاقمند است، پس می‌توان گفت قطعا شخص مناسبی برای بررسی عقاید این روانشناس بزرگ است. شما مى‌توانید در این کتاب هم از ایجاز و کیفیت ساده و دیباچه‌ مانندش لذت ببرید و هم در معتبر و موثق بودن مطالب آن اطمینان خاطر داشته باشید.

برخی از عناوین کتاب حاضر عبارتند از: خلاصه‌اى از زندگى یونگ، سنخی‌های روان‌شناسی، روان درمانى، روان‌شناسى و آموزش و پرورش.

در بخشی از کتاب مقدمه‌ای بر روانشناسى یونگ می‌خوانیم:

در فصل‌هاى پیشین درباره رؤیاها سخن بسیار رفته است، به نحوى که شاید اهمیتى را که یونگ به آن‌ها به عنوان تظاهر فعالیت روانى قائل است‌ نشان داده باشد. به عقیده او یک رؤیا را بایستى به طور جدى همچون واقعیتى که خود را در خور و متناسب گرایش خودآگاه ساخته است، در نظر آورد. واقعیتى که همچون عامل معین و مشخص کننده‌اى با خودآگاه همکارى مى‌کند. تجارب یونگ به وى نشان داده است که «اگر ما به مدت کافى در سرتاسر رؤیایى تأمل کنیم، اگر که همه جوانب و زوایاى آن را به دقت بررسى نماییم تقریبا همیشه چیزى، نکته‌اى، از آن به دست خواهد آمد.»

یک رؤیا فرآیند غیرارادى و خود به‌ خودى روانى، و یک آواى طبیعت است، و على‌المعمول ادراک و فهم آن تاریک و دشوار مى‌باشد. چه رؤیا خود را با رموز نشانه‌ها و تصاویرى همانند نوشته‌هاى کهن توجیه مى‌کند و یا خویش را به شکل حروف پیچیده و دشوارى که گاهى در کودکان، ترسیم آن‌ها جانشین کلمات با اهمیت مى‌شود، تأویل و تعبیر مى‌نماید.

یونگ براى درک زبان رؤیا، روش بسط و تفصیل را به کار مى‌برد، و این روش را از لحاظى مى‌توان با رویه‌اى مقایسه کرد که به واسطه آن یک زبان‌شناس، براى خواندن کتیبه‌ها و نوشته‌ها و زبان‌هاى فراموش شده، رمزگشایى مى‌کند.

 ۲۰۸ صفحه، ۴۶۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-2575-72-5 

چاپ ۱۳۹۴: ۹۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۵۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

یادداشت سردبیر
پیش‌گفتار
خلاصه‌اى از زندگى یونگ
فصل اول: سرآغاز
فصل دوم: سنخ‌هاى روانشناسى
فصل سوم: سنخ‌هاى باستانى ناخودآگاه قومى
فصل چهارم: دین و فرآیند فردیت
فصل پنجم: روان درمانى
فصل ششم: رؤیاها و تعبیر آن‌ها
فصل هفتم: روان‌شناسى و آموزش و پرورش
فرهنگ برخى از واژه‌هاى فنى کتاب
همانندهاى فارسى برخى از واژه‌هاى فرنگى

راهنمای دانلود کتاب مقدمه‌ای بر روانشناسى یونگ

برای دانلود کتاب مقدمه‌ای بر روانشناسى یونگ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مقدمه‌ای بر روانشناسى یونگ

نظرات کتاب مقدمه‌ای بر روانشناسى یونگ

Reza Mohaghegh
۱۳۹۸/۱۰/۴
ترجمش رو خیلی الکی کش و قوس دادن و گنگ و پیچیدش کردن من چن صفحشو خوندم باید اونقد آروم بخونیش و هی فکر کنی ببینی چی گفته که اصلا لذت نمیبری
کتاب ادبی نیست که این جوری ترجمه میکنید
مهلا کاظمی
۱۳۹۹/۹/۷
واقعااا کتاب خیلی مفیدس هست
مشاهد همه نظرات (۲)