معرفی و دانلود کتاب هدیه عقاب

عکس جلد کتاب هدیه عقاب
قیمت:
۸۵,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب هدیه عقاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هدیه عقاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هدیه عقاب

کتاب هدیه عقاب ششمین کتاب از مجموعه آثار کارلوس کاستاندا است که پس از «دومین حلقه قدرت» منتشر شده.

کاستاندا (Carlos Castaneda) در ابتدا کار خود را با پژوهش های مردم شناسی میان سرخپوستان مکزیک آغاز کرد، اما آشنایی او با دن خوان و دن خنارو سمت و سوی تحقیقاتش را به طور کل تغییر داد و او را تبدیل به سالکی نستوه در راه معرفت و کسب دانش دن خوان کرد. هدیه عقاب ادامه ماجرای او در سیر و سلوک است که هدیه بیداری را همراه خود آورده.

بعد از گذشت سال ها از آغاز تعلیماتش، کارلس کاستاندا تازه به یادآوری خاطراتی نائل شده که از همان روزهای آغازین آشنایی او با دن خوان در وجودش انباشته می‌شده، اما از آنجا که تمامی آن رویدادها به بُعدی دیگرگون متعلق بودند و او نیروی کافی برای درک و به خاطر آوردن‌شان را نداشته، اکنون پس از سال‌ها ممارست و با همراهی لاگوردا و دیگر شاگردان، پرده از راز خاطرات مبهم و اسرارآمیز بر می‌افتد.

بسیاری از وقایعی که همگی آن‌ها گمان می‌کردند در رؤیا دیده‌اند، به واقع برای‌شان رخ داده بود، اما در زمان و مکانی از جنس دیگر. رسم ناوال بر او و همراهانش آشکار می‌شود و با عقاب و تجلیاتش آشنا می‌گردد و به این نکته پی می‌برد آن کس که بلی گفت، خود ما بودیم...

در ادامه بخشی از کتاب هدیه عقاب (The Eagle's Gift) را می خوانید:

...فلوریندا توضیح داد هنگامی که او یا همتایانش درباره زمان سخن می گویند، به چیزی که توسط حرکت ساعت اندازه‌گیری می‌شود، اشاره نمی کنند. زمان جوهره توجه است و تجلیات عقاب از زمان ساخته شده. بنابراین درست است اگر بگوییم وقتی کسی وارد هر جنبه ای از خود دیگر می شود، با زمان آشنا می‌گردد.

فلوریندا به من اطمینان داد در آن شب به یاد ماندنی، وقتی همه ما با چیدمانی خاص نشسته بودیم، آن‌ها از آخرین فرصت‌شان برای کمک به من و دیگر شاگردان بهره برده بودند تا ما را با چرخ زمان مواجه کنند. او گفت چرخ زمان مانند وضعیت هوشیاری متعالی است که بخشی از خود دیگر است، درست همان طور که هوشیاری سمت چپ بخشی از خود است که با زندگی روزمره سروکار دارد. در بُعد فیزیکی می توان آن را همچون تونلی با طول و عرض بی‌انتها دانست، تونلی با شیارهای انعکاسی که هر شیار بی‌پایان است و تعدادشان نیز انتهایی ندارد. موجودات زنده توسط نیروی حیات وادار می شوند فقط به یکی از این شیارها خیره شوند. خیره شدن به آن شیار، به معنای به دام افتادن توسط آن و زندگی کردن آن شیار است.

او تأکید کرد آنچه که مبارزان آن را «اراده» می‌نامند، به چرخ زمان تعلق دارد. اراده چیزی مانند ساقه رونده یک تاک است، یا شاخکی ناملموس که همه ما دارای آن هستیم. مبارزانی که موفق به چرخاندن چرخ زمان شده‌اند، می‌توانند به هر شیاری خیره شوند و هر آنچه را که می‌خواهند، از داخل آن شیار بیرون بیاورند...

فهرست مطالب کتاب

قبل از خواندن بخوانید
و این‌گونه بود که جهان آفریده شد...
هدیه عقاب، فناء فی الله، ملکوت آسمان‌ها، نیروانا و...
پیشگفتار نویسنده
بخش اول: خودِ دیگر
1. تثبیت کردن توجه دوم
2. با هم دیدن
3. شبه‌خاطرات خودِ دیگر
4. گذر از مرزهای وابستگی عاطفی
تجمع ساحران خشمگین
بخش دوم: هنر رؤیابینی
6. از دست دادن فرم انسانی
7. رؤیابینی با یکدیگر
8. آگاهی سمت راست و چپ
بخش سوم: هدیۀ عقاب
9. قانون (رسم) ناوال
10. گروه مبارزان ناوال
11. ناوال زن
12. بی‌عملی سیلویو مانوئل
13. پیچیدگی‌های رؤیابینی
14. فلوریندا
15. مار پردار

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هدیه عقاب
نویسنده
مترجمغزال رمضانی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات464
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های ماوراء الطبیعه، کتاب‌های عرفان و تصوف
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب هدیه عقاب

محمد رضازاده وصال
۱۴۰۱/۱/۱۱
یکی از کتابهای مجموعه ۱۱ جلدی کارلوس کاستاندا که از تجارب واقعی نویسنده برای رفتن در مسیر آموزه‌های یک بروخوی سرخپوست بنام دن خوان را برای رسیدن به قدرت‌های ماوراءالطبیعه مانند سحر و جادو و همچنین دانایی استفاده میکند. در این مجموعه و در ابتدای راه کارلوس با طی طریق استاد سرخپوست خود از قدرت برخی و گیاهان برای ورود به عوالم دیگر غلبه بر ترس و... استفاده میکند.
یکی از زیباترین کتابهاییست که خوانده‌ام و مهمتر اینکه بازگو کننده یک واقعیت است.
حتما بخوانید.
سینا ملکی
۱۳۹۹/۵/۲
مجموعه کتابهای کارلوس کاستاندا‌ زندگی خواننده واقعی را کاملا تحت تاثیر قرار میده.. برای درک و فهم این کتابها نیاز است تا آدمی تمامی تعصبات خود را به فراموشی بسپارد.
مونا منتها
۱۴۰۱/۷/۳
برلی خواندن کتابهای کاستاندا باید دید بازی داشته باشی و خودت را غرق کنی. اگر با عقل و منطق آن را بخوانی، برایت مثل یک فیلم تخیلی خواهد بود.
خشایار شجاع
۱۴۰۰/۱۲/۲۸
عقاب، همان همای سعادت است و تمثیلی از برترین انرژیهای کیهان، هدیه‌ی عقاب بارقه‌ی خرد است که همچون شعله‌ای، آتش خفته‌ی درون را بر میافروزد.
erfan jafari
۱۴۰۰/۲/۶
داستان این کتاب بسیار جالبه و بنظر میرسه طریقت این رهجویان (ساحره) مسیری متفاوت نسبت به سالکان تصوف ایران داره.
کوثر سمندری
۱۴۰۲/۱/۱۵
از میان داستان کتاب میشه مطالب ارزنده‌ای خارج کرد
player master
۱۴۰۱/۹/۱۰
همه ادیان الهی و غیر الهی به اون دنیا معتقد هستند جالب است
Mona Masoumi
۱۳۹۹/۹/۲۴
توروخدا صوتی رو بزارید کتاب فوق العاده‌ای هستش
شاهین داودی
۱۳۹۹/۹/۱۵
کتابهای صوتی کارلوس کاستاندا رو بزارین عالیه
پوریا سعید
۱۴۰۰/۷/۱۸
تجربیات دن خوان همیشه عالی بودن
مشاهده همه نظرات 10

راهنمای مطالعه کتاب هدیه عقاب

برای دریافت کتاب هدیه عقاب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.