دانلود کتاب هوش و انواع آن

  • از: الهه جراح
  • ناشر: انتشارات جالیز
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب هوش و انواع آن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب هوش و انواع آن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب هوش و انواع آن

کتاب هوش و انواع آن نوشته‌ی الهه جراح، با ارائه‌ی ویژگی‌های انواع هوش چندگانه به شما کمک می‌کند تا استعدادها و توانایی‌های کودک خود را شناسایی کنید.

اغلب توانایی‌ها و استعدادهای فردی به عامل هوش نسبت داده می‌شود اما هنوز روانشناسان مفهوم کلی برای آن ارائه نداده‌اند. بعضی از روانشناسان هوش را یک مفهوم واحد می‌دانند و معتقدند که هوش یک عامل کلی است که بر اثر کسب تجربه و یادگیری، بعضی از جنبه‌های آن رشد می‌کند و باعث گسترش برخی از توانایی‌های فرد می‌شود.

بعضی از روانشناسان معتقدند که هوش به چند دسته تقسیم می‌شود. گاردنر هوش را به 7 دسته تقسیم کرده است که عبارتند از: هوش زبانی یا کلامی، هوش منطقی - ریاضی، هوش فضایی، هوش بدنی - جنبشی، هوش موسیقی و هوش بین فردی یا تعاملی. بعد از او نیز برخی محققین دو بعد هوش معنوی و طبیعی را به ابعاد هفتگانه او اضافه کردند و ابعاد 9 گانه هوش را مطرح نمودند.

در بخشی از کتاب هوش و انواع آن می‌خوانیم:

هوش کلامی یا هوش زبانی یعنی توانایی استفاده از کلمات و زبان. بنابراین، با کلمات سر و کار دارد. دارندگان این نوع هوش از مهارت‌های شنیداری تکامل یافته‌ای برخور دارند و معمولا سخنوران برجسته‌ای به شمار می‌آیند. آن‌ها به جای تصاویر، با کلمات فکر می‌کنند. مهارت‌های آن‌ها شامل موارد زیر است: گوش دادن، حرف زدن، قصه‌گویی، توضیح دادن، تدریس، استفاده از طنز، درک قالب و معنی کلمه‌ها، یادآوری اطلاعات، قانع کردن دیگران به پذیرفتن دیدگاه‌ها و تحلیل کاربرد زبان.

در بین داستان سرایان، روزنامه‌نگاران، وکلا، معلمین و سیاست‌مداران این نوع هوش در اولویت قرار دارد. این هوش، اساس توانایی در اطلاع رسانی مؤثر، ترغیب کردن، مباحثه، تدریس و سرگرم نمودن است. کودکانی که در این زمینه با هوش‌اند، در بازی با کلمات و ادا کردن جملاتی که ادا کردنشان مشکل است (مانند جملاتی که با کلمات یک صدا، با تکرار یک حرف و مانند آن ساخته می‌شود: مانند قوری گل قرمزی)، مهارت فراوان دارند.

هوش زبانی کلامی که شامل حساسیت نسبت به زبان گفتاری و نوشتاری و توانایی در کاربرد کلمات و زبان است. اینگونه افراد از خواندن، نوشتن، داستان گویی، سخنرانی و بیان کلامی افکار خود لذت می‌برند. آنان به جای اشکال، در چهارچوب کلمات می‌اندیشند و از زبان به عنوان ابزاری برای حفظ و یادآوری اطلاعات استفاده می‌کنند. نویسندگان، شعرا، سخنوران و وکلای دعاوی از هوش زبانی کلامی بالا برخور دارند. این نوع هوش از جمله در شاعران، وکلا، روزنامه‌نگاران و رمان‌نویسان از برجستگی خاص برخوردار است.

 ۱۴۵ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-9927-32-6 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
تعاریف هوش
مفهوم هوش
ماهیت هوش انسانی، از گذشته تا حال
سابقه تاریخی
نظریه‌ی هوش چندگانه
نظریه‌ی هوش چندگانه هاوارد گاردنر
دلالت‌های نظریه هوش چندگانه برای برنامه‌های درسی و آموزش
انواع هوش در کودکان
مراحل تقویت هوش کودک
شناسایی معیارهای هوش نرمال در کودکان
هوش ریاضی
پرورش هوش منطقی - ریاضی: راهکارهای ارتقای آن
فرصت‌های یادگیری در پرورش هوش منطقی - ریاضی
مشکلات منطقی – ریاضی
چند روش برای خلاقیت هوش منطقی - ریاضی
تکالیف خلاّق هوش منطقی - ریاضی
تقویت اعتماد به نفس از طریق هوش منطقی - ریاضی
ابزارهای تکنولوژیک در تقویت هوش منطقی - ریاضی
شکل گیری هوش هیجانی
ظهور مفهوم هوش هیجانی
تعاریف هوش هیجانی
اهمیت هوش هیجانی
دوره ابتدایی و هوش هیجانی
مدل‌های هوش هیجانی
رابطه مدل‌های هوش هیجانی
هوش فرهنگی
مفهوم هوش فرهنگی
ابعاد هوش فرهنگی
عناصر هوش فرهنگی
ارتباط بین هوش فرهنگی و عملکرد فردی
هوش معنوی
تعریف هوش معنوی
اهمیت موضوع هوش معنوی
اجزاء هوش معنوی
ابعاد هوش معنوی
مؤلفه‌های هوش معنوی
تیزهوشی
مدل‌های تیزهوشی
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب هوش و انواع آن

برای دانلود کتاب هوش و انواع آن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  هوش و انواع آن