دانلود کتاب صوتی نیوتن و گرانش


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نیوتن و گرانش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی نیوتن و گرانش

کتاب صوتی نیوتن و گرانش اثر پل استراترن از «مجموعه شش نظریه که جهان را تغییر داد» به شرح درخشانی از نظریه نسبیت و نگاهی شگفت به مردی که سرنوشت قرن بیستم را دست‌خوش تحول کرد می‌پردازد.

نیوتن را می‌توان صاحب زیباترین ذهنی دانست که بشریت تاکنون به بار آورده است. هیچکس در هیچ زمانی دامنه‌های فهم بشری را مانند نیوتن تا این میزان گستردگی نبخشیده است. این کتاب نگاهی هوشمندانه و آگاهی‌دهنده به پدر فیزیک دارد، از کارهایش گرفته تا سنت شکنی‌هایش و «نظریه بزرگ» او در این مورد که چه چیزی باعث می‌شود تا ما به فضا پرتاب نشویم.

قانون گرانش نیوتون می‌گوید که نیروی گرانش بین دو جسم، ارتباط مستقیم با جرم آن دو دارد. یعنی هر چه جرم آن‌ها بیشتر باشد، نیروی گرانش بین آن دو بیشتر است. این قانون هم‌چنین می‌گوید که نیروی گرانش میان دو جسم ارتباط وارونه با فاصله میان دو جسم به توان دو دارد.

به دلیل وجود گرانش، جسمی که در نزدیک زمین قرار گیرد به سمت سطح این سیاره سقوط می‌کند. جسمی که در سطح زمین است نیز نیرویی به سمت پایین را به دلیل گرانش تجربه می‌کند. ما این نیرو را در بدن خود به شکل وزن تجربه می‌کنیم. پیرو این قانون اگر پرتابه‌ای با سرعت زیاد از بالای یک قله پرتاب شود، تحت تأثیر گرانش مسیری منحنی را طی خواهد کرد. اگر سرعت این پرتابه به‌اندازهٔ کافی باشد، می‌تواند یک دایرهٔ کامل را گرد زمین بپیماید و همواره دور زمین بچرخد.

قانون گرانشی نیوتون به ما می‌گوید که هرچه اجسام از یکدیگر دورتر باشند، مقدار این نیرو کوچک‌تر است. این قانون هم‌چنین می‌گوید که کشش گرانشی یک ستاره درست یک چهارم کشش گرانشی ستاره مشابهی است که در نصف فاصله آن قرار گرفته باشد. این قانون شکل مداری زمین، ماه و سیارات را با دقت زیادی پیشگویی می‌کند.

کتاب نیوتن و گرانش با نثری روان به بیان مختصری از زندگی نیوتن و دست‌آوردهای بزرگ آن، توضیح قانون گرانش و تاثیر شگرف آن‌ها بر علم فیزیک پرداخته است.

اسحاق نیوتن (Isaac Newton) فیزیک‌دان، ریاضی‌دان، ستاره‌شناس، فیلسوف و شهروند انگلستان بوده است. وی در سال 1687 میلادی شاهکار خود اصول ریاضی فلسفه طبیعی را به نگارش درآورد. در این کتاب، او مفهوم گرانش عمومی را مطرح ساخت و با تشریح قوانین حرکت اجسام، علم مکانیک کلاسیک را پایه گذاشت.

از دیگر کارهای مهم او بنیان‌گذاری حساب دیفرانسیل و انتگرال است. نام نیوتن با انقلاب علمی در اروپا و ارتقای نظریه خورشید مرکزی پیوند خورده است. او نخستین کسی است که قواعد طبیعی حاکم بر گردش‌های زمینی و آسمانی را کشف کرد. وی همچنین توانست برای اثبات قانون‌های حرکت سیاره‌های کپلر برهان‌های ریاضی بیابد. در جهت بسط قوانین نام‌ برده، او این جستار را مطرح کرد که مدار اجرام آسمانی مانند دنباله‌دار، لزوماً بیضوی نیست، بلکه می‌تواند هذلولی یا شلجمی نیز باشد. افزون بر این‌ها، نیوتن پس از آزمایش‌های دقیق دریافت که نور سفید ترکیبی از تمام رنگ‌های موجود در رنگین کمان است. او فرضیهٔ موجی هویگنس را دربارهٔ نور رد کرد. از دیدگاه نیوتن نور جریانی از ذرات است که از چشمهٔ نور به بیرون فرستاده می‌شوند.

پل استراترن (Paul Strathern) نویسنده‌ای سرشناس بریتانیایی در باب مسائل علمی است. او در سال 1940 در بریتانیا متولد شد و کتاب‌های زیادی را به رشته تحریر درآورد. از جمله آثار وی که در ایران نیز ترجمه و منتشر شده است، می‌توان به «آشنایی با اسپینوزا»، «آشنایی با دکارت»، «آشنایی با نیچه»، «آشنایی با هیوم»، « آشنایی با داستایفکی» و... اشاره کرد.

 ۲ ساعت و ۳۵ دقیقه، ۱۴۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۸ دقیقه
پیشگفتار
۳۰ دقیقه
فصل اول: زندگی و آثار - بخش اول
۳۲ دقیقه
فصل اول: زندگی و آثار - بخش دوم
۲۴ دقیقه
فصل اول: زندگی و آثار - بخش سوم
۲۴ دقیقه
فصل اول: زندگی و آثار - بخش چهارم
۲۹ دقیقه
فصل اول: زندگی و آثار - بخش پنجم
۷ دقیقه
فصل دوم: برخی گفته‌ها

راهنمای دانلود کتاب صوتی نیوتن و گرانش

برای دانلود کتاب صوتی نیوتن و گرانش و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  نیوتن و گرانش
Alireza Bagherian
۱۳۹۷/۹/۲۶
ممنون از کتابراه، کتاب خوبیه حقایق جالب و علمی از زندگی نیوتون رو شرح میده
رحمان جوربنیان
۱۳۹۷/۹/۹
خوب بود
کیوان رمضانی
۱۳۹۷/۸/۱۱
این کتاب عالی هستش
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)