دانلود کتاب نادر پسر شمشیر

  • از: نورالله لارودی
  • ناشر: انتشارات پر
  • ۹۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب نادر پسر شمشیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نادر پسر شمشیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نادر پسر شمشیر

کتاب نادر پسر شمشیر اثر نورالله لارودی، روایت تاریخی و جنگی یکی از مقتدرترین پادشاهان ایران، نادر شاه افشار است، نادرشاه افشار به گواهی تاریخ یکی از بی‌باک‌ترین و کوشا‌ترین سرداران جهان بوده است.

کتاب نادر پسر شمشیر به زندگی کامل نادرشاه از بدو تولد، جنگ و فتوحات، سیر کامل زندگانی او تا به انتها به همراه نامه‌ها و اسناد و مدارکی که در طول زندگانیش از جاهای مختلف کسب کرده بود، می‌پردازد. از جامع بودن کتاب این بس، استاد رشید یاسمی از آن به عنوان "مبسو‌ط‌ترین شرح که از دوره پرافتخار آن جهان‌گشای بزرگ به زبان فارسی تألیف گشته" نام برده و استاد سعید نفیسی گفته "کتابی بدین روشنی و با این درجه از تحقیق و حق‌گوی و انصاف در این زمینه تاکنون در زبان پارسی نبوده است."  

نادرشاه ۳۰ سال از عمر خود را در سواری، لشکرکشی، محاصره‌ی دژها و شهرها و کشورگشایی به سر برده است. وی در ۱۱ جنگ بزرگ و افزون بر ۲۱ جنگ دیگر شرکت داشته و در همه‌ی جنگ‌ها پیروز شده است.

کشور ما ایران، در تاریخ درخشان خود، پادشاهان، سرداران و فرماندهان بزرگی را پرورش داده که نه‌تنها تاریخ این مرزوبوم، بلکه در تاریخ جهان اثرگذار بوده‌اند. این فرماندهان بزرگ و مردان به نام که بنیان آوازه و هستی امروزه‌ی ما را شکل داده‌اند، اغلب هنگامی دست به شمشیر بردند که کشور از هر سو دچار هرج و مرج و ناتوانی بود. خوشبختانه، تعداد این ستارگان تابان در آسمان کشور و میهن ما در تاریخ کمتر کشوری از کشورهای جهان همانند دارد.

نادرشاه یکی از پهلوانان بزرگ تاریخ ایران است و هیچ شکی نیست که یکی از شگفت‌ترین کارهای تاریخ را کرده و ملتی را که از هر راه زبون و دست‌پرورده بدبختی و سرشکستگی بوده است به سرعتی شگفت و معجزه‌آسا به منتهی درجه بزرگی برده و رخنه در ارکان جهان آن روز افکنده است.

شرح زندگی این مرد یکی از بهترین سرمشق‌های دلاوری و پایداری و همت و پشت‌کار و مردانگی است. تاریخ زندگی او هزاران عبرت دربردارد و هر ورقی از آن درس بزرگی است. کاری که این مرد در اندک زمانی از پیش بُرد چنان شگفت و سحرآسا بود که در زمان وی افسانه‌های شگرف درباره او در همه کشورهای جهان رواج داشت. کتاب‌هایی که اروپاییان در آن زمان نوشته‌اند پُر از این افسانه‌هاست و این پهلوان ‌ایرانی چنان مردم آن روزگار را گرفتار حیرت کرده و به غفلت گرفته است که نتوانسته‌اند حقیقت را دریابند و چاره‌ای جز این که افسانه‌هایی درباره او بیندیشند نداشته‌اند.

در بخشی از کتاب نادر پسر شمشیر می‌خوانیم:

نادرشاه برای سرکوبی کردها با خشم بسیاری به سوی قوچان رهسپار و چون به آن‌جا رسید دست به خونریزی هولناکی دراز کرد.
علی‌قلی‌خان همین که از چگونگی آگاه شد پیغامی برای فرمانده پاسداران و چند تن از نزدیکان شاه فرستاد آنان را به کشتن شاه وادار و وعده داد که در ازای این کار پاداش خوبی به آن‌ها خواهد داد.

تا این که در شب یکشنبه یازدهم ماه ج 2 سال 1160 ه. ق در فتح‌آباد (نزدیکی قوچان) قوجه‌بیک (خواجه بیک) قاجار ایروانی، موسی‌بیک امیرلوی افشار طارمی و قوجه کوندوز لوی افشار اورومی به همدستی صالح‌بیک قرخلوی افشار اورومی و محمدقلی‌خان افشار اورومی فرمانده پاسداران ویژه شاهی نیمه شب به سراپرده نادرشاه هجوم بردند. نادرشاه در اثر همهمه از خواب بیدار و با خنجری که همیشه زیر سر می‌گذاشت دو تن از آن تبهکاران را کشت ولی صالح‌بیک با ضربت سختی از پشت او را از پای درآورد و شاهنشاه افشار جان به جان آفرین تسلیم نمود.

 ۳۱۸ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-8007-52-7 

چاپ ۱۳۹۳: ۱۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۵۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

آغاز گفتار
بخش نخست: جنبش افغان
بخش دوم: پیدایش نادر یا عقاب کلات
بخش سوم: جنگ‌های نادر با افغانی‌ها
بخش چهارم: جنگ‌های نادر با عثمانی
بخش پنجم: تاجگذاری نادر
بخش ششم: لشکرکشی نادرشاه به هندوستان
بخش هفتم: لشکرکشی نادرشاه به خاک توران
بخش هشتم: به سوی داغستان
بخش نهم: پیشروی ارتش ایران در خاک عثمانی
بخش دهم: کشته ‌شدن نادرشاه

راهنمای دانلود کتاب نادر پسر شمشیر

برای دانلود کتاب نادر پسر شمشیر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نادر پسر شمشیر

نظرات کتاب نادر پسر شمشیر

محمدرضا علیپور
۱۳۹۹/۹/۱۶
این کتاب از نظر محتویات و جزئیات و سر هم بندی و تشریح ماجراها و طرز بیان واقعه قوی نیست که به نظر من ضعیفه و اصلا در شان جهان گشایی مانند نادر شاه نیست خیلی شاعرانه نوشته شده و به صورت شفاف نگارش و نوشته نشده و خواننده رو گیج میکنه و خسته کنندس من عاشق کتاب‌های تاریخی هستم ولی این کتاب از ده نمره و به نظر من نمره پنج داره. شما کتاب منم تیمور جهانگشا رو اگر خوانده باشید حس میکنید فیلم میبینید اینقدر قوی نوشته که همه مدل خواننده‌ای میفهمه خیلی شفاف و عالی توضیح میده در حالی که تقریبا ۳۵۰ سال قبل از نادر شاه بوده ولی این کتاب اصلا قوی نیست و توضیحات رو خوب نداده و خوب هم نگارش نشده و غلط املایی زیاد و سطر تکراری هم داره.
ببخشید اگر صریح نقد میکنم قصدم تخریب نیست ولی این کتاب واقعا در حد نادر شاه نیست. بیشتر مثل کتاب شعر میمونه تا زندگینامه و رزم نامه‌های نادر شاه.
البته دست تمامی عوامل کتابراه درد نکنه و جا داره خسته نباشید بگم
Hemmat .N
۱۳۹۶/۱۱/۵
در تاریخ ایران دوره اسلامی یا ایران سده‌های اخیر، حکومت افشار بویژه _دوران نادرشاه _ و حکومت صفویه از مهمترین و مقتدرترین حکومت‌ها بشمار میروند.
صفوی‌ها در ایجاد یک حکومت مقتدر ملی و ایرانی و نادرشاه و ایل قدرتمند افشار که در زمان شاه عباس به ابیورد خراسان برای مقابله با ازبکان کوچانده شده بودند،
با قدرت تمام «افغان» ‌ها که در زمانه‌ی ضعف و زبونی دولت صفوی در زمان «شاه طهماسب دوم» سودای حکومت در سر داشتند را شکست و تارومار کردند که بعدها با تشکیل حکومت «افشار» یک حکومت قدرتمند را با زور شمشیر و تکیه بر نیروی نظامی تشکیل داده که مرز‌های ایران را تا مرز‌های ایران در دوره‌ی
«امپراطوری هخامنشیان» گسترش دادند. و این جز با جنگ‌ها و نبرد‌های متوالی و سهمگین با ازبک‌ها، تاتارها، عثمانی‌ها، افغان‌ها، هندوها و.... بدست نیامد!
در این کتاب ارزشمند چگونگی به قدرت رسیدن نادر، شرح دلاوری‌ها و کشورگشایی‌های او به زیبایی آمده است.
بطور کلی مطالعه‌ی تاریخ و حکومت‌های قدرتمند ایرانی و چگونگی بدست آوردن قدرت و استقرار آن و سپس دلایل و عوامل ضعف و زبونی و انحطاط آن‌ها از بخش‌های مهم و خواندنی تاریخ ایران بوده که از لابلای این حوادث میتوان اصول و هنجارهای سیاسی و حکومتی را استخراج نمود.
با آرزوی موفقیت
Ali s
۱۳۹۹/۲/۳
یه کتاب خیلی خوب برای علاقع مندان به تاریخ بود متن روانی داشت که از خواندنش خسته نمیشید همینطور نویسنده با اشاره به جزییات و همینطور استفاده از تصاویر محل وقوع نبرد‌ها سعی در توصیف دقیق تر حوادث کرده که به نوبه خودش قابل تقدیر هدر مجموع توصیه میکنم بخوانیدش ارزشش رو داره
مشاهد همه نظرات (۵۰)