دانلود کتاب مهندسی رمزنگاری


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مهندسی رمزنگاری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مهندسی رمزنگاری

بیشتر کتاب‌ها در مورد اینکه رمزنگاری چیست صحبت کرده‌اند و اغلب کل مطالب مربوط به رمزنگاری در آنها پوشش داده شده است. اینکه طرح‌های رمزنگاری حال حاضر چه چیزهایی هستند و پروتکل های رمزنگاری چگونه بوجود آمدند مانند SSL/TSL و کارکرد آنها. مانند کتاب قبلی بروس اشنایر، رمزنگاری کاربردی. این چنین کتاب‌هایی به عنوان مرجعی در خدمت کسانی است که می‌خواهند با رمزنگاری کار کنند. اما کتاب‌هایی این چنین یک گام از نیازهای مهندسین رمزنگاری و امنیت را که در عمل به آن احتیاج است را در خود ندارند. مهندسین رمزنگاری و امنیت می‌خواهند بدانند که چگونه پروتکل های رمزنگاری حال حاضر کار می‌کنند و نحوه استفاده آنها را بدانند.

برای دانستن چگونگی استفاده از رمزنگاری، باید یاد بگیرید که چگونه مانند یک رمزنگار فکر کنید. این کتاب به شما کمک می‌کند تا به این هدف برسید. این کار را با غوطه‌ور ساختن شما در این زمینه انجام خواهیم داد. بجای اینکه بطور گسترده در مورد تمام پروتکل های رمزنگاری صحبت کنیم، عمیقا در طراحی و تجزیه و تحلیل خاص پروتکل ها شیرجه می‌زنیم. دست در دستان شما همراه شما خواهیم بود تا در مورد چگونگی طراحی پروتکل های رمزنگاری آشنا شویم. در مورد دلیل تصمیم‌گیری‌های طراحی که انجام داده‌ایم آنها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت و به مشکلات بالقوه طول مسیر اشاره خواهیم کرد.

با یادگیری اینکه چگونه همانند یک رمزنگار فکر کنید، خواهید آموخت که چگونه به یک کاربر باهوش رمزنگاری تبدیل شوید. قادر خواهید بود تا به ابزارهای رمزنگاری موجود نگاهی بیندازید و نحوه استفاده از آنها را یاد بگیرید. همچنین به درک بهتر چالش‌های موجود در رمزنگاری خواهیم پرداخت و به چگونگی غلبه بر این چالش‌ها فکر خواهیم کرد.

همچنین این کتاب به عنوان دروازه‌ای برای یادگیری امنیت کامپیوتر می‌باشد. در بسیاری جهات امنیت کامپیوتر یک مجموعه سطح بالایی از رمزنگاری است. امنیت کامپیوتر و رمزنگاری در مورد طراحی و ارزیابی اشیاء (سیستم‌ها و الگوریتم‌ها) می‌باشند تا هنگامی که دشمن حضور پیدا می‌کند به شیوه‌های خاصی رفتار کنند. در این کتاب به شما خواهیم آموخت که در زمینه رمزنگاری چگونه به دشمن فکر کنید. زمانیکه شما همانند دشمنان فکر کنید، می‌توانید همان طرز فکر را به امنیت سیستم های کامپیوتری اعمال کنید.

 ۴۵۶ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-94388-5-3 

چاپ ۱۳۹۳: ۳۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۹۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل1 : مفهوم رمزنگاری
فصل 2: مقدمه ای بر رمزنگاری
فصل 3: رمز بلوکی
فصل 4: مدهای رمز های بلوکی
فصل 5: هش
فصل 6: کد اصالت سنجی پیام
فصل 7: کانال امن
فصل 8: مسائل مربوط به پیاده سازی
فصل 9: تولید تصادفی
فصل 10: اعداد اول
فصل 11: دفی هلمن
فصل 12: RSA
فصل 13: مقدمه ای بر پروتکل های رمزنگاری
فصل 14: مبادله کلید
فصل 15: مسائل مربوط به پیاده-سازی(2)
فصل 16: ساعت
فصل 17: سرورهای کلید
فصل 18: رویای PKI
فصل 19: PKI واقعی
فصل 20: نکات PKI
فصل 21: ذخیره رمزها
فصل 22: استاندارد و حق ثبت

راهنمای دانلود کتاب مهندسی رمزنگاری

برای دانلود کتاب مهندسی رمزنگاری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مهندسی رمزنگاری

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
علی ادیبان
۱۳۹۶/۱/۱۵
با سلام. از دوستان کسی کتابی سراغ داره که مکمل این کتاب باشه. منظورم اینه که یه کتابی در کنار همین کتاب مطالعه کنم که بتونم مطالبش رو بهتر متوجه بهشم. من در زمینه رمزنگاری تازه کار هستم و دوس دارم یاد بگیرم.
محمد مهدی صادق گو
۱۳۹۶/۱/۱۲
کتاب خوب برای کسانی که میخواهند الگوریتم رمز نگاری را خودشان طراحی کنند. تمرینات کتاب خوب هست.
علی رمضانی
۱۳۹۶/۱/۳
ای کاش حل تمرین کتاب هم بود. بهتر میشد ازش استفاده کرد.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳۰)