دانلود کتاب من ملاله هستم


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب من ملاله هستم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب من ملاله هستم

من ملاله هستم، از ملاله یوسف‌زی و کریستینا لمب، دربارۀ دختری است که برای به دست آوردن حق تحصیل مبارزه کرده و توسط طالبان ترور شده است. من ملاله هستم پرفروش‌ترین کتاب اتوبیوگرافی در سال ۲۰۱۳ است.
ملاله این کتاب را به دخترانی که طعم تلخ نابرابری و بی‌عدالتی را چشیده‌اند و با این وجود سکوت می‌کنند، تقدیم می‌کند. او معتقد است که صدای همۀ دختران رنجیده شنیده خواهد شد.

با خواندن "من ملاله هستم" شاید گاهی اشک از چشمانمان جاری شود، چرا که با حقایقی تلخ روبه‌رو می‌شویم که شاید هرگز در زندگی تصورشان را هم نکرده باشیم. در سراسر کتاب گه گاهی احساس غم و اندوه قلبمان را فرا می‌گیرد. هم‌نوعان ما زیر سلطه ظلم و نادانی زندگی می‌کنند و کسی که بخواهد صدای خود را به گوش جهان برساند باید از جان خود بگذرد. در حالی که آزادی و برابری از حقوق انسان است در برخی از کشورهای دنیا هنوز تحصیل زنان گناه و نوعی جرم به شمار می‌آید. می‌دانیم که هر کسی از هر نژاد، زبان و مذهب، خواه مرد باشد و خواه زن از تمام حقوق و آزادی‌های انسانی خود می‌تواند بهره ببرد.

در واقع هیچ انسانی را نمی‌توان در حبس نگه داشت و او را از حقوق اولیه‌اش محروم کرد. نادان آدمی‌ست که به خود اجازه می‌دهد حقوق هم‌نوعانش را زیر پا گذارد و بسیاری از کودکان بی‌گناه را قربانی کند. ملاله نمونه‌ای از دختران و پسرانی است که قربانی نادانی و تعصب افرادی چون طالبان می‌شوند.

چنانچه بدون هیچ‌گونه تعصبی به صدای ملاله گوش دهیم و عینک منفی‌نگری را از جلوی چشمانمان برداریم تازه متوجه خواهیم شد که او می‌تواند برای ما نشانه باشد. نشانه‌ای که ما را از خواب غفلت بیدار خواهد کرد. طالبان بذر نادانی خود را در افغانستان و پاکستان پاشیده و آن‌ها را پرورش داده است و نتیجه‌اش مرگ کودکان بی‌گناهی است که خوشبختانه ملاله از آن جان سالم به در برد. باید آگاه باشیم که گاهی ریشه‌های تعصب پنهانی از خاکی به خاک دیگر رشد می‌کند و اگر گل‌های باغچه همسایه را از هرگونه آفتی نجات ندهیم هر لحظه ممکن است این سرنوشت گریبان‌گیر خودمان نیز شود. به همین دلیل بیداری ما و تلاش برای کسب دانش در برابر تعصب و نادانی راه را برای پسران و دخترانی چون ملاله هموارتر خواهد کرد.

هانیه چوپانی، مترجم این کتاب، معقد است: "بهتر است بگوییم که ملاله نشانه است، نشانه بیداری بر خلاف تصورات برخی که می‌گویند ملاله را بت کرده‌اند و حقش نیست که شناخته شود و از وی حمایت کنند."

کتاب من ملاله هستم (I am Malala: the girl who stood up for education and was shot by the Taliban)، نوشتۀ ملاله یوسفزی (Malala,Yousafza) و کریستینا لمب (Christina, Lamb)، کتابی دیگر از انتشارات کوله پشتی است.

 ۳۴۴ صفحه، ۹ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-60-6687-89-6 

چاپ ۱۳۹۴: ۱۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب من ملاله هستم

برای دانلود کتاب من ملاله هستم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  من ملاله هستم

نظرات کتاب من ملاله هستم

مریم طالبی
۱۳۹۶/۱۲/۳
درود بر دختران شجاع و فهمیده ایی که برای رسیدن به رشد و تغییر شرایط اندوه بار زنان دست از تلاش و مبارزه برنمیدارند و هزاران بار زنده و سلامت باد ملاله عزیز....
در قسمت حمله و تیر اندازی به ملاله عزیز و شرایط جسمی دشوار و وخیم بعد از آن بارها گریه کردم و غرق اندوه و تاسف شدم که در دنیای امروز چگونه چنین گروه‌های منحرف و بی‌منطقی بر مردم مسلط میشوند و روزگارشان را سیاه میکنند.... . .
Ghazal masoumi
۱۳۹۷/۸/۲۳
در اینکه ملاله دختر شجاع و جسور با آرمان‌های خوب هست شکی نیست ولی خصوصا آخر کتاب روند کندی داشت و پر شده بود از حرفهای تکراری. باز خدا رو شکر میکنم از وجود ملاله‌ها و آرزو می‌کنم حق تحصیل برابر برای همه وجود داشته باشه و حقوق زن و مرد واقعا در عمل در تمام دنیا برابر باشد.
Z Kazemi
۱۳۹۹/۱/۲۳
دیدن کسانی که جهان را زیباتر میکنند به انسان انگیزه‌ای قوی تر میدهد طالبان با ترور ملاله هزاران ملاله‌ی دیگر را بیدار کردند داستان‌زندگی متفاوت این دختر را بخوانید.
مشاهد همه نظرات (۱۸)