دانلود کتاب مهارت جرأت‌ورزی و قاطعیت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مهارت جرأت‌ورزی و قاطعیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مهارت جرأت‌ورزی و قاطعیت

با توجه به اهمیت مهارت جرأت‌ورزی و ابراز وجود در روابط بین فردی، در کتاب مهارت جرأت‌ورزی و قاطعیت اثر سو بیشاب سعی شده به این مهارت به طور کاربردی پرداخته شود.

جرأت‌ورزی دقیقاً به چه معناست و چه چیزی را شامل می‌شود؟ جرات‌ورزی نوعی توانایی برای اظهار وجود با اعتماد به نفس می‌باشد، بدون اینکه مجبور باشیم به رفتار منفعلانه، پرخاشگرانه یا کنترل‌گرانه متوسل شویم. این ویژگی شامل خود‌آگاهی بیشتر می‌باشد؛ یعنی داشتن بصیرت، علاقه و کنترل نسبت به "خود" واقعی‌تان. این امر نیازمند این است که به نیازهای دیگران گوش داده و به آن پاسخ دهیم بدون اینکه علایق خود را نادیده بگیریم یا اصول اساسی و زیر بنایی خود را به خطر بیندازیم.

جرات‌ورزی یعنی بهبود مهارت‌های بین فردی؛ ارتباط موثرتر و کنترل استرس از طریق کنترل بهتر افراد و موقعیت‌های مشکل‌آفرین. جرأت‌ورزی نوعی انتخاب است؛ توانایی اظهار خواسته‌ها، عقاید و احساسات با اطمینان از این که در مقابل این خواسته‌ها، تحت سلطه، استثمار یا زور و اجبار نخواهیم بود.

جرات‌ورزی یعنی ارتباط مؤثر و این امر فقط به معنی انتخاب کلمات مناسب برای گفتن در یک موقعیت خاص نمی‌باشد. درجه (تن) صدا، آهنگ، میزان بلندی، حالت چهره، ژست و زبان بدن همگی در پیامی که شما به فرد دیگری می‌فرستید نقش دارند و اگر این همتا سازی و تعدیل صورت نگیرد، شما پیام ناقصی را به طرف مقابل خواهید فرستاد.

در کل، اگر شما به هر طریقی خود یا فرد دیگری را تحقیر کنید سبک ارتباطی شما جرات‌ورزانه نیست. اگرچه زمان‌هایی خواهد بود که شما منفعل بودن را انتخاب می‌کنید یا از "نیروی" پرخاشگرانه‌تری استفاده می‌کنید، اما پاسخ جرات‌ورزانه همواره ارجحیت دارد و منجر به موقعیت‌های برد-برد می‌شود که در آن هر دو طرف نسبت به خویشتن احساس خوبی دارند. مهارت‌های جرات‌ورزی قابل یادگیری هستند، در کتاب مهارت جرأت‌ورزی و قاطعیت (Develop Your Assertiveness) نوشتۀ سو بیشاب (Sue Bishop)، فصول متعددی شامل رویکردها و تکنیک‌های متنوعی است که می‌توانند اتخاذ شوند تا افراد جرات‌ورزی خود را بهبود ببخشند.

در بخشی از کتاب مهارت جرأت‌ورزی و قاطعیت می‌خوانیم:

لغات سازنده، مختصر و صریح جنبه مهم و حیاتی جرات‌ورزی می‌باشد. همچنین توانایی بیان چیزها با روشی مثبت و نه منفی از موارد حائز اهمیت در این حوزه است. این امر به با انگیزه‌تر شدن شما کمک می‌کند و باعث می‌شود طرف مقابل کمتر احساس کند که مورد تهدید واقع شده و بیشتر به صورت پاسخ دهنده عمل کند. برای مثال، تفاوت بسیار ظریفی وجود دارد بین اینکه به کودک بگوییم "با آن (مثلاً توپ) در اینجا بازی نکن" و اینکه بگوییم "میشه لطفاً بری بیرون با آن بازی کنی؟"؛ یا اینکه "چرا نمی‌توانی بعد از اینکه کارت را تمام کردی همه چیز را تمیز و مرتب کنی؟" و "میشه لطفاً وقتی به گربه غذا دادی باقی مونده غذاشو بذاری سر جاش؟"

 ۲۲۰ صفحه، ۶۸۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8783-31-2 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۹۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمۀ نویسنده
پیشگفتار مترجم
فصل یکم: جرات‌ورز باشیم یا نباشیم؟
فصل دوم: برای دفاع از حق خود آماده شوید.
فصل سوم: تفکر مثبت
فصل چهارم: درست و غلط
فصل پنجم: هر از گاهی
فصل ششم: حالا شنیدن را امتحان کن
فصل هفتم: گفت و گوی بدن
فصل هشتم: روابط
فصل نهم: واژه‌ها و عبارات
فصل دهم: قدرت
فصل یازدهم: بله و نه
فصل دوازدهم: مردم دردسر ساز
فصل سیزدهم: موقعیت‌های دردسرساز
فصل چهاردهم: نتیجه‌گیری

راهنمای دانلود کتاب مهارت جرأت‌ورزی و قاطعیت

برای دانلود کتاب مهارت جرأت‌ورزی و قاطعیت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مهارت جرأت‌ورزی و قاطعیت
مهدی درویشی
۱۳۹۶/۹/۸
عالیه
مهدی عجم
۱۳۹۶/۹/۷
کتاب خوبیه
نیکتا صانعی
۱۳۹۸/۳/۳۰
به من خیلی کمک کرد و دیدگاهم رو در مورد زندگی تغییر داد
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۲)