دانلود کتاب نردبان المپیاد ریاضی - هندسه (مرحله اول)

  • از: مهدی تفرشی
  • ناشر: انتشارات گچ
  • ۱۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب نردبان المپیاد ریاضی - هندسه (مرحله اول) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نردبان المپیاد ریاضی - هندسه (مرحله اول) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نردبان المپیاد ریاضی - هندسه (مرحله اول)

کتاب نردبان المپیاد ریاضی - هندسه (مرحله اول) نوشتۀ مهدی تفرشی، به آموزش مبانی و اصول اولیه حل مسئله در مبحث هندسه می‌پردازد.

یکی از دلایل ناکامی دانش‌آموزانی که در ابتدای راه از گردونه المپیاد خارج می‌شوند انتخاب کتاب‌هایی فراتر از سطح علمی آن‌ها است. دانش‌آموز بدون داشتن پایه مناسب، خود را درگیر مطالعه می‌کند و با اینکه محتوای این کتاب‌ها بسیار غنی است، کمترین بهره را از خواندنشان می‌برد.

این کتاب که برای دانش‌آموزان سال‌های نهم و دهم بسیار مفید است، به گونه‌ای نگاشته شده تا دانش‌آموزانی که قصد شرکت در مرحله اول المپیاد را دارند با دانشی در حدود کتاب‌های درسی مباحث را دنبال کرده و ضمن افزایش مهارت در حل مسئله، دانش مورد نیاز برای مطالعه کتاب‌های پیشرفته‌تر را فراگیرند.

در این کتاب نیز با توجه به هدف مجموعه نردبان المپیاد ریاضی، مهم‌ترین مباحث مطرح در مرحله اول آموزش داده شده و از هرگونه مباحث غیر ضروری یا با اهمیت کمتر در این مرحله چشم‌ پوشی شده تا کتاب در حجمی مناسب ارائه شود، ثانیا دانش‌آموز در ابتدای کار با مباحث پیچیده دست به گریبان نشود و با اعتماد بنفس و علاقه بیشتری به دنبال ادامه مسیر و آشنایی با سطح بالاتری از هندسه باشد. البته با توجه به ماهیت المپیاد حل مسائل در سطح مقدماتی هم نیازمند صرف وقت، پشتکار و کمی خلاقیت است.

سری کتاب‌های نردبان المپیاد ریاضی، مباحث مورد نیازِ المپیاد ریاضی را در سطوح مقدماتی و متوسط مورد بررسی قرار می‌دهد تا دانش‌آموزان با داشتن معلوماتی در حد کتاب‌های درسی نیز توانایی مطالعه‌ی المپیادی را داشته باشند و مطالب این کتاب‌ها را به خوبی فراگیرند.

آنچه مسبب تمایز این کتاب با سایر کتاب‌های مشابه شده این است که در عین سادگی توضیحات و حل و بررسی مثال‌های گوناگون، سعی شده در آن به اغلب مطالب هندسه که برای قبولی در مرحله اول المپیاد ریاضی لازم است، پرداخته شود.

 ۱۹۷ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-9813-0-0 

چاپ ۱۳۹۶: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

اشکال هندسی
تالس و تشابه
مثلث
مساحت
پاسخ تمرین‌ها

راهنمای دانلود کتاب نردبان المپیاد ریاضی - هندسه (مرحله اول)

برای دانلود کتاب نردبان المپیاد ریاضی - هندسه (مرحله اول) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نردبان المپیاد ریاضی - هندسه (مرحله اول)
Nasser Baei
۱۳۹۹/۴/۲۰
کتابی بسیار خوب و جامع. بدون رجوع به کتابهای درسی مباحث را دسته بندی کرده و مسایل را از آسان به سخت مطرح کرده است. قابل توصیه به همه دانش آموزان.
Hamed Sadri
۱۳۹۸/۷/۲۷
واقعا کاربردی برای المپیاد
barbod bahiraei
۱۳۹۸/۲/۲۸
سوالات بسیار جذاب
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)