دانلود کتاب نگاهی به جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نگاهی به جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نگاهی به جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران

کتاب نگاهی به جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران از سه فصل تشکیل شده است و مباحثی مانند مفاهیم جنگ و مقوله‌های مرتبط با آن، صدور انقلاب اسلامی ایران و آغاز جنگ تحمیلی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

جنگ تحمیلی عراق علیه ایران جزو طولانی‌ترین جنگ‌ها قرن بیستم میلادی بعد از ویتنام بوده است و نزدیک به هشت سال طول کشید. این جنگ به طور رسمی در 31 شهریور سال 1359 شروع شد. در همین روز جنگ‌های پراکنده مرزی دو کشور با حمله‌ی هم زمان نیروی هوایی عراق به 10 فرودگاه نظامی و غیرنظامی ایران به یک جنگ کامل مبدل شد.

قبل از آغاز جنگ روابط بین دو کشور به شدت خراب شده بود که دلایل آن خودخواهی‌های سیاسی و اختلافات مرزی دو کشور بوده است. این جنگ در نهایت بعد از 8 سال در مرداد 1367 با قبول کردن آتش بس از سمت دو کشور پایان یافت که نتیجه‌ی آن یک میلیون نفر تلفات و 1190 میلیارد دلار خسارت به دو کشور بود.

در بخشی از کتاب نگاهی به جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران می‌خوانیم:

پس از تصرف خرمشهر، ارتش عراق موفق شد در اواخر آبان شهر آبادان را به ‌طور کامل محاصره کند. عراقی‌ها که بر حمایت عرب‌های خوزستان از ارتش خود، دست‌کم در شمال خوزستان حساب کرده‌ بودند، بازهم ناکام ماندند. حملات پیاپی عراق برای تصرف شهرهای سوسنگرد و اهواز عقیم ماند و ارتش عراق شانس غافلگیری را به‌خاطر مقاومت یک گروه مردمی از دست داد. نقشه اولیه صدام، یک پیروزی سریع در حداکثر چند هفته بود. بسیاری هرگز پیش‌بینی شکست عراق در دستیابی به این اهداف و آغاز یک جنگ فرسایشی طولانی را نمی‌کردند.

امام خمینی «ره» بی‌‌درنگ فرمان مقاومت صادر کرد و طی سخنانی آمریکا را عامل اصلی جنگ و حامی و تحریک‌ کننده صدام خواند و با صراحت به مردم اطمینان داد که اگر برای خدا به دفع تجاوز دشمن به ‌عنوان یک تکلیف شرعی بپا خیزید شکست دشمن قطعی است هرچند که همه عوامل ظاهری خلاف آن را ثابت کنند. فردای روز نخست تجاوز عراق، امام خمینی «ره» طی پیامی به ملت ایران خطوط اصلی نحوۀ ادارۀ امور جنگ و امور کشور در شرایط جنگی را در هفت بند کوتاه ولی بسیار دقیق و جامع ترسیم نمود و متعاقب آن طی چند پیام با ملت و ارتش عراق اتمام حجت کرد و از آن پس نظارت و هدایت امر دشوار دفاع طولانی و هشت ساله ملت را با مدیریتی کم‌ نظیر آغاز کرد.

 ۳۲۵ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-248-059-2 

چاپ ۱۳۹۸: ۶۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: مفاهیم جنگ و مقوله‌های مرتبط با آن
فصل دوم: صدور انقلاب اسلامی ایران
فصل سوم: آغاز جنگ تحمیلی

راهنمای دانلود کتاب نگاهی به جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران

برای دانلود کتاب نگاهی به جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نگاهی به جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران