دانلود کتاب هنر ظریف معلمی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب هنر ظریف معلمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب هنر ظریف معلمی

کتاب هنر ظریف معلمی نوشته‌ی مریم معمار، از ارزش و اهمیت این شغل سخن می‌گوید و به معلمان می‌آموزد که چطور از طریق بهبود ارتباط با دانش‌آموزان میزان اثربخشی خود بر آنان و در نتیجه یادگیری‌شان را افزایش دهند.

درباره‌ی کتاب هنر ظریف معلمی:

در اولین گام برای تدریس در کلاس، سعی کنید که معلم مطلعی باشید تا بتوانید جایی برای خود، در ذهن و قلب بچه‌ها باز کنید. بکوشید با ایجاد ارتباط مؤثر و درک درست از دانش‌آموزان آن‌ها را به مدرسه و یادگیری علاقه‌مند سازید.

تمام کوشش خود را به کار ببرید تا از درس دادن به دانش‌آموزان لذت برده و متقابلاً آن‌ها نیز از یادگیری و دانستن مطالب جدید لذت ببرند.

معلمی کاری سخت و یک شغل تمام‌وقت است، انرژی می‌خواهد، دانش و اطلاعات جدید نیاز دارد، کاری است اخلاقی و حرفه‌ای، فوت و فن دارد، استعداد و هنر خاصی را می‌طلبد، شوق و انگیزه لازم دارد و با داشتن همه این‌هاست که می‌توان بر قلب و روح بچه‌ها تأثیر‌ گذاشت و آن‌ها را با خود همراه کرد.

در بحث آموزش و تدریس، یادگیری و پیشرفت دانش‌آموزان از اهمیت زیادی برخوردار است. امروزه یادگیری لحظه‌ای است و شما هر لحظه با دانش‌ها و مهارت‌های جدید روبه‌رو هستید.

به خاطر بسپارید در کلاس درس دانش‌آموزان با توان یادگیری متفاوت وجود دارند. توجه به این موضوع باعث می‌شود که شما در تدریس خود انعطاف لازم را داشته باشید، تا همه ‌دانش‌آموزان به یادگیری نسبی در مباحث مختلف برسند.

خواندن کتاب هنر ظریف معلمی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب برای تمامی معلمان، مربیان و افرادی که قصد دارند این شغل را انتخاب کنند بسیار سودمند و مفید است.

در بخشی از کتاب هنر ظریف معلمی می‌خوانیم:

می‌دانیم کلاس درس مکان پویایی است که در آن معلم و دانش‌آموز مرتباً در تعامل با یکدیگر قرار دارند. معلمان در کلاس درس، شکل‌های گوناگونی از سنجش را به کار می‌برند تا بتوانند اهداف آموزشی خود را اجرا و ارزیابی نمایند. با استفاده از روش‌های مختلف سنجش دانش‌آموزان، می‌فهمیم که دانش‌آموزان چگونه مطالب کلاس درس را در ذهن خود سازمان‌دهی کرده‌اند و چگونه یاد گرفته‌اند؟

در بحث سنجش، ما با انواع آزمون‌ها روبه‌رو هستیم که در زمان‌های مختلف و با اهداف متفاوتی برگزار می‌شود.

هدف از آزمون می‌تواند تعیین نقاط ضعف و قوت دانش‌آموزان باشد، یا ارتقا و پیشرفت آن‌ها را نشان دهد و گاهی نیز شاگردان را به مطالعه ‌موثر، تشویق کند. من دریافته‌ام که اگر بتوانم ارزشیابی درست از دانش‌آموزانم داشته باشم، می‌توانم آموزش‌های خود را بهینه کنم و اصلاحات لازم را انجام دهم. امروزه ارزشیابی آخرین گام آموزشی نیست و یک فرآیند همگام با آموزش و یادگیری است که به جای آنکه دانش‌آموزان را طبقه‌بندی و جداسازی کند، بر هدایت آنان متمرکز است.

اگر به این نکته توجه داشته باشیم که در ارزشیابی، محوریت کار فقط پاسخ دانش‌آموزان نباشد و فرآیند کار و سوالات نیز مورد ارزیابی قرار گیرند، شوق یادگیری در دانش‌آموزان بیشتر می‌شود. زمانی ما به عنوان معلم می‌توانیم سنجش درست از شاگردان خود داشته باشیم که ارزشیابی را برای خود یادگیری و همگام با فعالیت‌های یاددهی- یادگیری انجام دهیم؛ در این صورت است که می‌توانیم شرایط بهتری را برای یادگیری دانش آموزان فراهم کنیم.

 ۷۰ صفحه، ۷۱۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6974-15-8 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: ایجاد ارتباطات سازنده در کلاس
فصل دوم: شناخت مسیرهای عصبی در یادگیری
فصل سوم: ایجاد انگیزه و نشاط
فصل چهارم: ساختار فکری در کلاس درس
فصل پنجم: الگوهای تفکر و خلّاقیت در کلاس
فصل ششم: آموزش مهارت‌های زندگی با هوش‌های چندگانه
فصل هفتم: سنجش و بازخوردهای مناسب در کلاس
صحبت آخر
منابع

راهنمای دانلود کتاب هنر ظریف معلمی

برای دانلود کتاب هنر ظریف معلمی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  هنر ظریف معلمی

نظرات کتاب هنر ظریف معلمی

سارا رجبی
۱۳۹۹/۱۲/۱۷
خیلی روان نوشته بود به عنوان یک دانشجو لذت بردم از کار ایشون توصیه میکنم بخونید🙏🏻
Negar Mehdipoor
۱۳۹۹/۱۱/۱۶
کتاب خیلی خوبی بود با زبان ساده نوشته شده عالیه😘😘
مشاهد همه نظرات (۲)