دانلود کتاب نمی‌توانی به من دروغ بگویی:‌ برنامه‌ای بنیادی برای تقویت دروغ‌یاب درونی شما و رسیدن به حقیقت

  • از: جنین درایور، نیما عربشاهی
  • ناشر: انتشارات بیان روشن
  • ۴ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب نمی‌توانی به من دروغ بگویی:‌ برنامه‌ای بنیادی برای تقویت دروغ‌یاب درونی شما و رسیدن به حقیقت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نمی‌توانی به من دروغ بگویی:‌ برنامه‌ای بنیادی برای تقویت دروغ‌یاب درونی شما و رسیدن به حقیقت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نمی‌توانی به من دروغ بگویی:‌ برنامه‌ای بنیادی برای تقویت دروغ‌یاب درونی شما و رسیدن به حقیقت

جنین درایور در کتاب نمی‌توانی به من دروغ بگویی:‌ برنامه‌ای بنیادی برای تقویت دروغ‌یاب درونی شما و رسیدن به حقیقت، به شما می‌آموزد که در ارتباط با افراد دروغ‌گو چگونه برخورد کرده و اساسا چطور تشخیص دهید که فرد مقابل شما حقیقت را نمی‌گوید.

رئیس جدیدتان حین بالا انداختن مختصر شانه به شما می‌گوید: تو کمک مهمی برای گروه و موفقیت شرکت هستی. کار تو تحول زیادی ایجاد می‌کند. پرستار بچه‌ی شما می‌گوید: کافی است که از خانواده‌های قبلی بپرسید. همه مرا دوست دارند. می‌دانم که به شما خواهند گفت من قابل اعتماد و مطمئن هستم. نامزدتان در پایان یادداشتش برای شما یک شکل لبخند کشیده و نوشته است: «خوشحالم که با تو آشنا شده‌ام!»

در تمام مثال‌های بالا، به احتمال زیاد به شما دروغ گفته شده است ولی آیا می‌توانید آن را تشخیص دهید؟ حتی باهوش‌ترین و تیزبین‌ترین انسان‌ها هم گاهی نشانه‌های دروغ و فریب را ندیده و قربانی افراد بی‌وجدان می‌شوند. این بی‌وجدان‌ها می‌توانند هرکسی باشند از شوهر خاطی گرفته تا همکار جنایت‌کار، فروشنده‌ی متقلب یا همسر خائن. در هر حال ما همواره باید آماده باشیم.

شناسایی افراد دروغ‌گو به‌ معنی بدگمانی و دیگران را دشمن دانستن نیست. در واقع، مهارتی است که باید در خود پرورش دهیم یافتن حقیقت است نه دروغ! و رازش این است: اعتماد کنندگان، دروغ‌یابان خوبی هستند. افرادی که اعتماد نمی‌کنند نمی‌توانند مهارت تشخیص راست و دروغ را در خود پرورش بدهند، زیرا همه را دروغ‌گو می‌پندارند. بهای طرز تفکر چنین افرادی، نداشتن ارتباطات رضایت‌بخش و واقعی است. چرا که وقتی نتوان به هیچ‌کس اعتماد کرد، چطور می‌توان با دیگران ارتباط ایجاد کرد؟ به نظر من که یک زندگی غمبار خواهد بود.

تحقیقات نشان داده است که بر خلاف نظر عموم مردم، افراد بسیار اعتماد کننده نه تنها به‌ راحتی دروغ را تشخیص می‌دهند بلکه در ارزیابی دیگران بهتر عمل می‌کنند، تصمیمات بهتری برای استخدام دیگران می‌گیرند و روی مهم‌ترین جزییاتی که نشانگر صداقت دیگران است تمرکز می‌کنند. آن‌ها معتقدند که همه بی‌گناهند مگر آنکه خلاف آن ثابت شود. از قضا آن‌هایی که به دیگران اعتماد ندارند تمایل بیشتری به استخدام افراد دروغ‌گو داشته و کمتر دروغ‌گوها را تشخیص می‌دهند. افرادی که اعتماد کمی به دیگران دارند بهای زیادی می‌پردازند، از جمله داشتن ارتباطاتی با قابلیت اعتماد کم.

در کتاب نمی‌توانی به من دروغ بگویی (You Can't Lie to Me)، جنین درایور (Janine Driver) قصد دارد تا مجموعه‌ای از تمرین‌ها را ارائه دهد که شما را در آماده‌سازی ذهنی و تقویت به‌ یاد سپاری این اطلاعات یاری می‌رسانند. هر چه بیشتر به یاد بسپارید، سریع‌تر می‌توانید این دانش را در زندگی روزمره به کار گرفته و زودتر از ارتباطات قابل اعتمادتر، امن‌تر و عاشقانه‌تر لذت ببرید.

این توانایی حفاظت از خود و عزیزان، همچنین احاطه شدن با افراد قابل اعتماد بیشتر، در دراز مدت به نتایج بسیار مفیدی منجر خواهد شد. محکم‌تر ایستاده و با شجاعت بیشتری با زندگی رو به رو می‌شوید. احساس قوی‌تری داشته و در شرایط متزلزل، حس خودباوری بیشتری دارید. ارتباطات غنی‌تر، قابل اعتمادتر و واقعی‌تری خواهید ساخت. دید دنیا را به خودتان تغییر داده و به دنیا خواهید گفت: تمام تلاشت را بکن. نمی‌توانی به من دروغ بگویی.

جملات برگزیده نمی‌توانی به من دروغ بگویی:

- مردم، همیشه بعد از شکار، در طول جنگ و پیش از انتخابات، بیش از مواقع دیگر دروغ می‌گویند.
- رفتار خود را مناسب گفتار... و گفتار را هماهنگ با رفتار خود کنید.
- بسیاری هستند که دروغ گفته و گیر نمی‌افتند؛ و این یک واقعیت است.
- هر قدرتی فساد می‌آورد و قدرت کامل، کاملاً فساد می‌آورد.
- بازیگری مثل دروغ‌گویی است. هنرِ خوب دروغ گفتن. من پول می‌گیرم که دروغ‌های با آب و تاب بگویم.
- گفتار، سایه‌ی کردار است.

در بخشی از کتاب نمی‌توانی به من دروغ بگویی می‌خوانیم:

افرادی که بهترین دروغ‌سنج را دارند آن‌هایی هستند که می‌توانند هرگونه تغییر از خط پایه را سریع‌ تشخیص بدهند. افرادی مثل دوستم مارتی که کارآگاه خصوصی است و در فصل چهار به نامش اشاره کردم. یک شرکت ترابری او را استخدام کرد تا مقصر سرقت یک کامیون پر از آی‌پد را شناسایی کند. دو راننده‌ی این کامیون به‌ منظور اینکه کسی به آن نزدیک نشود، آن را کنار یک فنس الکتریکی پارک کرده بودند. متأسفانه هیچ‌یک شب هنگام از کامیون مراقبت نکرده و صبح روز بعد با جای خالی آن مواجه شده بودند.

مارتی به ملاقات آن‌ها رفت. مارتی گفت یکی از آن دو زیادی زرنگ به‌ نظر می‌رسید. او در سوال پنچ یا ششم پی‌برد که آن راننده، دروغ می‌گوید. مارتی چطور این کار را کرد؟ راننده در حین گفتگو، دستش را به‌ عنوان سپری در برابر دهانش گرفته بود و هر بار که مارتی از محل تولدش سوال می‌کرد شانه‌ی چپش را بالا می‌انداخت. هممم، ماجرا چه بود؟ این راننده درباره‌ی بقیه موارد، صادق بود. او بلافاصله گوشی همراه خود را تحویل داد (کاری که اغلب تبهکاران نمی‌کنند) و اعتراف کرد که در مراقبت از کامیون، اهمال کرده است (که در نتیجه سارقان به‌ راحتی آن را دزدیدند). ولی چرا در مورد موضوع ساده‌ای مثل محل تولدش دروغ می‌گفت؟ مارتی به او گفت: «پسرم، خیلی بهتر است که هرچه هست خودت بگویی تا اینکه بعداً خودم متوجه بشوم». راننده نفس عمیقی کشیده، سرش را به پایین انداخته و به چپ و راست تکانی داده و سپس اعتراف کرد: «مسئولان شرکت نمی‌دانستند که من سابقه‌ی سرقت دارم و حالا اینرا می‌فهمند». او آی‌پدها را ندزدیده بود - ولی از همان ابتدا در فرم استخدام، به کارفرمایان خود دروغ گفته بود؛ همان‌هایی که مارتی را برای تحقیق، استخدام کرده بودند.

 ۱۹۲ صفحه، ۱,۰۱۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6717-06-9 

چاپ ۱۳۹۸: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
بخش 1: روشن کردن دروغ‌سنج شما
فصل 1: حقیقتی درباره‌ی دروغ‌گویی
فصل 2: طرز کار دروغ‌سنج چگونه است؟
فصل 3: چه زمانی از دروغ‌سنج استفاده کنیم؟
بخش 2: استادی در روال دروغ‌سنج
فصل 4: مرحله‌ 1: جمع‌آوری اطلاعات
فصل 5: مرحله‌ی‌ 2: شُنود
فصل 6: مرحله‌ی‌ 3: زیر نظر گرفتن
فصل 7: مرحله‌ی‌ 4: نظارت بر تمام بدن
فصل 8: مرحله‌ی‌ 5: بازجویی
بخش 3: دروغ‌سنج شما از نگاه کلی
فصل 10: آزمون فردی
فصل 11: سخن آخر
از همین مترجم

راهنمای دانلود کتاب نمی‌توانی به من دروغ بگویی:‌ برنامه‌ای بنیادی برای تقویت دروغ‌یاب درونی شما و رسیدن به حقیقت

برای دانلود کتاب نمی‌توانی به من دروغ بگویی:‌ برنامه‌ای بنیادی برای تقویت دروغ‌یاب درونی شما و رسیدن به حقیقت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نمی‌توانی به من دروغ بگویی:‌ برنامه‌ای بنیادی برای تقویت دروغ‌یاب درونی شما و رسیدن به حقیقت
زهرا خادمی
۱۳۹۹/۲/۸
خیلی عالی و کاربردی هست
Majid Mehrloo
۱۳۹۹/۱/۴
دید ادم رو باز میکنه خیلی خوب با مثال زدن منظور رو میرسونه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)