دانلود کتاب صوتی وداع با اسلحه


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی وداع با اسلحه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی وداع با اسلحه

کتاب صوتی وداع با اسلحه نوشته ارنست همینگوی، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ، زندگی جوانی در جنگ جهانی اول را روایت می‌کند که در میدان جنگ، عاشق پرستاری زیبا می‌شود و سپس جدال آن‌ها با مرگ و زندگی را به تصویر می‌کشد.

ارنست همینگوی (Ernest Hemingway) یکی از بزرگان ادبیات جهان در کتاب صوتی وداع با اسلحه (A farewell to arms)، به روایت جنگ‌ها و کشمکش‌های بین کشور‌ها و آدم‌ها می‌پردازد و عشق میان دو انسان در جنگ را با تمام سختی‌ها و زیبایی‌هایش شرح می‌دهد. این اثر صدای وحشتناک جنگ را به گوش‌تان می‌رساند تا پس از آن زندگی در جریان جنگ را لمس کرده و گریزی از وحشت جنگ نداشته باشید.

داستان درباره جوانی آمریکایی با نام فردریک هنری است که در شهر کوچکی در شمال ایتالیا زندگی می‌کند، جنگ جهانی اول شروع شده و او به ارتش ایتالیا ملحق می‌شود و مشغول خدمت در قسمت آمبولانس‌های جبهه‌ی این کشور است. هنری در یکی از روزهای جنگ مجروح می‌شود و به بیمارستانی در شهر میلان فرستاده می‌شود. در بیمارستان کاترین و هنری دلباخته‌ی هم می‌شوند. هنری دوباره به جبهه‌ی نبرد اعزام می‌شود، جنگ هر روز شدیدتر می‌شود و هنری از این جنگ بیزار است.

کتاب صوتی وداع با اسلحه یکی از درخشان‌ترین آثاری است که پس از جنگ جهانی اول و براساس تجربه‌های واقعی نویسنده‌ی اثر در ارتش ایتالیا به نگارش درآمده و شخصیت‌های داستان وجودی خارجی دارند، ارنست همینگوی نیز همانند هنری شخصیت اصلی داستان در جنگ جهانی اول داوطلبانه به جنگ رفت اما به دلیل ضعف بینایی مجبور به بازگشت شد و به عنوان راننده آمبولانس در صلیب سرخ مشغول به خدمت‌رسانی شد. به گفته همینگوی این کتاب 36 پایان گوناگون را پشت سر گذاشته است تا در نهایت به این شکل درآمد است. عنوان کتاب نیز از شعری برگرفته شده که جرج پیل در سده 16 میلادی آن را سروده‌ است. در این اثر جنگ از نقطه‌ای کوچک و دور از کانون اصلی جنگ از شهر کوچکی در ایتالیا رصد می‌شود.

ارنست همینگوی خالق رمان‌های برجسته و درخشان در سال 1899 در آمریکا به دنیا آمد. پدر او پزشک و مادرش معلم پیانو و آواز بود و خانواده‌ای متمدن داشت. او حرفه‌ی نویسندگی را از دوران مدرسه و با نوشتن در روزنامه شروع کرد. سبک ویژه‌ی او در نوشتن، او را به نویسنده‌ای بی‌همتا و بسیار تأثیرگذار تبدیل کرده بود. از مشهورترین آثار او می‌توان به «پیر مرد و دریا» اشاره کرد که جایزه نوبل را به خود اختصاص داد. وی در سال 1961 با یکی از تفنگ‌های محبوبش خودکشی کرد. از دیگر آثار او عبارت‌انداز: زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند، وداع با اسلحه، برنده هیچ نمی‌برد، مرگ در بعدازظهر.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی وداع با اسلحه می‌شنویم:

«مرد غالبا دلش می‌خواهد که تنها باشد و زن هم دلش می‌خواهد تنها باشد و اگر هم‌دیگر را دوست بدارند، در این موضوع به هم‌دیگر حسادت می‌کنند، ولی من به راستی می‌توانم بگویم که هرگز چنین احساسی نکردم؛ وقتی که با هم بودیم، می‌توانستیم احساس تنهایی بکنیم تنهایی در برابر دیگران.»

«من می‌دانم که شب مثل روز نیست؛ می‌دانم که همه چیز فرق می‌کند، موضوع‌های شب را نمی‌توان در روز توجیه کرد، برای این که دیگر وجود ندارند، و شب ممکن است برای مردمان تنها، همین که تنهایی‌شان آغاز شد، وحشتناک باشد.»

«من پرسیدم: واقعاً نظر شما راجع به جنگ چیه؟
نظرم این است که احمقانه است.
کی جنگ رو می‌بره؟
ایتالیا.
چرا؟
این‌ها ملت جوان‌تری هستند.
ملل جوان‌تر همیشه جنگ‌ها رو می‌برن؟
تا مدتی شایسته‌ی بردن هستند.
بعد چی میشه؟
بعد می‌شوند ملت پیرتر.»

 ۱۱ ساعت و ۴۷ دقیقه، ۷۰۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۱۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۰ دقیقه
بخش اول
۲۸ دقیقه
بخش دوم
۴۱ دقیقه
بخش سوم
۳۹ دقیقه
بخش چهارم
۲۵ دقیقه
بخش پنجم
۳۱ دقیقه
بخش ششم
۳۴ دقیقه
بخش هفتم
۴۳ دقیقه
بخش هشتم
۳۵ دقیقه
بخش نهم
۳۱ دقیقه
بخش دهم
۳۸ دقیقه
بخش یازدهم
۳۶ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۲ دقیقه
بخش سیزدهم
۱۴ دقیقه
بخش چهاردهم
۴۱ دقیقه
بخش پانزدهم
۳۰ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۱ دقیقه
بخش هفدهم
۲۴ دقیقه
بخش هجدهم
۳۴ دقیقه
بخش نوزدهم
۱۴ دقیقه
بخش بیستم
۲۶ دقیقه
بخش بیست و یکم
۲۰ دقیقه
بخش بیست و دوم
۲۷ دقیقه
بخش بیست و سوم
۲۴ دقیقه
بخش بیست و چهارم

راهنمای دانلود کتاب صوتی وداع با اسلحه

برای دانلود کتاب صوتی وداع با اسلحه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  وداع با اسلحه
امید میلانی فرد
۱۳۹۸/۷/۱۸
شاهکار بود. اولش یه مقدار جذابیتش کمه. جمله بندیها هم بریده بریده به نظر میرسه. به همینگوی ایمان داشته باشید و صبر کنید تا به اوج ببرتون.
پریسا صمیمی
۱۳۹۸/۱۰/۶
از بهترین رمانهایی که می‌توان خواند و شنید. بی‌شک هرگز فراموش نخواهم کرد.
مانی شاهد
۱۳۹۸/۸/۱
فقط می‌تونم بگم این داستان عالیه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۶)