دانلود کتاب نقش الگوی تجاری فرانشیز در توسعه شبکه توزیع کالا (مطالعه موردی: خواربار فروشی)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نقش الگوی تجاری فرانشیز در توسعه شبکه توزیع کالا (مطالعه موردی: خواربار فروشی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نقش الگوی تجاری فرانشیز در توسعه شبکه توزیع کالا (مطالعه موردی: خواربار فروشی)

کتاب نقش الگوی تجاری فرانشیز در توسعه شبکه توزیع کالا (مطالعه موردی: خواربار فروشی) به بررسی معضلات و مشکلات خرده فروشی سیستماتیک و غیر سیستماتیک می‌پردازد.

آخرین مرحله انتقال کالا از تولیدکنندگان به مصرف ‌کنندگان شبکه توزیع کالا نامیده می‌شود. این مهم در ایران به وسیله‌ی فروشگاه‌های زنجیره‌ای یا واحدهای صنفی انجام می‌گیرد. آنچه در این شبکه اهمیت دارد، انتقال کالاها با به کارگیری کمترین هزینه و زمان، همراه با رعایت استانداردهای لازم برای حفظ سلامت کالاها و رعایت بیشتر حقوق مشتریان خواهد بود.

امروزه شبکه توزیع در کشور با معضلات مختلفی مواجه است که پایه و اساس تمامی آن‌ها را می‌توان در مشکلات بزرگی مثل عدم حاکمیت چارچوبی جامع در حوزه نظام توزیع کالا و ضعف نهادهای متولی پیدا کرد، به طوری ‌که در حال حاضر فعالان حوزه توزیع برای دست یافتن و ورود به این بازار مجبور به کاهش قیمت تمام شده کالا، بهره‌گیری از ابزارها و شیوه‌های تازه توزیعی هستند و دولت‌ نیز چاره‌ای جز سامان‌دهی شبکه توزیع کالا با بهره‌گیری از توسعه انواع نهادهای زنجیره‌ای ندارد.

مجموع موارد مذکور بیان کننده اهمیت سامان‌دهی شبکه توزیع کالا است که یکی از پراهمیت‌ترین اجزای آن‌ ایجاد شبکه‌ای از واحدهای خواربار فروشی سازمان‌یافته خواهد بود. اهمیت این موضوع به حدی است که محوریت کتاب نقش الگوی تجاری فرانشیز در توسعه شبکه توزیع کالا (The Role of the franchise Business Model In the Development of the Goods Network Distribution) را تشکیل می‌دهد. در حقیقت این کتاب با هدف ارائه راهکارهای کابردی برای گسترش مدل تجاری فرانشیز در بین خواربار فروشان فعال در ایران به رشته‌ی تحریر درآمده است.

در بخشی از کتاب نقش الگوی تجاری فرانشیز در توسعه شبکه توزیع کالا (مطالعه موردی: خواربارفروشی) می‌خوانیم:

فروشگاه‌های زنجیره‌ای اعم از کوچک و بزرگ که به ‌عنوان بخش سازمان‌یافته از آن‌ها یاد می‌شود، در کشورهای مختلف نقش مهمی در اصلاح نظام توزیع کالا از منظر افزایش شفافیت، کاهش هزینه مبادله، کاهش هزینه‌های نظارت در بازار، ارتقاء رقابت‌پذیری و افزایش رفاه مصرف‌کنندگان بر عهده دارند. بدین‌ روی، افزایش سهم بخش سازمان یافته در شبکه توزیع کالا در هر کشور در راستای ساماندهی شبکه توزیع کالا (به‌مفهوم ارتقاء ساختار به لحاظ کمی و کیفی) از طریق انجام شیوه‌های مختلف از ضروریات به ‌شمار می‌رود.

 ۲۶۳ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-469-484-5 

چاپ ۱۳۹۶: ۷۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۲۵۰۰ ت - 12.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: کلیات
فصل دوم: مطالعه الگوهای نظری سازماندهی بخش خرده فروشی
فصل سوم: بررسی تجربه سازماندهی بخش خواروبار فروشی
فصل چهارم: مدل تجاری فرانشیز و ابعاد حقوقی آن
فصل پنجم: نظام خواروبار فروشی در ایران و جایگاه آن در بخش توزیع
فصل ششم: مطالعه وضعیت سیاستگذاری برای واحدهای خواروبار فروشی در ایران
​​​​​​فصل هفتم: جمع‌بندی، نتیجه‌گیری و بسته سیاستی
منابع و مراجع

راهنمای دانلود کتاب نقش الگوی تجاری فرانشیز در توسعه شبکه توزیع کالا (مطالعه موردی: خواربار فروشی)

برای دانلود کتاب نقش الگوی تجاری فرانشیز در توسعه شبکه توزیع کالا (مطالعه موردی: خواربار فروشی) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نقش الگوی تجاری فرانشیز در توسعه شبکه توزیع کالا (مطالعه موردی: خواربار فروشی)